На недавно одржаној седници Савета факултета одлучено је да се ове године "због постојања кадровских и просторних услова" на прву годину основних студија упише додатних 130 студената. Како сазнајемо од студената који су делегирани у савет факултета на седници савета на којој се одлучивало по овом основу било је расправе и неслагања између студената и професора. Шта се заправо збило и како ће се то одразити на студенте који већ студирају на ФОН-у покушаће да сазна истраживачки тим Пушкица који тренутно прикупља информације са терена...Novih 130 brucoša na FON-u
На недавно одржаној седници Савета факултета одлучено је да се ове године "због постојања кадровских и просторних услова" на прву годину основних студија упише додатних 130 студената. Како сазнајемо од студената који су делегирани у савет факултета на седници савета на којој се одлучивало по овом основу било је расправе и неслагања између студената и професора. Шта се заправо збило и како ће се то одразити на студенте који већ студирају на ФОН-у покушаће да сазна истраживачки тим Пушкица који тренутно прикупља информације са терена...[b]Postovane kolege i kolegenice, zasto stalno trazimo krivce, neka uprava radi svoj posao kako zna i smatra da je najbolje, nase je da znanje koje nam pruzaju na fakultetu sto bolje iskoristimo u nasem daljem zivotu i radu. Mi sami (citaj studenti) skrnavimo i podizemo ugled fakluteta, uspesima i padpvima tj. nasim vrednim radom.
Hajde da svi svoj deo posla obavimo najbolje sto mozemo, tako cemo jedino pomoci i sebi i drugima (fakultetu), prestanimo da trazimo krivce za lose poteze, vec hajde da nagradimo najbolje i svi zajedno uspemo.
Poz od kolege[/b]
Објављено: 13.07.2008 01:58 - ()
Tuga... Od mastera su napravili smejuriju - upisuje ko god hoce, kad god hoce, odakle god da se pojavi... Sada i od osnovnih studija prave vasar... Vecina profesora i asistenata pljuje po privatnim fakultetima, govore kako su oni daleko od nase konkurencije, ali kako iz godine u godinu uvode ova "relaksirajucih" pravila i olaksica, ne mogu a da se ne zapitam: da li cemo mi kroz koju godinu moci da konkurisemo privatnim fakultetima?
I... Da dodam jos, da pored predavanja na Vojnoj akademiji, nas faks je u prethodnom semestu organizovao predavanja i na Visoj poslovnoj, pa uzimajuci u obzir sve te dodatne kapacitete, mogli su da prime i 1000 dadatnih ljudi, ali problem je u tome sto nikada ta prva godina nema predavanja van faksa, vec treca i cetvrta... Pa neka nam je svima sa srecom!
Објављено: 13.07.2008 00:12 - ()
Pa nece vama sedeti na glavama, sto ste se toliko uzbudili, odakle vam ideja da ce sad fon postati laksi fakultet, neka upise ko oce da da pare-fakultet ce biti lepsi a dobar deo njih ce odustati i otici na neki privatni!!!
@@ljudi a pravilo koje potvrdjuje tu izjavu je logicno, vecina tih koji su sa dna liste nije isla redovno u skolu jer da jeste imali bi vise bodova, ako kad nisu islu redovno u srednju skolu sto bi isli na fakultet!!!
i cisto da se zna svake godine primaju mnogo vise nego sto je predvidjeno!!! :) [size=12][/size][size=12][/size]
Објављено: 12.07.2008 23:49 - ()
"A TI STO SU ISPOD CRTE CE I ONAKO POSLE MESEC DANA DA PRESTANU DA DOLAZE NA VEZBE!"
koje je to pravilo koje potvrdjuje ovu tvoju izjavu?
koliko ljudi koji upadnu na budzet obnavljaju godinu...
a da ce biti mesta, pa mora da bude, kao i uvek... (tu i tamo) :(
Објављено: 12.07.2008 21:32 - ()
LJUDI STO SE BUNITE? NEKA UPISE KO HOCE FAKS I NEKA PLATI TU PRIVILEGIJU DA BUDE U NASEM DRUSTVU KAD NIJE USPEO DA SE VEC LEPO SPREMI ZA PRIJEMNI, STO NAS JE VISE BICE FAKS BOGATIJI I BICE I NAMA BOLJE! SAMO NEKA SE TO NE ODRAZI NA KRITERIJUM. IMAMO I NOVU ZGRADU, BICE MESTA ZA SVE, A TI STO SU ISPOD CRTE CE I ONAKO POSLE MESEC DANA DA PRESTANU DA DOLAZE NA VEZBE!
Објављено: 12.07.2008 18:50 - ()
pa da... a jos se ne zna koliko nam poena treba za uslov, to ce reci tek u oktobru. samo ne znam sta e da rade ako dosta ljudi obnovi :udri:
btw, da ne zna neko koliko je poena uslov za trecu? tnx :)
Објављено: 12.07.2008 18:20 - ()
Do ove godine su primeli nezvanicno vise od 660 studenata,a ove godine dodatnih 130 zvanicno i ko znaaaa koliko nezvanicnih,e to je problem.Pa sta smo mi krivi pa da idemo na VA.Nek salju onda brucose tamo,njih su primili vise.
Објављено: 12.07.2008 14:06 - ()
UPRAVA FAKULTETA, UKLJUCUJUCI DEKANKU MOZE ODMAH DA PODNESE OSTAVKU! IZ OVOGA SE VIDI DA SAMO NA PARE GLEDAJU. NISU ZAVRSILI NOVU ZGRADU, KOJA JE TREBALA U JANUARU DA BUDE GOTOVA, A SMARAJU SADA SA NOVIM STUDENTIMA. MISLIM SVAKA CAST ALI NISU NORMALNI... MILIJA BOLI GA TUKI, MARINA ISTO, VAZNO JE DA JE BIO NA IMAGINE CUPU
Објављено: 12.07.2008 12:08 - ()
[b] |Prave od ovg faksa giga-mega trend......vec nas zovu fakultet opustenih nauka...sad ce malo modifikovati uz te silne lovatore(nisu brucosi krivi nego uprava) Fancy Opustene Nauke....teretana-bleja[/b]
Објављено: 12.07.2008 10:48 - ()
Kako da Vam kazem svima a da Vas ne uvredim. Bole njih za nase misljenje. U ostalom eto nama vojne akademije, nova zgrada ce biti do oktobra (ili nece)... kako smo do sada sedeli jedni na drugima tako cemo i sada. Plus na ruku nam ide globalno zagrevanje pa ce zima biti blaza pa mozemo i napolju da radimo. @boki - skolarina je jos uvek 121.000. nije jos odobreno poskupljenje.
Објављено: 12.07.2008 03:50 - ()

Постави коментар