Kako Puškice saznaju iz izvora bliskih PentaFON-u, cela priča oko uvođenja novog smera "Softversko Inženjerstvo" ne samo da ne napreduje, već kako navode naši izvori "nazaduje". Naime uprava nije prepoznala potencijal dotičnog smera i benefite koje bi on doneo budućim studentima, iako postoji solidan broj ljudi koji upisuju FON, smer IS, jer ih zanima ni manje ni više nego baš samo softversko inženjerstvo!Kako Puškice, dalje saznaju, postoji mogućnost uvođenja toga na nivou master studija, ali na žalost u kombinaciji sa kompjuterskim naukama. Postavlja se logično pitanje, da li su kolege sa ETF-a ludi, ne znaju šta rade ili namerno prave grešku, jer su oni dotični smer uveli na nivou osnovnih studija, ali bez primesa nauka iz drugih oblasti. Veoma je teško savladati i samo softversko inženjerstvo zbog preobimnosti, a vreme potrebno za savladavanje još sabijati na 2 semestra ili (ne daj bože) dodavati i druge nauke u tom kratkom periodu je po mišljenju autora ovog teksta sakaćenje studenata za dobar deo gradiva.
Kako navodi naš izvor: "predavati celu jednu ogromnu oblast kao što je softversko inženjerstvo u svega nekoliko kurseva na master studijama je isto kao i čitati "Rat i mir" u stripu. Osim toga, uprava fakulteta je odlučila da u taj jedan eventualni studijski program na master studijama strpa i softversko inženjerstvo i računarske nauke. Dakle, u samo jedan eventualni strip biće strpani i "Rat i mir" i "Ana Karenjina". Moja je procena da se na taj studijski program, ako i bude akreditovan, neće gotovo niko prijaviti (čak ni pasionirani čitači stripova)."
Za kraj vam ostaljamo statističke podatke naše nedavne ankete:
"Da li ste za uvođenje novog smera (Softversko Inženjerstvo):1. Da, to će svakako biti od koristi - 57%
2. Da, što da ne - 20%
3. Ne, dovoljno je ovo što imamo - 12%
4. Ne, hoćemo još menadžerskih smerova - 11%"

Postavi komentar