Како Пушкице сазнају из извора блиских ПентаФОН-у, цела прича око увођења новог смера "Софтверско Инжењерство" не само да не напредује, већ како наводе наши извори "назадује". Наиме управа није препознала потенцијал дотичног смера и бенефите које би он донео будућим студентима, иако постоји солидан број људи који уписују ФОН, смер ИС, јер их занима ни мање ни више него баш само софтверско инжењерство!Како Пушкице, даље сазнају, постоји могућност увођења тога на нивоу мастер студија, али на жалост у комбинацији са компјутерским наукама. Поставља се логично питање, да ли су колеге са ЕТФ-а луди, не знају шта раде или намерно праве грешку, јер су они дотични смер увели на нивоу основних студија, али без примеса наука из других области. Веома је тешко савладати и само софтверско инжењерство због преобимности, а време потребно за савладавање још сабијати на 2 семестра или (не дај боже) додавати и друге науке у том кратком периоду је по мишљењу аутора овог текста сакаћење студената за добар део градива.
Како наводи наш извор: "предавати целу једну огромну област као што је софтверско инжењерство у свега неколико курсева на мастер студијама је исто као и читати "Рат и мир" у стрипу. Осим тога, управа факултета је одлучила да у тај један евентуални студијски програм на мастер студијама стрпа и софтверско инжењерство и рачунарске науке. Дакле, у само један евентуални стрип биће стрпани и "Рат и мир" и "Ана Карењина". Моја је процена да се на тај студијски програм, ако и буде акрeдитован, неће готово нико пријавити (чак ни пасионирани читачи стрипова)."
За крај вам остаљамо статистичке податке наше недавне анкете:
"Да ли сте за увођење новог смера (Софтверско Инжењерство):1. Да, то ће свакако бити од користи - 57%
2. Да, што да не - 20%
3. Не, довољно је ово што имамо - 12%
4. Не, хоћемо још менаџерских смерова - 11%"

Постави коментар