Izveštaj sa NN Veća

// Категорије: Инфо |

Након данас одржане седнице НН већа донета је одлука о одржавању рока Октобар 2, који ће бити одржан 20. и 21. октобра.  Студенти ће имати могућност да пријаве и полажу само један цео испит у овом року. Предлог Студентског парламента о одобравању компензације је наишао на подељена мишљена међу професорима.
Надокнада за пријаву испита у испитном року Октобар2 износиће 900. динара без обзира на статус студента.

У даљем тексту следи саопштење студента продекана:

Прва тачка дневног реда била је предлог Проф. др. Милије Сукновића за одржавање рока Октобар2. Иницијатива је наишла на готово једногласну подршку. Након тога на нашу иницијативу покренуто је питање компензације. Предата је листа студената (17. А4 страна) који су затражили овaј уступак за упис наредне године. Такође, обавестили смо НН веће да је на појединим факултетима компензација већ одобрена. Реакције су биле различите, један део професора је показао отворено слагање са предлогом студената, док је један број ускратио своју подршку.
На следећој седници Наставно-научног већа која ће бити одржана 17.10.2007. године, предлог компензације ће се ставити на гласање. Мој утисак је да смо на добром путу да добијемо већинску подршку.
Апелујем на све студенте да буду стрпљиви, да не реагују преурањено до коначне одлуке јер то може бити само контрапродуктивно. Морамо показати сложност и јединство и циљ ће само на тај начин бити остварен.

Надамо се да ће предлог Студентског парламента бити успешно усвојен на следећој седници, јер би у противном 600 студената ФОН-а постале жртве лоших услова и организације студирања на ФОН-у.

 

ako je odlucivao do sada bez bu i donosio odluke u korist studenata...onda ne vidim razloga da i ove godine ne ucini isto...vidimo se onda 17.10. :)

Објављено: 07.10.2007 17:21 - ()


0
0
Apsolutno se slazem sa kolegom !@#$ Predlog je najbolji i najpametniji do sada a verujem da se vecina slaze!

Објављено: 07.10.2007 17:13 - ()


0
0
hvala. a naravno da nece nista da se lomi i demolira nego cemo da blokiramo izlaz sa faksa i ulaz. a ako je do sada fon odlucivao o tome bez bu moze i ove godine. ne vidim sta ih sprecava da izadju u susret nama ove godine sem njihove neke ideje i planovi koje mi ne znamo kakvi su i zasto su takvi. sve u svemu 50% je bilo protiv pa zato treba dodji i pokazati im da smo ozbiljni. pozz

Објављено: 07.10.2007 14:29 - ()


0
0
pa ja i jesam kolegijalan...samo sam rekao da taj skup koji hocete da organizujete, ne vidim kako moze da pomogne...jedino da pocnemo da lomimo po faksu, pa posto rulju od 500 studenata ne mogu zaustaviti sem na jedan nacin da kazu "dobro odobricemo za boga miloga samo prekinite da lomite"...ali ja nesto ne vjerujem da je to u njihovoj moci sto se tice te kompezacije, vjerujem da se tu nesto i pita BU...mozda grijesim...uglavnom bicu uz vas...sretno

Објављено: 07.10.2007 12:57 - ()


0
0
"kntradiktivno"?!? pa covece/ljudi ako mislis/te da nesto moze da bude kontra produktivno onda je to ovo nejedinsto izmedju studenata. oni da su hteli da izadju u susret nama oni bi to odobrili 3.10. a ne bi odlagali za 17.10. vidis da im se je#@ za nase potrebe i zahteve. sta god da je izneseno kao konstruktivan prelog od strane nas sudenata odbijeno je bez obrazlozenja (okt2 su oni odobrili a prednozilo ga je ministarstvo - novi rok ili smanjenje uslova). nenormalno je da je prolaznost-upis nakon septembarskog upisnog roka oko ~41% na prvoj godini, a za ostalo i da ne pominjemo. nedopustivo je da je prolaznos na ispitima 30%. knjige su preobimne i zastarele. i da li to izgleda kao njihova briga prema nama? ne treba 17.10. doci i praviti frku dok traje sednica, nego treba mirno i tiho sedeti u dvoristu i cekati info a ako bude negatina onda treba otpoceti nesto poput strajka. pa nije u redu da se 580 glasova zanemari. to je veliki broj studenata i ako nas stvarno "vole" i zele da nam izadju u susret kao sto su I godini izasli onda i ove godine treba da odobre kompenzaciju. a "katastrofa" i ostali trebaju da budu kolegijalni i da stanu na stranu koja ce jednom zastupati i njihov neki interes. ne trazi se ovde nesto sto se do sada nije nikada odobrilo i desilo. [color=red][size=18][b]dodjite svi i podrzite svoje kolege![/b][/size][/color]

Објављено: 07.10.2007 05:26 - ()


0
0
Pa kolega mogu da ti kazem da si upravu sto se tice razmisljanja vecine nasih kolega..stvarno je zabrinjavajuce!!! A sto se tice tog okupljanja 17.10, ja mislim da nista necemo na silu da postignemo..to moze da bude samo kntradiktivno,jer i oni shvataju ozbiljnost ove situacije i nije potrebno vrsiti nikakav pritisak povodom toga i sve ce da ispadne u redu po nas studente..pa i dosad su nam uvek izlazili u sustet.Zar nisam upravu? I naravno da smo sami odgovorni sa nase rezultate, i nije tacno to stoje naveo neki kolega u predhodim postovima da je nemoguce da se daju 9-10 ispita godisnje.Ako se uci pomalo ali na vreme imace vremena i za njegove prece stvari od ucenja.

Објављено: 07.10.2007 01:54 - ()


0
0
hahahha....moram grohoto da se nasmijem... pa de procitaj iznad 116 postova pa malo razmisli, kakve veze ima, vidi kako pojedinci razmisljaju...citaj malo kako se to kaze "izmedju redova"...ne mora tema da glasi svrha zivota pa da ima veze sa tim... hvala ti na komplimentu bas mi je drago sto mislis da sam pametan...i nema potrebe da ja tebi govorim sta je za mene svrha zivota... a u stvari mozda ja i grijesim...mozda ovi pojedinci glume da su takvi da bi samo palili vatru ovdje...i iza se grohoto smijali... hm...ne znam uopste da li je pametno da se pravi taj neki skup 17.10. ja vjerujem da ce fakultet ako je to u njihovoj moci izaci u susret studentima, kako su to i do sada radili...nisam za to da se kleci i moli...ipak od nas samih najvise zavise nasi rezultati...naravno nisu iskljucene okolnosti...pozdrav

Објављено: 07.10.2007 01:23 - ()


0
0
Pa kad si toliko pametan ti nam kazi sta je svrha zivota...molim te prosvetli nas slepce!!!Bas me zanima sta je za tebe svrha zivota i kakve to ima veze sa ovim sto se trenutno desava!!!!!!!

Објављено: 07.10.2007 00:49 - ()


0
0
kolega @ime...naravno da mozes da spremis matu za 9 dana, ako jedan covjek moze mozes i ti...govorim ti iz iskustva!za 6 mozes da spremis...idi samo kod profesora djorica, on je legenda i imas 6 ali moras da znas osnovne stvari...i nauci izvod od arkus tanges...cini mi se...davno je to bilo...mene je to pitao i rekao evo kolega 6 jer mnogo studenata to ne zna!!! samo da kazem , na osnovu ovih postova groe sto sam do sada procitao...MNOOOOGO studenata ne zna sta je SVRHA ZIVOTA...i jos jedna rijec ZAAALOSNOOO...

Објављено: 06.10.2007 22:45 - ()


0
0
ljudi hoce li nas biti dovoljno [b][size=24][color=red]17.10.[/color][/size][/b] da im pokazemo da nam stvarno treba kompenzacija? hocemo neke plakate da ponesemo? neka organizacija? dajte obavestite sve koje znate a i ako neko zna nekog sa puskica neka ih zamoli da istaknu poziv za sve studente, i one kojima treba i one kojima ne treba kompenzacija, da dodju [b][size=24][color=red]17.10.[/color][/size][/b] i da nas podrze! nije da treba da vrsimo bilo kakav pritisak na ove odozgo ali moramo da im skrenemo paznju da nas imaju u vidu i da nas nije malo. ovde se vodi polemika oko nekih stvari koje nisu na nama da odlucujemo te su s toga komentari suvisni ali dajte da barem jednom u zivotu pokazemo tu kolegijalnost i da ne cekamo da neko drugi za nas radi.

Објављено: 06.10.2007 21:06 - ()


0
0
0
0

Постави коментар

E-mail:
Коментар:
Антиспам:

9 + 12

Коментари пролазе модерацију, зато што смо тако у могућности