Izveštaj sa NN Veća

// Категорије: Инфо |

Након данас одржане седнице НН већа донета је одлука о одржавању рока Октобар 2, који ће бити одржан 20. и 21. октобра.  Студенти ће имати могућност да пријаве и полажу само један цео испит у овом року. Предлог Студентског парламента о одобравању компензације је наишао на подељена мишљена међу професорима.
Надокнада за пријаву испита у испитном року Октобар2 износиће 900. динара без обзира на статус студента.

У даљем тексту следи саопштење студента продекана:

Прва тачка дневног реда била је предлог Проф. др. Милије Сукновића за одржавање рока Октобар2. Иницијатива је наишла на готово једногласну подршку. Након тога на нашу иницијативу покренуто је питање компензације. Предата је листа студената (17. А4 страна) који су затражили овaј уступак за упис наредне године. Такође, обавестили смо НН веће да је на појединим факултетима компензација већ одобрена. Реакције су биле различите, један део професора је показао отворено слагање са предлогом студената, док је један број ускратио своју подршку.
На следећој седници Наставно-научног већа која ће бити одржана 17.10.2007. године, предлог компензације ће се ставити на гласање. Мој утисак је да смо на добром путу да добијемо већинску подршку.
Апелујем на све студенте да буду стрпљиви, да не реагују преурањено до коначне одлуке јер то може бити само контрапродуктивно. Морамо показати сложност и јединство и циљ ће само на тај начин бити остварен.

Надамо се да ће предлог Студентског парламента бити успешно усвојен на следећој седници, јер би у противном 600 студената ФОН-а постале жртве лоших услова и организације студирања на ФОН-у.

 

Ma dobro, ajde neka tom kolegi sa tačkicama i sličnima bude... Možemo mi do kraja sveta da se pitamo šta takvi pokušavaju da dokažu, da li leče komplekse, zbog čega guraju nos u ono što ih se ne tiče i da li je to njihov način da doprinesu da svet bude bolji (bar neki to apostrofiraju). I to bi [b]ovde[/b] da prosipaju pamet kako treba da pođemo od sebe, sve to pored rata u Iraku, ugroženih kitova, seče amazonskih prašuma i nasilja u porodici. Ne bi me čudilo da iza tih [b][i]x[/i][/b] kontraša stoji ustvari [b][i]n[/i][/b] ljudi, a da je [i][b]n[/b][/i] mnoooogo manje od [b][i]x[/i][/b] tj. jedan-čovek-na-više-imena kako bi se međusobno podržavali. Ovo je samo pretpostavka, naravno, ali napominjem da me ne bi čudilo tako nešto jer sam se već sretao sa takvim slučajevima. Ljudima koji ne mogu da imaju razumevanja ni za jedan tuđ slučaj ne vredi im ni objašnjavati; teško je odreći se tvrdnje [i]"kad sam mogao ja (koji sam referetnan po svim merilima) mogli bi svi"[/i], a još teže stava da će time možda nekog "urazumiti" (čitaj: osećaj da je iznad nekog). Da nije tako ne bi takvi istrajavali da nešto dokažu čak i da nešto izvučeno iz konteksta okarakterišu kao svoj uspeh. Uzgred, mislim da neko okupljanje na dan sednice i ne bi bilo mnogo loše (s tim da, ako će to da se pravi ne bude neozbiljnosti tipa [i]ja bih došao ali ne mogu[/i] već da svako to isplanira evo 10ak dana unapred), ali je još važnije da se napravi spisak ljudi kojima je kompenzacija neophodna jer to može da se pokaže kao presudni faktor. A ovim kontrašima koji su izgleda ugroženi zbog kompenzacije i okt2 i koji omalovažavaju kolege što [i]"nisu učili na vreme"[/i] (imam utisak da ne bi imali razumevanja sve i da je u pitanju teroristička otmica; [i]ne, ne, kolega ko vam je kriv što se bili oteti, zna se kad se polažu ispit, što ih niste dali pre otmice - stvarno ste neodgovorni; da su mene oteli ja bih uslov dao u junu, a ne sad da kukam[/i]), u duhu propagiranja ingorisanja istih, mogu da poželim mnogo sreće u životu jer će im trebati kad se nađu u nekoj gadnoj situaciji (koje, statistički gledano, svakog strefe po više puta u životu) jer to će najverovatnije im biti jedino na šta će eventualno moći da se oslone kad ovako rasteruju svaki [i]frendli fejs[/i]. A možda i grešim; možda se drugačije ponašaju u stvarnom životu i možda teraju drugačiju priču (junačine). Možda, možda... Izvinjavam se za prethodna dva posta. Nešto je pošlo naopako. :stid:

Објављено: 08.10.2007 17:57 - ()


0
0
@student: jeste ocekujemo da nam titraju jajca, cudni smo i sta ces sad...u nasem malom svetu cudaka nema mesta za vas da kazem normalne... mi svo svi mamine i tatine maze i mali debili i nije nam dosta sto nas oni maze i paze nego nam je to potrebno i na fakultetu... fin je ovaj nik pojedinci gubite se odavde...znaci jedino sto ovde tezi ne + jer je to s pozitvne strane vec - beskonacno je tvoja glupost...nemoj da lupetas nego lepo procitaj prethodne komentare pa tek onda kazi ako imas nesto...

Објављено: 08.10.2007 13:22 - ()


0
0
aaaa...covjeka :udri: :udri: ...kolega ti sa tackicama u zagradi, kad moram ovako, jer drugacije nece da mi postavi poruku...to sto si ti sad rekao, ja to znam jos od svog prvog razreda osnovne skole...i ja sam jedan od studenata koji sjedi i uci...i na posten nacin polaze ispite...i stvarno ne razumjem zasto ti to meni govoris, kad ti ispite dajes kako i sam kazes na MUFTE... a cuj ovog sad STUDENTA... :udri: :udri:

Објављено: 08.10.2007 11:41 - ()


0
0
@[:::::::]: kolega, moram vam reci da ja to vec radim pune 3 godine...koliko sam ovdje...a ja sam to naucio jos kad sam bio prvi razred osnovne skole...da treba sjesti i uciti... opet mi nisi jasan...govoris tako, a ispite dajes opet cu ja kako ti kazes na MUFTE...A COVJEKA... :udri:

Објављено: 08.10.2007 11:35 - ()


0
0
studentu ajde dvojka,niko od nas ne trazi nemoguce vec samo ono sto je postalo praksa godinama u nazad,a tebe se to ne tice s toga....procitaj koji red gore

Објављено: 08.10.2007 03:17 - ()


0
0
wooooow e to se zove student!!!! Koji si ti tupson :udri: :udri: :udri:

Објављено: 08.10.2007 02:58 - ()


0
0
Odobrice vam kompenzaciju i opet ce gomila ljudi pasti godinu, da vam odobre i oktobar 3 i 4 i 5 i N tezi + beskonacno, uvek ce neko doci i traziti da mu se neshto odlozi ili izadje u susret, ljudi!, nismo deca, svi znate pravila igre i to je to... Ponekad ste stvarno cudni, sta ocekujete, da vas citav zivot mame, tate, profesori maze, odrastite!!!! //nisam profa niti asis!

Објављено: 08.10.2007 02:11 - ()


0
0
@katastrofa Kolega, moram vas konachno pohvaliti jer se vidi vash napredak. Naime, primetio sam da ste shvatili konachno da je jedino pametno sesti i zagrejati stolicu. Vrlo veliki i znachajan pomak. Drago mi je da se to deshava.

Објављено: 08.10.2007 01:16 - ()


0
0
0
0

Постави коментар

E-mail:
Коментар:
Антиспам:

1 + 2

Коментари пролазе модерацију, зато што смо тако у могућности