Senat i upis studenata

// Категорије: Инфо |
Сенат Универзитета у Београду ће, на седници 9. априла, између осталог расправљати и о следеће две теме:

 - Студентима прве године ће бити омогућено да упишу другу годину са освојена 43 ЕСП бода.
 - Студентима који су пре две године уписали факултет (генерација 06) и сада су друга година, биће омогућено да упишу трећу годину уз положене све испите из прве године (ако то факултет сматра неопходним) и ако освоје најмање 31 ЕСП бодова из текуће (друге) године.

Извор "Данас":
"Студенти који су ове школске године уписали факултет мораће да освоје најмање 43 ЕСП бода да би остали на буџету и уписали другу годину.

Ово је предлог радне групе за дефинисање услова уписа у наредну годину, с којим су се сагласили студенти и о којем ће Сенат Универзитета у Београду расправљати на седници 9. априла.

Према том предлогу, академци који су прошле године уписали прву годину имаће још више олакшица при упису наредне године. Они су лане могли на терет буџета да упишу наредну годину уколико су освојили најмање 37 ЕСП бодова.

- Ти студенти ће моћи сада да упишу трећу годину студија уколико најпре положе све испите који су им остали из прве године (ако то факултет сматра неопходним) и ако освоје најмање 31 ЕСП бодова из текуће године.

Њима је додељено још шест бодова које могу да пренесу у трећу годину јер нису били упознати с предложеним условима - рекла је за Данас Кристина Давидовић, потпредседница Студентског парламента."
i ja bih volela da je tako(da pricam gluposti) ali nazalost nije i uverices se sam. Jedino postoji mogucnost da vide da ce to lose ici, pa nam i sledece god daju jos neke bonus poene..

Објављено: 12.04.2008 15:30 - ()


0
0
PRICAS GLUPOSTI!! to je nemoguce

Објављено: 12.04.2008 14:34 - ()


0
0
@Srdjan- ti moras da ocistis prvu, a mozes da preneses nesto iz druge. Neces moci opet da prenosis iz prve u trecu.

Објављено: 11.04.2008 14:47 - ()


0
0
@Miki- s obzirom da si preneo 2 ispita u drugu (proizvodni 6+ eng.2 4 poena sto je ukupno 10) znaci da si iskoristio 10 bonus poena od ukupnih 29. Sto dalje implicira da ti je ostalo jos 29-10 bonus poena, a to je 19. Dakle za upis trece godine ce ti trebati 60-19=41 poen najmanje, plus ociscena prva. S tim sto ako sad iskoristis sve te preostale bonus poene (19) znaci da u cetvrtu neces smeti nista da preneses, tj.moraces da ocistis trecu i drugu. nadam se da si shvatio

Објављено: 11.04.2008 14:44 - ()


0
0
ovi poeni ne vaze do kraja studija jer bi to prakticno znacilo da ispite koje smo preneli iz prve i iskoristili te poene mogli da vucemo do cetvrte. ako vec prenosimo ispite sto bi nas sada uslovljavali da cistimo prvu ako te poene ne mozemo ponovo da prenesemo??? I DAJTE NEKA SE JAVI VISE NEKO KO ZNA STA JE BILO! ODVRATNI STE, AKO STE MOGLI DA STAVITE OVO OBAVESTENJE MOZETE I DA KAZETE STA JE ODLUCENO!!!

Објављено: 11.04.2008 14:12 - ()


0
0
@Jelena al si ga zakomplikovala...po tebi oni su nam prosle godine dali 23 boda kredita(trebalo je 37 za upis druge), a ove godine nam daju cak i vise (31 za upis trece)...razmisli, sto bi nam dali vise, a sadasnjoj prvoj da treba 43 za upis druge...caste oni sad nas samo sa 6 bodova, prosle godine su 23, pa ti potrosi kad hoces. Lepo pise na studentskomsvetu "Prosle godine su nam dali 23 bodnus kredita. Neko je to vec potrosio. Jer nije znao da je to do kraja skolovanja, ove godine nam daju jos 6"...a ne jos 29

Објављено: 11.04.2008 13:27 - ()


0
0
Meni su ostali proizvodni iz 1. godine(u januaru sam dao engleski 2),generacija sam 06. Kada dam njih i sakupim 31 bod iz 2. godine jel imam uslov??? Ma dobro kada budem bio treca ako je ovako onda cu da razmisljam o tome ;)

Објављено: 11.04.2008 05:31 - ()


0
0
Uslov za upis u trecu je 31 bod + preneti ispiti iz prve to je jasno. Samo je pitanje sta ce biti uslov za cetvrtu. Sta sad to znaci da je onaj ko je preneo cetiri ispita iz prve "potrosio" sve "bonuse" i mora da cisti trecu(ako je upise) a onaj ko je preneo samo dva on je potrosio samo 12 bodova + ovih 6 sto nam daju a onih 11 bodova (do tih 29) moze kao da iskoristi u trecoj???!

Објављено: 11.04.2008 04:56 - ()


0
0
Da,jeste,ali ako sad iskoristis sve te dozvoljene bodove, znaci da u trecoj treba da das sve ispite iz trece i plus prenete ispite iz druge da bi upisao/la cetvrtu...Ne znam da li shvatate ali ovo je opsta katastrofa!!

Објављено: 11.04.2008 04:36 - ()


0
0
@Jelena I JA SE NADAM!

Објављено: 11.04.2008 03:06 - ()


0
0
0
0

Постави коментар

E-mail:
Коментар:
Антиспам:

2 + 10

Коментари пролазе модерацију, зато што смо тако у могућности