На недавно одржаној седници Савета факултета, донета је одлука о избору новог Студента продекана. На предлог који је једногласно усвојио Студентски парламент и упутио га Савету, донета је одлука да се на ову позицију поново постави Марин Јовановић. Да ли је ова одлука последица неуспелог конкурса Студентског парламента или, како би се у нашем народу рекло, "љубављу према фотељи", нисмо успели да сазнамо...Марину Јовановићу је ово други мандат на позицији Студента продекана, а у прошлом мандату је више био познат по својој статичности и неактивности у решавању проблема студената, него по залагању да решава студентске проблеме. Као Студент продекан, учествовао је и у праћењу спортских екипа по беломе свету, а такође је био и у организацији BIG-а. Марин је такође члан Извршног одбора СУФОН-а, некада најјаче студентске организације на факултету и респектабилне на Универзитету, која се данас, нажалост, не истиче жестином у решавању студентских проблема која ју је раније красила. Прошли мандат је, такође, одликовало његово жестоко супростављање свакој студентској иницијативи: од иницијатива у органима факултета до иницијатива студената који су протествовали, тражећи решавање проблема на ФОНу. Од најновијих пројеката ту су организација Бруцошијаде (под премисом: "Ја теби 400 људи у клуб, а ти мени проценат" ;)), и апсолвентске екскурзије (не знамо који проценат нуде туристичке агенције ове године по човеку)...
Екипа Пушкица и јавно изјављује своју спремност и жељу да подржи сваку иницијативу и кампању новог старог Студента продекана, али само оних које ће бити усмерене на искрену подршку у решавању проблема свих студената ФОН-а.

Постави коментар