Izveštaj sa NN Veća

// Категорије: Инфо |

Након данас одржане седнице НН већа донета је одлука о одржавању рока Октобар 2, који ће бити одржан 20. и 21. октобра.  Студенти ће имати могућност да пријаве и полажу само један цео испит у овом року. Предлог Студентског парламента о одобравању компензације је наишао на подељена мишљена међу професорима.
Надокнада за пријаву испита у испитном року Октобар2 износиће 900. динара без обзира на статус студента.

У даљем тексту следи саопштење студента продекана:

Прва тачка дневног реда била је предлог Проф. др. Милије Сукновића за одржавање рока Октобар2. Иницијатива је наишла на готово једногласну подршку. Након тога на нашу иницијативу покренуто је питање компензације. Предата је листа студената (17. А4 страна) који су затражили овaј уступак за упис наредне године. Такође, обавестили смо НН веће да је на појединим факултетима компензација већ одобрена. Реакције су биле различите, један део професора је показао отворено слагање са предлогом студената, док је један број ускратио своју подршку.
На следећој седници Наставно-научног већа која ће бити одржана 17.10.2007. године, предлог компензације ће се ставити на гласање. Мој утисак је да смо на добром путу да добијемо већинску подршку.
Апелујем на све студенте да буду стрпљиви, да не реагују преурањено до коначне одлуке јер то може бити само контрапродуктивно. Морамо показати сложност и јединство и циљ ће само на тај начин бити остварен.

Надамо се да ће предлог Студентског парламента бити успешно усвојен на следећој седници, јер би у противном 600 студената ФОН-а постале жртве лоших услова и организације студирања на ФОН-у.

 

ljudi hoce li nas biti dovoljno [b][size=24][color=red]17.10.[/color][/size][/b] da im pokazemo da nam stvarno treba kompenzacija? hocemo li neke plakate da ponesemo? neka organizacija? dajte obavestite sve koje znate a i ako neko zna nekog sa puskica neka ih zamoli da istaknu poziv za sve studente, i one kojima treba i one kojima ne treba kompenzacija, da dodju [b][size=24][color=red]17.10.[/color][/size][/b] i da nas podrze! nije da treba da vrsimo bilo kakav pritisak na ove odozgo ali moramo da im skrenemo paznju da nas imaju u vidu i da nas nije malo. ovde se vodi polemika oko nekih stvari koje nisu na nama da odlucujemo te su s toga komentari suvisni ali dajte da barem jednom u zivotu pokazemo tu kolegijalnost i da ne cekamo da neko drugi za nas radi. situacija je ozbiljna i totalno bi glupo bilo da ako, ne dao bog, ne odobre kompenzaiju svi sacekaju 21.10. i tek kada vide da li su uspeli da nesto daju ili ne sete se da bi mogli da se bune i protestvuju. mislim da je 17. nas dan i da ga ne treba propustit.[/b]

Објављено: 06.10.2007 21:05 - ()


0
0
Ja stvarno ne mogu da razumem kako ljudi stignu da poloze po 9,10 i vise ispita za godinu dana...Pa ljudi pored fakulteta postoji mnostvo zanimljivijih stvari a ne samo knjiga, knjiga, knjiga, a pojedini isfrustrirani koji su ucili,ucili i samo ucili su razumljivo takvi i naravno ljubomorni sto se tice kompenzacije jer su oni vec uveliko pohvatali uslove.Ali to je njihov problem i zato ih molim da ne daju nikakve komentare u vezi onog sto se njih ne tice i ni malo dotice bolje neka pogledaju ispite unapred za sledecu godinu :D .A kompenzacije ce biti samo mislite + i bice tako!

Објављено: 06.10.2007 20:33 - ()


0
0
Ja stvarno ne mogu da razumem kako ljudi stignu da poloze po 9,10 i vise ispita za godinu dana...Pa ljudi pored fakulteta postoji mnostvo zanimljivijih stvari a ne samo knjiga, knjiga, knjiga, a pojedini isfrustrirani koji su ucili,ucili i samo ucili su razumljivo takvi i naravno ljubomorni sto se tice kompenzacije jer su oni vec uveliko pohvatali uslove.Ali to je njihov problem i zato ih molim da ne daju nikakve komentare u vezi onog sto se njih ne tice i ni malo dotice bolje neka pogledaju ispite unapred za sledecu godinu :D .A kompenzacije ce biti samo mislite + i bice tako!

Објављено: 06.10.2007 20:33 - ()


0
0
Hvala koleginice

Објављено: 06.10.2007 19:08 - ()


0
0
@suzdrzani kolega Svaka cast!Da znas da jos vise cijenim ove koji shvate svoju gresku i to priznaju nego nas kojima treba pa trazimo ustupke.To znaci biti covjek,biti kolega.Najveci broj ljudi ne umije da saslusa vec samo prica i shodno tome ne zna da sagleda opravdanost tudje price i mozda ako shvati da grijesi-koriguje se.Ne,nego ono kao magare kome upregnes uzde pa samo gleda u jednu stranu.Bez uvrede,ovo je cisto poredjenje,ima nas takvih i na jednu i na drugu stranu.Ja sam sama shvatila da sam trebala mnogo vise da se izcimam za ovaj jedan ispit koji bi da kompenzujem umjesto sto sam polozila 2 preko iz ove god i nagurala prosjek.I sta ce mi sve to znaciti ako ne daj boze...necu ni da razmisljam.Odoh da ucim statistiku i pozdrav svima koji umiju da slusaju i koji su spremni da prihvate druge razloge

Објављено: 06.10.2007 18:50 - ()


0
0
9 dana za matu i stat... ljudi, svaka vama cast, ali isto tako GARANTUJEM da ne mogu da nacuim matu za 9 dana (ceo ispit).... za ucenje i razumevanje tog ispita utice mnogo faktora.....pocevsi od predznanja,pa svega ostalog....

Објављено: 06.10.2007 18:44 - ()


0
0
"@Suzdrzani kolega - bolje budi to kako ti i "ime" glasi... nego tu da pljujes po svojim drugovima i drugaricama.. jer 100% postoji neko koga ti znas a da mu treba kompenzacija. bilo bi ti bolje da stavis "asocijalni kolega" ili tako nesto...jer ocigledno nemas razumevanja..." :hvala:

Објављено: 06.10.2007 18:44 - ()


0
0
@Suzdrzani kolega - bolje budi to kako ti i "ime" glasi... nego tu da pljujes po svojim drugovima i drugaricama.. jer 100% postoji neko koga ti znas a da mu treba kompenzacija. bilo bi ti bolje da stavis "asocijalni kolega" ili tako nesto...jer ocigledno nemas razumevanja... ps. a video sam jedan post... lepo se zivelo te godine kod tebe :))))))))))))))))))))) kazem ja smekerizacija skroz :))))))))))))))))) budi sada smeker i podrzi nekoga, osim kad tebi treba nesto.... ;)

Објављено: 06.10.2007 18:38 - ()


0
0
a da zaboravi reci, gore napisani info, sam dobio od jedne koleginice, ne znam otkud to njoj...ali po meni, mislim da bi bilo super kad bi se to tako organizovalo, manje bi ljudi pljuvalo na FON!!! a vise na citav BU :D

Објављено: 06.10.2007 16:36 - ()


0
0
kolegu @jedan savet bi trebali svi da poslusate, jer stvarno imate dovoljno da naucite taj jedan ispit i da ga polozite, naravno to se odnosi na studente kome bas fali taj jedan ispit, a ne dva-tri, koji su racunali na kompezaciju jos od juna :) tako da knjige u sake, zagrijte stolicu i eto vama uslova i srece...

Објављено: 06.10.2007 16:31 - ()


0
0
0
0

Постави коментар

E-mail:
Коментар:
Антиспам:

4 + 20

Коментари пролазе модерацију, зато што смо тако у могућности