Izveštaj sa NN Veća

// Категорије: Инфо |

Након данас одржане седнице НН већа донета је одлука о одржавању рока Октобар 2, који ће бити одржан 20. и 21. октобра.  Студенти ће имати могућност да пријаве и полажу само један цео испит у овом року. Предлог Студентског парламента о одобравању компензације је наишао на подељена мишљена међу професорима.
Надокнада за пријаву испита у испитном року Октобар2 износиће 900. динара без обзира на статус студента.

У даљем тексту следи саопштење студента продекана:

Прва тачка дневног реда била је предлог Проф. др. Милије Сукновића за одржавање рока Октобар2. Иницијатива је наишла на готово једногласну подршку. Након тога на нашу иницијативу покренуто је питање компензације. Предата је листа студената (17. А4 страна) који су затражили овaј уступак за упис наредне године. Такође, обавестили смо НН веће да је на појединим факултетима компензација већ одобрена. Реакције су биле различите, један део професора је показао отворено слагање са предлогом студената, док је један број ускратио своју подршку.
На следећој седници Наставно-научног већа која ће бити одржана 17.10.2007. године, предлог компензације ће се ставити на гласање. Мој утисак је да смо на добром путу да добијемо већинску подршку.
Апелујем на све студенте да буду стрпљиви, да не реагују преурањено до коначне одлуке јер то може бити само контрапродуктивно. Морамо показати сложност и јединство и циљ ће само на тај начин бити остварен.

Надамо се да ће предлог Студентског парламента бити успешно усвојен на следећој седници, јер би у противном 600 студената ФОН-а постале жртве лоших услова и организације студирања на ФОН-у.

 

Kompenzacija ti je recimo, kad sledece godine budes upisivao trecu, a iz prve nisi polozio ispit koji nosi 6 bodova, a imas iz druge vishka bodova. E ti onda kompenzujes 6 iz kruge za 6 iz prve i imas uslov da upises trecu... Jel ti sad jasnije? :)

Објављено: 04.10.2007 02:45 - ()


0
0
ako sumljamo u cifru koja je iz septembra naka puskice postave opet anketu koji treba da popune svi oni koji su sigurni da im treba kompenzacija. a to sto su danas skoro svi bili protiv kompenzacije to nista ne znaci. ako izglasaju da je nece biti ljudi ja cu da postavim sator ispred faksa pa u strajk gladju pa ako su mogli filaretu da dopuste da udje u cg onda ce i meni da odobre kompenzaciju pa makar zaglavio u bolnici. dosta mi je stvarno tih suvih i glupih prica.... ne moze da sanemari 580 glasova. klincima su mogli da smanje uslov e pa mogu i nama. ja imam 9 ispita iz gruge i jebe me mata 1 i zbog nje necu da obavljam godinu!!!

Објављено: 04.10.2007 02:39 - ()


0
0
@ Pitanje za @ja Ima narvno, znam X kolega koji su kompenzovali ispite iz prve i upisali zeljeni odsek.... :cool:

Објављено: 04.10.2007 02:29 - ()


0
0
Znaci ta kompenzacija nema nikakve veze sa studentima prve godine.(koji upisuju drugu godinu). Da li sam te dobro razumeo? Hvala ti puno na odgovoru.

Објављено: 04.10.2007 02:26 - ()


0
0
[color=red]Paa bash da su 498 studenta dali uslov u septembru.... Ne verujem, jer ima ljudi koji su prijavljivali i po dva ispitu za kompenzovanje.... Da smo mi takvi Uber-Heroji nama ne bi trebao ni oktobar 2 a kamo li konpenzacij. Mislim, govorim u svoje ime ali garantujem da tje se vetjina kolega koja ochekuje milostivu ruku fakulteta nam dragog sloziti sa mnom. Ispravite me ako greshim....[/color][size=18][/size]

Објављено: 04.10.2007 02:22 - ()


0
0
Kompenzacija je pravo da upises 3. godinu sa prenesenim ispitom iz prve ili 4. godinu sa ispitom iz druge. Nece ti dati (legalno) da polazes 1.5 ispita u oktobru 2 zato sto mozes da prijavis samo jedan, mada svake godine bude neka caka na koju mozes da prijavis i vise od jednog. Nadam se da sam bio koristan.

Објављено: 04.10.2007 01:38 - ()


0
0
[size=18]Di li ce neko da mi objasni sta je to kompezacija? Posto svi pricaju o toj kompezaciji,pa je red i da ja znam o cemu se radi!!! Unapred zahvalan[/size]

Објављено: 04.10.2007 01:30 - ()


0
0
ej a sta je to kompezacija? a hoce li meni dati da izadjem na 1,5 ispita? neka mi odgovori ko zna,plizzzzim vas... :((

Објављено: 04.10.2007 01:02 - ()


0
0
pa ja sam dala 10 ispita i ostala mi je mata2 iz prve!NEMOJTE MI MOLIM VAS RECI DA CU OBNOVITI GODINU SA CETIRI ISPITA :zbun: !!!!!!!!!!! MENI NE TREBA OKTOBAR 2 NEGO SAMO KOMPENZACIJA ALI , SAM ZA OBA ;)

Објављено: 04.10.2007 01:02 - ()


0
0
Eh...i ja dao 10 ispita ove godine, a izgleda da cu je obnovitii... Bas mi zanimljivo!!! :D

Објављено: 04.10.2007 00:40 - ()


0
0
0
0

Постави коментар

E-mail:
Коментар:
Антиспам:

0 + 2

Коментари пролазе модерацију, зато што смо тако у могућности