Postignut dogovor sa upravom

// Категорије: Инфо |
На јучерашњем збору са студентима прве године, којем су присуствовали продекан за финансије проф. др. Милан Мартић и продекан за наставу проф. др. Милија Сукновић, дошло се до сагласности о корацима за решење проблема уписа бруцоша у наредну годину. Уз став да се Закон о високом образовању није примењивао у потпуности на претходне генерације договорено је да се подржи став Сената Универзитета да услов за упис у другу годину буде освојених 43 ЕСПБ. Међутим, јавља се проблем финансирања тих студената, јер Закон дозвољава финансирање само 366 студената на терет буџета. Како би се тај проблем решио, на збору је договорено да комисија од четири представника са прве године, студенти представници у Савету факултета и горе поменути продекани саставе званичан допис Министарству просвете у којем се од њих тражи да дозволе финансирање из буџета свим студентима који стекну услов за упис. Мишљење продекана је да постоји велика шанса да овај се овај предлог усвоји, чиме би били решени сви проблеми наших бруцоша. Сада једино можемо да ишчекујемо одлуку Министарства, која ће, надамо се, бити послата и усвојена што пре, како би бруцоши, сходно томе, могли да организују своје учење и полагање испита.
Што се тиче компензације и октобра 2, никаква одлука није донешена, нити се њено разматрање назире у скорије време. На збору су се појавили студенти треће године и, прилажући петицију за компензацију са потписаних око 400 студената, тражили од продекана за наставу да се одобри компензација. Једину информацију коју су могли добити од њега је да тај предлог треба да упути студент продекан преко Студентског парламента (који ће се данас, напокон, конституисати), а да одлуку може да разматра једино НН веће, чија се седница не очекује пре 20-ог септембра.
A kada ce se znati kad je upis u drugu god. posle septembarskog roka zna neko?

Објављено: 12.09.2008 18:42 - ()


0
0
69 je ocistilo prvu u septembru

Објављено: 12.09.2008 18:19 - ()


0
0
jel se zna koliko ih je ocistilo u septembru???????

Објављено: 12.09.2008 17:05 - ()


0
0
па ако је све ове годино било и компензације и октобра 2 ваљда неће сад да се праве паметни и да нам забране???

Објављено: 12.09.2008 17:00 - ()


0
0
Drzimo palceve!

Објављено: 12.09.2008 15:53 - ()


0
0
Dobro je da ce bar podneti zahtev...a nama ostaje samo da se nadamo...

Објављено: 12.09.2008 15:51 - ()


0
0
0
0

Постави коментар

E-mail:
Коментар:
Антиспам:

20 + 15

Коментари пролазе модерацију, зато што смо тако у могућности