Izveštaj sa NN Veća

// Категорије: Инфо |

Након данас одржане седнице НН већа донета је одлука о одржавању рока Октобар 2, који ће бити одржан 20. и 21. октобра.  Студенти ће имати могућност да пријаве и полажу само један цео испит у овом року. Предлог Студентског парламента о одобравању компензације је наишао на подељена мишљена међу професорима.
Надокнада за пријаву испита у испитном року Октобар2 износиће 900. динара без обзира на статус студента.

У даљем тексту следи саопштење студента продекана:

Прва тачка дневног реда била је предлог Проф. др. Милије Сукновића за одржавање рока Октобар2. Иницијатива је наишла на готово једногласну подршку. Након тога на нашу иницијативу покренуто је питање компензације. Предата је листа студената (17. А4 страна) који су затражили овaј уступак за упис наредне године. Такође, обавестили смо НН веће да је на појединим факултетима компензација већ одобрена. Реакције су биле различите, један део професора је показао отворено слагање са предлогом студената, док је један број ускратио своју подршку.
На следећој седници Наставно-научног већа која ће бити одржана 17.10.2007. године, предлог компензације ће се ставити на гласање. Мој утисак је да смо на добром путу да добијемо већинску подршку.
Апелујем на све студенте да буду стрпљиви, да не реагују преурањено до коначне одлуке јер то може бити само контрапродуктивно. Морамо показати сложност и јединство и циљ ће само на тај начин бити остварен.

Надамо се да ће предлог Студентског парламента бити успешно усвојен на следећој седници, јер би у противном 600 студената ФОН-а постале жртве лоших услова и организације студирања на ФОН-у.

 

[b][size=18]kompenzacija ne vazi za prvu godinu[/size].[/b] jedino ako nisi dao jedan vise u prvoj pa da geografiju preneses u drugu.

Објављено: 06.10.2007 16:26 - ()


0
0
jel vazi ta kompeyacija ya prvu godinu tipa da imas 6 ispita i ti jedan taj koji ti fali za smer prebacis u drugu. Neko mi rekao da to kao moze. Hvala u svakom slucaju

Објављено: 06.10.2007 16:08 - ()


0
0
hvala za info!

Објављено: 06.10.2007 15:24 - ()


0
0
Kompenzacija je odobrena na Gradjevinskom fakultetu i uto ima je smanjen broj ispita za uslov za upis u trecu godinu pre su mogli da prenesu 4 a sada 5 a koliko cujem neki profesor(Sumarac) se zalaze da se na smeru za menadzment u gradjevinarstvu supsti uslov za jos jedan ispit.Tako da to da nije nigde odobrena kompenzacija ne pije vodu.Pozdrav svima koji su za kompenzaciju a i protiv :D

Објављено: 06.10.2007 15:17 - ()


0
0
pozdrav suzdrzanom kolegi :) i naravno Markony-u i da ne zaboravim natu...

Објављено: 06.10.2007 15:12 - ()


0
0
@jedan savet. skoro da si u pravu ali medju ovih >=580 studenata ima onih koji su racunali da ce biti okt 2 i da ce i pored toga morati da kompenzuju nesto. nisam ja jedan od ali cu stati na njihovu stranu posto meni treba kompenzacija, a i da mi ne treba imam mnogo drugova/drugarica kojima treba tako da sam uz njih. vrlo sam bio ozbilnjan kada sam u jednom od predhodnih postova rekao da bi trebalo u sto vecem broju da se okupimo [b][color=red][size=18]17.10. u 10:30[/size][/color][/b] posto bi bilo glupo da se sacica nas pojavi i time pokazemo koliko smo neozbiljni u zelji da izboksujemo kompenz. a sto se tice info da se ceka da ceo BU odobri kompenzaciju zvuci mi kako jedna u nizu dezinformacija a narociti kada su ljudi pominjali da je vec na nekim fakultetima odobrena kompenz. Ajde ako neko zna da li jeste i gde nek napise. a neka ovi iz parlamenat napisu sa kakvim obrazlozenjem je odlozeno/odbaceno glasanje za kompenz.

Објављено: 06.10.2007 14:58 - ()


0
0
Aj nek neko kaze kako nece biti kompen. da mozemo svi da se izivljavamo nad njim :D :P

Објављено: 06.10.2007 14:13 - ()


0
0
svaka ti je ka Njegoseva :D

Објављено: 06.10.2007 05:26 - ()


0
0
Stvarno se prokenjam ponekad. Al sta ces pogresi covek. :D

Објављено: 06.10.2007 04:38 - ()


0
0
I pozdrav za Proxima. Ko nije u stanju da ukapira njegov komentar je... pa neću preterati ako kažem - [color=darkred][size=18][b]GLUP[/b][/size][/color]*. *[size=7]A dosta ljudi se već dokazalo u gluposti jer se ova priča već duže vreme vrti u krug.[/size]

Објављено: 06.10.2007 03:54 - ()


0
0
0
0

Постави коментар

E-mail:
Коментар:
Антиспам:

14 + 3

Коментари пролазе модерацију, зато што смо тако у могућности