Izveštaj sa NN Veća

// Категорије: Инфо |

Након данас одржане седнице НН већа донета је одлука о одржавању рока Октобар 2, који ће бити одржан 20. и 21. октобра.  Студенти ће имати могућност да пријаве и полажу само један цео испит у овом року. Предлог Студентског парламента о одобравању компензације је наишао на подељена мишљена међу професорима.
Надокнада за пријаву испита у испитном року Октобар2 износиће 900. динара без обзира на статус студента.

У даљем тексту следи саопштење студента продекана:

Прва тачка дневног реда била је предлог Проф. др. Милије Сукновића за одржавање рока Октобар2. Иницијатива је наишла на готово једногласну подршку. Након тога на нашу иницијативу покренуто је питање компензације. Предата је листа студената (17. А4 страна) који су затражили овaј уступак за упис наредне године. Такође, обавестили смо НН веће да је на појединим факултетима компензација већ одобрена. Реакције су биле различите, један део професора је показао отворено слагање са предлогом студената, док је један број ускратио своју подршку.
На следећој седници Наставно-научног већа која ће бити одржана 17.10.2007. године, предлог компензације ће се ставити на гласање. Мој утисак је да смо на добром путу да добијемо већинску подршку.
Апелујем на све студенте да буду стрпљиви, да не реагују преурањено до коначне одлуке јер то може бити само контрапродуктивно. Морамо показати сложност и јединство и циљ ће само на тај начин бити остварен.

Надамо се да ће предлог Студентског парламента бити успешно усвојен на следећој седници, јер би у противном 600 студената ФОН-а постале жртве лоших услова и организације студирања на ФОН-у.

 

DA PODRZAVAMO!!! vidimo se tamo 17-og u pola 11...mada sam ja za neke drasticnije mere :) ...al to cete da vidite 17-og uvece ako ne odobre...tj 18-og ujutru :D

Објављено: 05.10.2007 20:08 - ()


0
0
Znas kao jebavao sam celu godinu koleginice/jebavao sam kolege, zezao se, izlazio, lagao roditelje kako ucim a oni mi slali pare, jeo u menzi za 40 kinti, oblacio se lepo, uzivao, a najmanje se drkao sa faxom i sada treba da smislim nesto jer ja sam pametan. Dajte malo kulture i ostalih manira molim vas. Lezite dole i popusite kitu zivotu malo tj. obnovite godinu pa cete ici svaki dan na fax sa kiflom u dzepu i moliti profesore da vam objasne nesto i biti zahvalni. Najteze je sebe promeniti i pobediti, a najlakse je postati deo rulje koja ce da blokira fax i da zahteva svoja "prava". ZIVELA SRBIJA!!!

Објављено: 05.10.2007 20:07 - ()


0
0
e ljudi ignorisite ovakve likove kao sto je "Suzdrzani kolega". to su bre paramecijumi koji zive od svojih roditelja ceo zivot i koji nemaju pojma koliko je tesko zaraditi 110000din. nego kao sto smo vec utvrdili [b][color=red][size=18]17.10. u 10:30 se okupljamo u sto vecem broju ispred faksa[/size][/color][/b] i u slucaju da nam ne odobre kompenzaciju trebali bi da blokiramo faks... nema gore stvari nego da im ne damo da izadju sa svog dragocenog parkinga (neki bi voleli da nauce da se parkiraju ali dobro sad, to je za neku narednu sednicu). Da li podrzavate ideju?

Објављено: 05.10.2007 20:00 - ()


0
0
Da ste ucili/ucile tokom cele skolske godine redovno i savesno ispunjavali svoje obaveze shvatili bi da vam celo vase skolovanje zavisi samo od vas iskljucivo. I da, za kolegu koji misli da sam razmazeno deriste etc...: Vec sam jednom obnovio godinu al ni u jednom momentu nisam post napravio na puskicama niti molio za nekakve usrane kompenzacije niti oktobra 2 tako da mojne da njaske molim te. Mogu ja da budem mega smarac ali cinjenica je da sam upravu da vecina ljudi time samo odgadja svoju odgovornost i pokusava da svali svoj nerad i ostalo na ljude koji nece da im dozvole da spekulisu i divljaju etc... To bi bilo to od mene. Jednog dana ako ne danas shvatice te da sam upravu. Dace bog. ZIVELA SRBIJA!!!

Објављено: 05.10.2007 19:59 - ()


0
0
Ako je bolje obnoviti nego kompezovati onda mi pljuni kintu za školarinu. Ili barem ne pričaj napamet (kao neko derište razmaženo koje ne ume da se stavi u tuđu poziciju). Eto, meni ide 5 negativnih poena.

Објављено: 05.10.2007 19:00 - ()


0
0
E, ajde svi oni kojima ne treba kompenzacija da vise ne smaraju ljude ovde nego da lepo rade nesto drugo!!!

Објављено: 05.10.2007 18:52 - ()


0
0
Sve je ovo mlacenje prazne slame. Pola vas pise postove ovde jer zeli da pobegne od pravog nacina za resavanje problema. Po meni je bolje obnoviti godinu ko covek nego moliti i kukati ko baba neka.

Објављено: 05.10.2007 18:14 - ()


0
0
Nismo strajkovali jer nije odbijena nego stavljena na cekanje.Ali se slazem da 17-og treba da budemo na faxu kad pocne sjednica,da se radujemo ako je odobre ili da bojkotujemo ako ne bude,ne daj boze

Објављено: 05.10.2007 16:16 - ()


0
0
Svake godine je do sada bilo kompezacije, nije ovo valjda prva godina bez kompenzacije, i to bash sad kad meni treba...

Објављено: 05.10.2007 16:02 - ()


0
0
iskusni.... pare?! lol smem da se kladim da ni 0.000000001% nisu pare... ljudi strebajte za okt2, a za komp cete znati 17.10.... mada sam siguran da ce je biti... nema razloga da ne bude i ove god, kad nas je 600 (neka je sada i 500, manje nije!)....

Објављено: 05.10.2007 15:38 - ()


0
0
0
0

Постави коментар

E-mail:
Коментар:
Антиспам:

20 + 12

Коментари пролазе модерацију, зато што смо тако у могућности