Postignut dogovor sa upravom

// Категорије: Инфо |
На јучерашњем збору са студентима прве године, којем су присуствовали продекан за финансије проф. др. Милан Мартић и продекан за наставу проф. др. Милија Сукновић, дошло се до сагласности о корацима за решење проблема уписа бруцоша у наредну годину. Уз став да се Закон о високом образовању није примењивао у потпуности на претходне генерације договорено је да се подржи став Сената Универзитета да услов за упис у другу годину буде освојених 43 ЕСПБ. Међутим, јавља се проблем финансирања тих студената, јер Закон дозвољава финансирање само 366 студената на терет буџета. Како би се тај проблем решио, на збору је договорено да комисија од четири представника са прве године, студенти представници у Савету факултета и горе поменути продекани саставе званичан допис Министарству просвете у којем се од њих тражи да дозволе финансирање из буџета свим студентима који стекну услов за упис. Мишљење продекана је да постоји велика шанса да овај се овај предлог усвоји, чиме би били решени сви проблеми наших бруцоша. Сада једино можемо да ишчекујемо одлуку Министарства, која ће, надамо се, бити послата и усвојена што пре, како би бруцоши, сходно томе, могли да организују своје учење и полагање испита.
Што се тиче компензације и октобра 2, никаква одлука није донешена, нити се њено разматрање назире у скорије време. На збору су се појавили студенти треће године и, прилажући петицију за компензацију са потписаних око 400 студената, тражили од продекана за наставу да се одобри компензација. Једину информацију коју су могли добити од њега је да тај предлог треба да упути студент продекан преко Студентског парламента (који ће се данас, напокон, конституисати), а да одлуку може да разматра једино НН веће, чија се седница не очекује пре 20-ог септембра.
[color=red]HOCE LI MI NEKO ODGOVORITI STA SE DESAVA SA ONIMA KOJI SU DRUGA GODINA, A 05 SU GENERACIJA??? POSTO VIDIM DA VECINA POMINJE KOMPENZACIJU ZA TRECU GOD ODNOSNO 05 GENERACIJU, JER JE 06 PO NOVOM PLANU... DAKLE, STA SE DESAVA SA NAMA KOJI SMO 05 DRUGA GODINA??[/color]

Објављено: 13.09.2008 02:31 - ()


0
0
Mene zanima da li po bolonji kad padnes prvu godinu ostajes na budzetu ili ne?

Објављено: 13.09.2008 02:08 - ()


0
0
Nemojte da se brinete, ista situacija je bila i prosle godine, isto smo pisali peticiju(vecina je kompenzirala statistiku) , prvo su odugovlacili, pa su odobrili, pa ni to nije bio kraj nego moralo je da odobri neko vece univerziteta i slicno, Nego bolje skupljajte 11ooo ( verovatno ove godine i pride)jer toliko je kostao kompenzacioni ispit!!!! p.s Iz licnog iskustva pozz

Објављено: 13.09.2008 01:28 - ()


0
0
Cim moze 31 bod za uslov moze i kompenzacija. Treba pokusati izgurati i kompenzaciju za drugu godinu odnosno predloziti NN vecu da i nju razmatra pa sta bude. Sa jedne strane se krsi zakon a sa druge ne moze. Ko god bio u timu za pregovore ili sta vec neka predlozi i razmatranje kompenzacije i za drugu pa sta bude.

Објављено: 13.09.2008 00:45 - ()


0
0
pa za vas vazi kompenzacija, ne vazi samo sa nove (mladje generacije)!

Објављено: 13.09.2008 00:33 - ()


0
0
A sta je sa nama koji smo sad druga godina, a 05 smo generacija?!?!??! Za nas pretpostavljam da vazi kompenzacija, jer smo mi po novom planu?!

Објављено: 13.09.2008 00:32 - ()


0
0
a sta je sa onima shto su 03 generacija a jure uslov za IV...

Објављено: 13.09.2008 00:30 - ()


0
0
E sad, obratite paznju...... Sto se tice oktobra 2, 99.99% ce biti odobren, kao i ranijih godina i mislim da MI ne bi trebalo da budemo nervozni zbog toga...sto se toga tice, dakle, opusteno :D A sto se tice kompenzacije, bio sam na tzv zboru, gde nam je profesor Suknovic lepo objasnio FORMALNE kanale kojima bi trebalo ici kako bi se kompenzacija usvojila (eventualno)....takodje je rekao da bi u slucaju da predlog dodje do NN veca, on podrzao studente. Ne treba pominjati da ce profesor Martic, kao i ranijih godina, takodje podrzati studente. Decko koji je bio na savetu u sredu, je sasvim lepo izlozio celu stvar i argumentovao na ispravan i realan nacin. Naravno, videcemo kako ce sve ispasti, ali sam veoma optimistican i verujem da ce sve biti ok sto se tice i jedne i druge stvari. Samo da napomenem da se pitanje kompenzacije tice samo studenata trece godine i nazalost, s obzirom na veoma drugaciji princip studija mladjih kolega, kompenzacija nije moguca ni u teoriji.

Објављено: 13.09.2008 00:26 - ()


0
0
A sta je sa onima koji su 05 generacija a DRUGA su godina??

Објављено: 12.09.2008 23:41 - ()


0
0
u oktobru ocisti 701 student od upisanih 699 tako da opusti se... ^^

Објављено: 12.09.2008 21:53 - ()


0
0
0
0

Постави коментар

E-mail:
Коментар:
Антиспам:

19 + 9

Коментари пролазе модерацију, зато што смо тако у могућности