Na jučerašnjem zboru sa studentima prve godine, kojem su prisustvovali prodekan za finansije prof. dr. Milan Martić i prodekan za nastavu prof. dr. Milija Suknović, došlo se do saglasnosti o koracima za rešenje problema upisa brucoša u narednu godinu. Uz stav da se Zakon o visokom obrazovanju nije primenjivao u potpunosti na prethodne generacije dogovoreno je da se podrži stav Senata Univerziteta da uslov za upis u drugu godinu bude osvojenih 43 ESPB. Međutim, javlja se problem finansiranja tih studenata, jer Zakon dozvoljava finansiranje samo 366 studenata na teret budžeta. Kako bi se taj problem rešio, na zboru je dogovoreno da komisija od četiri predstavnika sa prve godine, studenti predstavnici u Savetu fakulteta i gore pomenuti prodekani sastave zvaničan dopis Ministarstvu prosvete u kojem se od njih traži da dozvole finansiranje iz budžeta svim studentima koji steknu uslov za upis. Mišljenje prodekana je da postoji velika šansa da ovaj se ovaj predlog usvoji, čime bi bili rešeni svi problemi naših brucoša. Sada jedino možemo da iščekujemo odluku Ministarstva, koja će, nadamo se, biti poslata i usvojena što pre, kako bi brucoši, shodno tome, mogli da organizuju svoje učenje i polaganje ispita.Što se tiče kompenzacije i oktobra 2, nikakva odluka nije donešena, niti se njeno razmatranje nazire u skorije vreme. Na zboru su se pojavili studenti treće godine i, prilažući peticiju za kompenzaciju sa potpisanih oko 400 studenata, tražili od prodekana za nastavu da se odobri kompenzacija.

Postavi komentar