Postignut dogovor sa upravom

// Kategorije: Info |
Na jučerašnjem zboru sa studentima prve godine, kojem su prisustvovali prodekan za finansije prof. dr. Milan Martić i prodekan za nastavu prof. dr. Milija Suknović, došlo se do saglasnosti o koracima za rešenje problema upisa brucoša u narednu godinu. Uz stav da se Zakon o visokom obrazovanju nije primenjivao u potpunosti na prethodne generacije dogovoreno je da se podrži stav Senata Univerziteta da uslov za upis u drugu godinu bude osvojenih 43 ESPB. Međutim, javlja se problem finansiranja tih studenata, jer Zakon dozvoljava finansiranje samo 366 studenata na teret budžeta. Kako bi se taj problem rešio, na zboru je dogovoreno da komisija od četiri predstavnika sa prve godine, studenti predstavnici u Savetu fakulteta i gore pomenuti prodekani sastave zvaničan dopis Ministarstvu prosvete u kojem se od njih traži da dozvole finansiranje iz budžeta svim studentima koji steknu uslov za upis. Mišljenje prodekana je da postoji velika šansa da ovaj se ovaj predlog usvoji, čime bi bili rešeni svi problemi naših brucoša. Sada jedino možemo da iščekujemo odluku Ministarstva, koja će, nadamo se, biti poslata i usvojena što pre, kako bi brucoši, shodno tome, mogli da organizuju svoje učenje i polaganje ispita.
Što se tiče kompenzacije i oktobra 2, nikakva odluka nije donešena, niti se njeno razmatranje nazire u skorije vreme. Na zboru su se pojavili studenti treće godine i, prilažući peticiju za kompenzaciju sa potpisanih oko 400 studenata, tražili od prodekana za nastavu da se odobri kompenzacija. Jedinu informaciju koju su mogli dobiti od njega je da taj predlog treba da uputi student prodekan preko Studentskog parlamenta (koji će se danas, napokon, konstituisati), a da odluku može da razmatra jedino NN veće, čija se sednica ne očekuje pre 20-og septembra.
Alo ljudi..Ja sam generacija 06, tako su i prosle godine imali neke abnormalne zahteve o upisu u narednu godinu, pa je na kraju ispalo kako su studenti trazili...Opusteno! :cupavi:

Objavljeno: 19.09.2008 23:46 - ()


0
0
pa zar vec nije odobren okt2 11.i 12.okt??

Objavljeno: 16.09.2008 12:11 - ()


0
0
Zna neko mozda kad je upis u drugu god. posle septembarskog roka????

Objavljeno: 16.09.2008 01:26 - ()


0
0
[color=red]Ljudi cemu frka?!Opustite se i spremajte ispite!Aj se kladimo da ce biti okt.2![/color]Pa ne bi davali ovoliko teske rokove u sept.Cekaju da drpe pare na taj rok!Ista prica ko sa tim da ce morati da se cisti cela godina-slusajte visarijeg studenta! :D Vole oni na FON-U da dignu frku!

Objavljeno: 15.09.2008 21:57 - ()


0
0
Extra onda, planirao sam samofinansiranje..Samo uslov da dam! Hvala na odgovoru

Objavljeno: 15.09.2008 17:04 - ()


0
0
mislim da ti za samofinansiranje treba 37 a za budzet moras da sacekas da donesu odluku...

Objavljeno: 15.09.2008 17:00 - ()


0
0
i jos nesto Jel ovo i dalje vazi za 37 bodova ili ne?????? [url]http://www.fon.bg.ac.yu/osnovnestudije/upisiobnova/[/url]

Objavljeno: 15.09.2008 13:11 - ()


0
0
Sta je sa generacijom 06 koja je obnovila prvu, jel nama sad za upis treba 37 bodova kao sto je trebalo prosle iili 43 po novom kriterijumu??

Objavljeno: 15.09.2008 13:09 - ()


0
0
ima velike razlike izmedju druge i trece godine (e sada, ne znam sta je sa indexima 05-)...jer za ove po novom programu, II god - bodovi i to koliko sam shvatio je nadlezno ministarstvo prosvete i tu se odluke izglasavaju na skupstini ili tako nesto...dok za ove na III god je nadlezan rektorat.... mozda gresim, ali sam ja tako shvatio....

Objavljeno: 15.09.2008 01:12 - ()


0
0
Slazem se!i mislim da i ako odobre kompenzaciju,nece biti da III moze,a II ne moze!?to je vece krsenje zakona nego njeno odobravanje...

Objavljeno: 14.09.2008 00:30 - ()


0
0
0
0

Postavi komentar

E-mail:
Komentar:
Antispam:

17 + 7

Komentari prolaze moderaciju, zato što smo tako u mogućnosti