Izveštaj sa NN Veća

// Категорије: Инфо |

Након данас одржане седнице НН већа донета је одлука о одржавању рока Октобар 2, који ће бити одржан 20. и 21. октобра.  Студенти ће имати могућност да пријаве и полажу само један цео испит у овом року. Предлог Студентског парламента о одобравању компензације је наишао на подељена мишљена међу професорима.
Надокнада за пријаву испита у испитном року Октобар2 износиће 900. динара без обзира на статус студента.

У даљем тексту следи саопштење студента продекана:

Прва тачка дневног реда била је предлог Проф. др. Милије Сукновића за одржавање рока Октобар2. Иницијатива је наишла на готово једногласну подршку. Након тога на нашу иницијативу покренуто је питање компензације. Предата је листа студената (17. А4 страна) који су затражили овaј уступак за упис наредне године. Такође, обавестили смо НН веће да је на појединим факултетима компензација већ одобрена. Реакције су биле различите, један део професора је показао отворено слагање са предлогом студената, док је један број ускратио своју подршку.
На следећој седници Наставно-научног већа која ће бити одржана 17.10.2007. године, предлог компензације ће се ставити на гласање. Мој утисак је да смо на добром путу да добијемо већинску подршку.
Апелујем на све студенте да буду стрпљиви, да не реагују преурањено до коначне одлуке јер то може бити само контрапродуктивно. Морамо показати сложност и јединство и циљ ће само на тај начин бити остварен.

Надамо се да ће предлог Студентског парламента бити успешно усвојен на следећој седници, јер би у противном 600 студената ФОН-а постале жртве лоших услова и организације студирања на ФОН-у.

 

recite lepo nece biti kompenzacija i gotovo :udri:

Објављено: 04.10.2007 13:59 - ()


0
0
Ja sam dobio informaciju od jednog asistenta da je Nevenka bila ZA kompenzaciju, a ko je bio protiv ne znam, ali imalo ih je prilicno. Inace jos sam cuo da ce neki Senat da konacno donese odluku koji ce FON da prihvati, a za koji po misljenju vecine treba da bude pozitivan, iako je nase NN vece bilo izrazito podeljeno po tom pitanju. To su neke informacije iz prve ruke. Tolko od mene. Zelim vam svu srecu u vasoj borbi. "This is blasphemy. This is madness." Madness? This is SPARTA!

Објављено: 04.10.2007 12:45 - ()


0
0
A možda i ne bi bilo loše da se anketa ponovi. Sve i da je broj prepolovljen, u šta sumnjam (razloge su već drugi naveli) to i dalje nije malo.

Објављено: 04.10.2007 05:10 - ()


0
0
Super. Još samo da vidim šta ću da prijavim. E da. Ajd odsad pa nadalje i ubuduće da se igramo jedne igre koja se zove [b][i]"Ignorišite provokatore" [/i][/b](uuuuu super!!!!!). Igra se sastoji u tome da svako ko ne izdrži da napiše neku reakciju na post od nekog luzera koji glasi otprilike [i]"...što niste učili na vreme, lenjivci jedni bedni..."[/i] ili [i]"vi sve hoćete da nekako smuljate"[/i] dobija pet negativnih poena. Onaj ko bude morao da duboko uzdahne tri puta da bi se suzdržao dobija bonus deset (a ako se i posle toga ne suzdrži dobija -15). Onaj ko sakupi najviše poena je pobednik, a nagrada je [i]respect[/i] od mene. Verujte mi takve ljude najviše zaboli kad kažu nešto "pametno" (čitaj: nalaze drugima trn u oku) a niko ih ne iskonstatuje. Ovako kad im se i odgovori oni to upravo i rade.

Објављено: 04.10.2007 05:07 - ()


0
0
Kako je vama dobro!!! :D Da je polovina ljudi naucila barem po jedno pitanje iz te FAMOZNE mate, kad-god su napisali komentar na puskicama, do sada bi postali asistenti... a kamoli je polozili...

Објављено: 04.10.2007 04:50 - ()


0
0
alo ljudi, kada pogledam vase reakcije na svaku ves o okt2 i kompenziciji...ostanem bez teksta... 1. ko ti je rekao da su samo ta 3 profesora podrzala kompenzaciju....jer licno sam siguran da znam jos 2 kljucna profesora, koja su za! 2. hajde da ne pljujete ljude, pre nego sto se donese odluka...pa makar i 17.10, a ti sto se bunis sto ces da godinu upises u janurau, ti je obnovi odmah, pa je sada upisi?! lol 3. pogledajte par tema ispod, ispljuvali ste ljude a oni odobrise okt2... pitajte malo starije studente, kako je pre bilo sa okt2 i kompenzacijiom znaci vise vere... ;-)

Објављено: 04.10.2007 04:32 - ()


0
0
Milane javi se, ne dozvoli da ljudi lupetaju svasta nego daj nesto iz prve ruke.[/b]

Објављено: 04.10.2007 04:13 - ()


0
0
meni ne treba kompezacija,ali kampovacu sa vama ako treba,da pravim masu :D

Објављено: 04.10.2007 03:47 - ()


0
0
@ XXX To brate.... Svaka ti je na mestu. Camper #2

Објављено: 04.10.2007 02:46 - ()


0
0
ljudi vama nije dobro!!!

Објављено: 04.10.2007 02:46 - ()


0
0
0
0

Постави коментар

E-mail:
Коментар:
Антиспам:

3 + 3

Коментари пролазе модерацију, зато што смо тако у могућности