Softversko inženjerstvo stalo na FON-u

// Категорије: Инфо |
Како Пушкице сазнају из извора блиских ПентаФОН-у, цела прича око увођења новог смера "Софтверско Инжењерство" не само да не напредује, већ како наводе наши извори "назадује". Наиме управа није препознала потенцијал дотичног смера и бенефите које би он донео будућим студентима, иако постоји солидан број људи који уписују ФОН, смер ИС, јер их занима ни мање ни више него баш само софтверско инжењерство!
Како Пушкице, даље сазнају, постоји могућност увођења тога на нивоу мастер студија, али на жалост у комбинацији са компјутерским наукама. Поставља се логично питање, да ли су колеге са ЕТФ-а луди, не знају шта раде или намерно праве грешку, јер су они дотични смер увели на нивоу основних студија, али без примеса наука из других области. Веома је тешко савладати и само софтверско инжењерство због преобимности, а време потребно за савладавање још сабијати на 2 семестра или (не дај боже) додавати и друге науке у том кратком периоду је по мишљењу аутора овог текста сакаћење студената за добар део градива.
Како наводи наш извор: "предавати целу једну огромну област као што је софтверско инжењерство у свега неколико курсева на мастер студијама је исто као и читати "Рат и мир" у стрипу. Осим тога, управа факултета је одлучила да у тај један евентуални студијски програм на мастер студијама стрпа и софтверско инжењерство и рачунарске науке. Дакле, у само један евентуални стрип биће стрпани и "Рат и мир" и "Ана Карењина". Моја је процена да се на тај студијски програм, ако и буде акрeдитован, неће готово нико пријавити (чак ни пасионирани читачи стрипова)."
За крај вам остаљамо статистичке податке наше недавне анкете:
"Да ли сте за увођење новог смера (Софтверско Инжењерство):
1. Да, то ће свакако бити од користи - 57%
2. Да, што да не - 20%
3. Не, довољно је ово што имамо - 12%
4. Не, хоћемо још менаџерских смерова - 11%"
Pogledaj statut fakulteta. Dobili su akreditaciju kao TEHNICHKI fakultet. Josh malo pa nece ni biti tehnichkih smerova :D

Објављено: 15.06.2008 20:51 - ()


0
0
E pa delimo iste planove, ko je lud da ide na master studije SI na FON-u kad to ima na ETF-u. E kad bi uveli za par godina SI kao osnovne studije tu ne bi bilo loše položiti razliku za taj smer, sam naziv Softversko Inženjerstvo daje utisak kao informatičko jači smer a ne ovaj osakaćeni ISiT.

Објављено: 15.06.2008 20:17 - ()


0
0
Факултет [b]ОРГАНИЗАЦИОНИХ[/b] наука. Не софтверских наука. Не програмерских наука. Не рачунарских наука. "Солидан број људи који уписују ФОН, јер их занима софтверско инжењерство" уписује погрешан факултет.

Објављено: 15.06.2008 20:10 - ()


0
0
FON nastavlja da napreduje ka statusu miki maus fakulteta...

Објављено: 15.06.2008 19:47 - ()


0
0
Bah... ionako master za SI planiram da upisem na ETF-u...

Објављено: 15.06.2008 19:25 - ()


0
0
...i jos jedan za sekretarice, pa da imaju prednost na konkursu za posao.

Објављено: 15.06.2008 16:12 - ()


0
0
Ma kakvo softversko inzenjerstvo, bolje da od smera menadzment naprave dva smera recimo marketing, i smer finansije...

Објављено: 15.06.2008 16:02 - ()


0
0
Josh jedan PRAVI POTEZ UPRAVE, SVAKA VAM CHAST! :udri:

Објављено: 15.06.2008 15:06 - ()


0
0
не верујем! а баш сам се надао оваквом смеру. мене сигурно не би качио, али би хтео да мало посетим вежбе. :(( стварно :((

Објављено: 15.06.2008 14:50 - ()


0
0
0
0

Постави коментар

E-mail:
Коментар:
Антиспам:

4 + 13

Коментари пролазе модерацију, зато што смо тако у могућности