Softversko inženjerstvo stalo na FON-u

// Категорије: Инфо |
Како Пушкице сазнају из извора блиских ПентаФОН-у, цела прича око увођења новог смера "Софтверско Инжењерство" не само да не напредује, већ како наводе наши извори "назадује". Наиме управа није препознала потенцијал дотичног смера и бенефите које би он донео будућим студентима, иако постоји солидан број људи који уписују ФОН, смер ИС, јер их занима ни мање ни више него баш само софтверско инжењерство!
Како Пушкице, даље сазнају, постоји могућност увођења тога на нивоу мастер студија, али на жалост у комбинацији са компјутерским наукама. Поставља се логично питање, да ли су колеге са ЕТФ-а луди, не знају шта раде или намерно праве грешку, јер су они дотични смер увели на нивоу основних студија, али без примеса наука из других области. Веома је тешко савладати и само софтверско инжењерство због преобимности, а време потребно за савладавање још сабијати на 2 семестра или (не дај боже) додавати и друге науке у том кратком периоду је по мишљењу аутора овог текста сакаћење студената за добар део градива.
Како наводи наш извор: "предавати целу једну огромну област као што је софтверско инжењерство у свега неколико курсева на мастер студијама је исто као и читати "Рат и мир" у стрипу. Осим тога, управа факултета је одлучила да у тај један евентуални студијски програм на мастер студијама стрпа и софтверско инжењерство и рачунарске науке. Дакле, у само један евентуални стрип биће стрпани и "Рат и мир" и "Ана Карењина". Моја је процена да се на тај студијски програм, ако и буде акрeдитован, неће готово нико пријавити (чак ни пасионирани читачи стрипова)."
За крај вам остаљамо статистичке податке наше недавне анкете:
"Да ли сте за увођење новог смера (Софтверско Инжењерство):
1. Да, то ће свакако бити од користи - 57%
2. Да, што да не - 20%
3. Не, довољно је ово што имамо - 12%
4. Не, хоћемо још менаџерских смерова - 11%"
sta vam smeta taj menadzment, ostavite ih na miru :D

Објављено: 17.06.2008 19:53 - ()


0
0
Treba ubaciti bilo sta konkretno na menadzment

Објављено: 17.06.2008 19:33 - ()


0
0
Treba ubaciti matu 3 na menazdmentu pa da niko ne upise trecu godinu :P

Објављено: 17.06.2008 18:57 - ()


0
0
Trebalo bi da bude vise matematike na svim smerovima a pogotovo na ISiTu.

Објављено: 17.06.2008 18:29 - ()


0
0
Ovaj smer definitinvo nece postojati, bar ne u narednih 5 godina. FON se pretvara u Megatrent. Postojace smer na posdiplomskim studijama na kome ce pretendovati matematika.

Објављено: 17.06.2008 13:49 - ()


0
0
@ Milos: ne kaki puno! @ Nemanja: mislim da si zaboravio jos jednu nulu. Skolarina je [b]2000 [/b]evra!!!

Објављено: 17.06.2008 13:11 - ()


0
0
Dzaba vam kajmak kad smo mi najbolji u sportu :lol:

Објављено: 17.06.2008 05:22 - ()


0
0
Studiram ovaj smer na ETF-u i mogu vam reci da je toliko dobar, da je prevazisao sva moja ocekivanja... Trbalo bi i kod vas uvesti ovo, ali izgleda da vam uprava i neje bas najbolja... Ne znam uslove placanja i da li bi imao budzet, ali jedina losa strana naseg smera jesu 200 eura ako ne udjes u prvih deset :(

Објављено: 17.06.2008 03:55 - ()


0
0
Svaka ti zlatna... Malo usmerenja na Menadzmentu nam ne bi tesko palo...

Објављено: 17.06.2008 01:19 - ()


0
0
[b]@ aloha[/b] pa i sami profesori svaki predmet na fon-u referenciraju kao "kurs" o tome i tome... i uvek govore "na ovom kursu cete nauciti ovo ili ono"... :( na zalost, bolna istina. FON je izgubio status AKADEMSKE ustanove gde se neshto STUDIRA, vec gde se polazhu kursevi, samo shto na kraju ne dobijamo nikakve sertifikate, nego papir koji nam potvrdjuje da smo zavrsili te kurseve... :( izgleda da vishe nije u modi ono pravo STUDIRANJE, vec svi studenti samo gledaju da neshto nauche iz nekih skripta, PPT-ova... nema onog 3 knjige iz jednog predmeta, pa u biblioteku na STUDIRANJE MATERIJE... predmeti se polazhu sa 5-7 dana uchenja... chast izuzecima :D

Објављено: 17.06.2008 01:14 - ()


0
0
0
0

Постави коментар

E-mail:
Коментар:
Антиспам:

4 + 7

Коментари пролазе модерацију, зато што смо тако у могућности