Izveštaj sa NN Veća

// Категорије: Инфо |

Након данас одржане седнице НН већа донета је одлука о одржавању рока Октобар 2, који ће бити одржан 20. и 21. октобра.  Студенти ће имати могућност да пријаве и полажу само један цео испит у овом року. Предлог Студентског парламента о одобравању компензације је наишао на подељена мишљена међу професорима.
Надокнада за пријаву испита у испитном року Октобар2 износиће 900. динара без обзира на статус студента.

У даљем тексту следи саопштење студента продекана:

Прва тачка дневног реда била је предлог Проф. др. Милије Сукновића за одржавање рока Октобар2. Иницијатива је наишла на готово једногласну подршку. Након тога на нашу иницијативу покренуто је питање компензације. Предата је листа студената (17. А4 страна) који су затражили овaј уступак за упис наредне године. Такође, обавестили смо НН веће да је на појединим факултетима компензација већ одобрена. Реакције су биле различите, један део професора је показао отворено слагање са предлогом студената, док је један број ускратио своју подршку.
На следећој седници Наставно-научног већа која ће бити одржана 17.10.2007. године, предлог компензације ће се ставити на гласање. Мој утисак је да смо на добром путу да добијемо већинску подршку.
Апелујем на све студенте да буду стрпљиви, да не реагују преурањено до коначне одлуке јер то може бити само контрапродуктивно. Морамо показати сложност и јединство и циљ ће само на тај начин бити остварен.

Надамо се да ће предлог Студентског парламента бити успешно усвојен на следећој седници, јер би у противном 600 студената ФОН-а постале жртве лоших услова и организације студирања на ФОН-у.

 

naravno da ne

Објављено: 05.10.2007 04:01 - ()


0
0
Naravno da ne znaci ja sam za strajk ako je ne bude bilo :ljutko:

Објављено: 05.10.2007 04:01 - ()


0
0
da li ovo znaci da nema nikoga da podrzi akciju moguceg strajka 17.10.?

Објављено: 05.10.2007 03:38 - ()


0
0
LJUDI, VI DEFINITIVNO NE KAPIRATE NEKE STVARI NA OVOM FAKSU... JA SAM ISKUSAN KOLEGA PA CU DA VAM PREDOCIM PAR STVARI... OKTOBAR DVA JE ODOBREN SAMO IZ RAZLOGA STO CE SVAKI STUDENT DA PLATI NAZNACENU SUMU ZA IZLAZAK, PROFANI NE SEDE DZABE NA ISPITIMA, NEKO SAMO AKO MORAJU I NARAVNO AKO IM SE PLATI!!! ZATO JE NA KECA I ODOBRENO!!! STO SE TICE KOMPENZACIJE SAMO JE PROBLEM KOLIKO CE SE PARA INKASIRATI TOM AVANTUROM I GDE CE ONE DA ODU, TJ KAKO CE SE RASOPDELITI... UMENSTO DA SE SAKUPLJALI POTPISE TREBALI SE DA SAKUPLJATE EVRE PO SISTEMU JEDAN POTPIS PET EVRA I VERUJTE DA NE BI BILO PROBLEMA... Pare vrte svet, to je ono sto treba da znate pre nego sto udjete na na ona vrata.... A i ako to ne budete znali, verute naucicete dok izadjete, poslednji put.....

Објављено: 05.10.2007 03:17 - ()


0
0
^ Ma sigurno! I ja mislim. Da su hteli da ukinu kompenzaciju rekli bi lepo jos u junu ili ranije nema kompenzacije i postedeli sebe bilo kakvih komplikacija, pa nisu ni oniglupi sta vam je!!!(samo hoce dodatno da nas pritisnu da damo jos po neki ispit). Ne verujem da cekaju okt2 da kazu e sad nema.

Објављено: 05.10.2007 02:50 - ()


0
0
Sihpu ga homofobu :lol: Kako tjesh takav u evropu :lol: Gde si ti bio kad je bog delio smisao xa humor, na groblju??? :P

Објављено: 05.10.2007 02:48 - ()


0
0
ljudi odobrice kompenzaciju sto se dzaba toliko nerwirate.... bolje uziwajte u jos owo malo lepog wremena sto nam je preostalo.....sheeeesh...

Објављено: 04.10.2007 23:40 - ()


0
0
Ljudi meni je danas mata1 propala tako da ostaje okt2. U svakom slucaju 17.10. ako ne odobre kompenzaciju ja pocinjem sa strajkom. nadam se da vas ima jos. ako je jos neko za ostavite podrsku ovde da vidimo koliko nas ima!!! p.s. Nevenka je bila protiv kompenzacije (proverena info iz stud parlamenta)

Објављено: 04.10.2007 23:02 - ()


0
0
Takvom metodologijom mozes samo da dobijes najveceg luzera, a ne pobednika... jer ti nikako neces znati ko se kada uzdrzao od komentara... :D [color=red][size=18][b]Pozdrav GIO[/b][/size][/color]

Објављено: 04.10.2007 22:50 - ()


0
0
Hajde bre frustracijo, te propederske slogane propovedaj negde drugde...

Објављено: 04.10.2007 21:54 - ()


0
0
0
0

Постави коментар

E-mail:
Коментар:
Антиспам:

19 + 2

Коментари пролазе модерацију, зато што смо тако у могућности