Postignut dogovor sa upravom

// Категорије: Инфо |
На јучерашњем збору са студентима прве године, којем су присуствовали продекан за финансије проф. др. Милан Мартић и продекан за наставу проф. др. Милија Сукновић, дошло се до сагласности о корацима за решење проблема уписа бруцоша у наредну годину. Уз став да се Закон о високом образовању није примењивао у потпуности на претходне генерације договорено је да се подржи став Сената Универзитета да услов за упис у другу годину буде освојених 43 ЕСПБ. Међутим, јавља се проблем финансирања тих студената, јер Закон дозвољава финансирање само 366 студената на терет буџета. Како би се тај проблем решио, на збору је договорено да комисија од четири представника са прве године, студенти представници у Савету факултета и горе поменути продекани саставе званичан допис Министарству просвете у којем се од њих тражи да дозволе финансирање из буџета свим студентима који стекну услов за упис. Мишљење продекана је да постоји велика шанса да овај се овај предлог усвоји, чиме би били решени сви проблеми наших бруцоша. Сада једино можемо да ишчекујемо одлуку Министарства, која ће, надамо се, бити послата и усвојена што пре, како би бруцоши, сходно томе, могли да организују своје учење и полагање испита.
Што се тиче компензације и октобра 2, никаква одлука није донешена, нити се њено разматрање назире у скорије време. На збору су се појавили студенти треће године и, прилажући петицију за компензацију са потписаних око 400 студената, тражили од продекана за наставу да се одобри компензација. Једину информацију коју су могли добити од њега је да тај предлог треба да упути студент продекан преко Студентског парламента (који ће се данас, напокон, конституисати), а да одлуку може да разматра једино НН веће, чија се седница не очекује пре 20-ог септембра.
ALO PUSKICE I OSTALI IZ DRUGE GODINE....NERALNO JE DA NAM NE ODOBRE KOMPNEZACIJU..NEKOME KAO MENI I MNOGIMA KOJI CISTE DRUGU A OSTAJE IM JEDAN ISPIT IZ PRVE.DA OBNOVE DRUGU GODINU.DAJTE DA URADIMO NESTO PO TOM PITANJU!!!!

Објављено: 13.09.2008 22:37 - ()


0
0
komp. za drugu godinu gotovo sigurno neće biti.Za treću godinu je još sve otvoreno i treba da se sačeka nastavničko veće.Optimista sam zbog gomile argumenata zbog kojih mislim da treba da nam odobre komp.,a ako nam ne odobre i ako obnovim zbog 3.5 ispita koliko mi je ostalo da očistim drugu i treću godinu... :(( :(( :udri:

Објављено: 13.09.2008 17:12 - ()


0
0
kako se sad odjednom ne zna da li ce biti oktobra 2 kad je na sajtu zvanicno napisano da ce biti i to sa tacnim datumom kad ce se odrzati... ne pisite bezveze samo da biste pisali nesto..

Објављено: 13.09.2008 17:10 - ()


0
0
kako stvari izgledaju, kompezacije za drugu godinu nece biti, tako da knjige u ruke!!! :udri:

Објављено: 13.09.2008 17:07 - ()


0
0
[color=red]E PA LOSE ZNAS, JER MI KOJI SMO 05 A DRUGA SMO GODINA IMAMO PRAVO DA STUDIRAMO PO PLANU PO KOM SMO UPISALI FAX, A UKOLIKO ZELIMO MOZEMO I DA SE PREBACIMO PRILIKOM UPISA U 3.GOD NA NOVI PLAN! [/color]

Објављено: 13.09.2008 16:11 - ()


0
0
Ne bih se slozio sa vama da ima neke razlike izmedju II i III god sto se tice kompenzacije. Jer iako II studira po takozvanoj "Bolonji",u stvari uopste nema razlike ni sto se tice uslova, budzeta...

Објављено: 13.09.2008 15:54 - ()


0
0
Bolonjci koji padnu godinu prelaze na samofinansiranje. Tako pise u Zakonu i tako je na svim fakultetima.

Објављено: 13.09.2008 15:20 - ()


0
0
koliko ja znam, vi koji ste sada 2 godina, sa indexom 05, bi trebalo da studirate po novom zakonu o visokom obrazovanju, zajedno sa mladjim generacijama....sto znaci, nista od kompenzacije :fokus:

Објављено: 13.09.2008 13:57 - ()


0
0
0
0

Постави коментар

E-mail:
Коментар:
Антиспам:

18 + 10

Коментари пролазе модерацију, зато што смо тако у могућности