Novih 130 brucoša na FON-u

// Категорије: Инфо |
На недавно одржаној седници Савета факултета одлучено је да се ове године "због постојања кадровских и просторних услова" на прву годину основних студија упише додатних 130 студената. Како сазнајемо од студената који су делегирани у савет факултета на седници савета на којој се одлучивало по овом основу било је расправе и неслагања између студената и професора. Шта се заправо збило и како ће се то одразити на студенте који већ студирају на ФОН-у покушаће да сазна истраживачки тим Пушкица који тренутно прикупља информације са терена...
[b] Pozuri brale dok mozes promeniga, nikad nije kasno, da ispravis gresku... Krivi sebe a ne ustanovu...[/b]

Објављено: 14.07.2008 01:53 - ()


0
0
ja sam se GADNO pokajao sto sam upisao ovaj FAX...

Објављено: 13.07.2008 23:42 - ()


0
0
Heheh,bas tako... Da je sve ruzicasto,kritike nebi bilo! A kad vec nije sve savrseno,zasto da ih ne kritikujemo????? I upravu si za knjige,sve su pune gresaka u pravopisu ko da ih debili pisu.... A to da je FON najbolji fax kod nas je mozda tacno,ali opet -koliko ce ostati najbolji? Pogotovo zbog toga,sto se svaka budala upisuje na master fona,zavrsi nesto bzv i lepo dodje ovde i zavrsi master... E to ti je opet stvar prioriteta znaci fakultetu je bitnije da uzme pare nego bilo sta!!! Al opet kazem ja,samo kad po postojao uvid gde se pare trose,znaci lepo na sajtu:koliko su papira potrosili,sokova,koliki su racuni za struju,za vodu itd lepo sve da pise. Koliko im drzava dotira :) E posto smo mi pro Evropski fax,ajde lepo da poslujemo na Evropskim principima potpune transparentnosti,eto demokrate,ja cekam. Pozdrav

Објављено: 13.07.2008 21:27 - ()


0
0
Razlog zbog kojeg su ljudi ovoliko ostro primili ovu vest (a i sa pravom) je taj sto na fonu nije sve bajno kao sto pojedini studenti imaju iluziju. Nezadovoljstvo studenata koji su na samofinansiraujecm je najvece jer su se razocarali zbog onog sto su dobili a sto su skupo platili. Nijedan cist wc ili kompjuter u hodniku ne moze da nadoknadi ono sto nam uprava zakuvava u kabinetima. Na toliko sam se ispita nagledao izivljavanja profesora nad studentima da mi nije jasno kako neko posle moze da ih brani (profesore). Nacin njihovog ponasanja je bukvalno: daj pare, nista ne pitaj a na ono sto pitas cemo da te dezinformisemo, sledece godine je jos skuplje i teze, a sigurno cemo da te oborimo iz 25% ispita greskom a iz drugih 25% ispita iz hira. Knjige pisu studenti za diplomski, koje asistenti preradjuju a profani potpisuju kao svoje, a ono malo knjiga sto je i napisano od strane samih profesora je iz 90ih godina i do danas ih nisu puno menjali. Pare rodjaci, sto nas vise prime to cemo vise da im platimo, a to gde cemo mi da sedimo na predavanjima i sto cemo da ucimo djubre je nash problem. I da, retki su oni koji se zaposle odmah po izlasku sa Fona a jos redji oni sa dobrom platom kakvu ste vi naveli [i]kolega[/i].

Објављено: 13.07.2008 20:00 - ()


0
0
[b][i]Mislim da sa ovim brojem studenata vecina nas ce pre dobiti diplomu na vojnoj akademiji nego na Fonu, zbog vremena koje provodimo tamo, sedeci u neizvetrenim i ledenim amfiteatrima i smrdljivim kantinama. I to sve da bi se na faksu uzelo nsto vise para od ljudi. Nemam nista protiv da nas bude i 10 puta vise,ali prvo nam stvorite uslove za rad,a ne da predmete koji iziskuju da ispred svakog studenta bude po jedan racunar slusamo u ucionicama. Moje 4 godine na faksu su prosle,ali vama sledi maltretiranje i ustajanje rano ujutru da bi do mornarickog amfiteatra stigli ne vreme. [/i][/b]

Објављено: 13.07.2008 17:26 - ()


0
0
Opushteno ljudi, ici cemo nedeljom na fax :D

Објављено: 13.07.2008 16:04 - ()


0
0
heeh da.. Kolega je malo slusa Nevnkine govore, a i tripuje se da ce se tako alko zaposliti, i da ce mu jos i sofera slati svaki put kada radi pre podne, samo zato sto je sa FONa :P

Објављено: 13.07.2008 10:57 - ()


0
0
Kolega ti stvarno lupas gluposti. nije tacno da svi koji zavrse fon imaju 500e platu. Iz moje generacije je dosta nezaposlenih. a oni koji rade (i u strci) plate pocetne nisu vise od 25000-30000 dinara! zato ne lupaj gluposti. Vec to zavisi kako se svaki pojedinac snadje!

Објављено: 13.07.2008 03:49 - ()


0
0
Prosle godine je lista prosirena za 100 ljudi koji su bili ispod crte, a ove za 180, a ne 130 kako Vi kazete. Mada ja ne vidim u cemu je tu problem i sta se zalite ako ste se upisali na FON. Zna se kakav je ugled FON-a u zemljii i u svetu pa ako Vam ne odgovara postoje i drugi fakulteti koji imaju vise mesta npr. Ekonomija u Beogradu, Novom Sadu, Kragujevcu, Nisu i td. Kome smeta kakav je fakultet neka se lepo ispise i neka upise neki drugi. Stalno se zalite te kakav nam je fakultet, te kao cemo jedni drugima da sedimo na glavama, te prokisnjava ovo te ono. Lepo upisite prirodne nauke ili neki drugi fakultet koji ima vise meste pa kada se zavrsi onda cekajte malo na birou rada (u proseku 4-5 godina) pa onda kada se zaposlite radite za 20.000-25.000 din pa da vidimo sto ce Vam biti lepo. FON ljudi upisuju prvenstveno zato sto odmah posle njega mogu da se zaposle i dobiju pocetnicku platu od 500 eura i vise i zato sto je jednostavno receno NAJBOLJI FAKULTET U ZEMLJI. Jeste ima nekih nedostatak, ali sta da se radi koji fakultet ih nema neka kazu pa da se odmah prebacim na taj. Pozdrav svim Fonovcima, a ove baba zvake kako ih zove jedna profesorka bolje da vise uce da bi sto pre zavrsili i prestali da laju kako nam je fakultet los.

Објављено: 13.07.2008 03:14 - ()


0
0
Pa nek se upisu! Realno ko hoce da se trudi treba mu omoguciti...Neodgovoran student ionako nikad ne zavrsi fax.Svakom coveku treba sansa,pa u ovoj drzavi imabas malo visoko obrazovanih ljudi da je to strasno... Jos jedno[b]Zasto bi fon dao npr "megatrendu" 20 miliona dinara za skolarine ? Posto bi ti studenti upisali neki fax... A PITANJE JE:GDE SE TE PARE TROSE... ???????????????????????????????????????[/b]

Објављено: 13.07.2008 02:20 - ()


0
0
0
0

Постави коментар

E-mail:
Коментар:
Антиспам:

1 + 18

Коментари пролазе модерацију, зато што смо тако у могућности