Postignut dogovor sa upravom

// Категорије: Инфо |
На јучерашњем збору са студентима прве године, којем су присуствовали продекан за финансије проф. др. Милан Мартић и продекан за наставу проф. др. Милија Сукновић, дошло се до сагласности о корацима за решење проблема уписа бруцоша у наредну годину. Уз став да се Закон о високом образовању није примењивао у потпуности на претходне генерације договорено је да се подржи став Сената Универзитета да услов за упис у другу годину буде освојених 43 ЕСПБ. Међутим, јавља се проблем финансирања тих студената, јер Закон дозвољава финансирање само 366 студената на терет буџета. Како би се тај проблем решио, на збору је договорено да комисија од четири представника са прве године, студенти представници у Савету факултета и горе поменути продекани саставе званичан допис Министарству просвете у којем се од њих тражи да дозволе финансирање из буџета свим студентима који стекну услов за упис. Мишљење продекана је да постоји велика шанса да овај се овај предлог усвоји, чиме би били решени сви проблеми наших бруцоша. Сада једино можемо да ишчекујемо одлуку Министарства, која ће, надамо се, бити послата и усвојена што пре, како би бруцоши, сходно томе, могли да организују своје учење и полагање испита.
Што се тиче компензације и октобра 2, никаква одлука није донешена, нити се њено разматрање назире у скорије време. На збору су се појавили студенти треће године и, прилажући петицију за компензацију са потписаних око 400 студената, тражили од продекана за наставу да се одобри компензација. Једину информацију коју су могли добити од њега је да тај предлог треба да упути студент продекан преко Студентског парламента (који ће се данас, напокон, конституисати), а да одлуку може да разматра једино НН веће, чија се седница не очекује пре 20-ог септембра.
Sta se lozis?!

Објављено: 12.09.2008 21:29 - ()


0
0
i mene zanima sta je sa tih 37 bodova.. dali ce studenti koji su bili u prvoj godini na budzetu da upisu drugu godinu kao samofinansirajuci studenti sa 37 bodova.. ? mislim ako bi i to pomorili nebi bilo pravedno jel ... po cemu se raziku je generacija 2006/07 ?? koja ima takav uslov sa nekakvim kreditima ? isti profesori, ista skola, isti predmeti , samo bodovi razliciti ? nije posteno ma koliko se radilo o posteponoj primeni bolonje ... tu tranziciju NESME da osete studenti ...tj narod. Nemo ze se tako nesto tek tako primeniti posle vise godisnjeg nacina studiranja i zakona ... mislim da je ta granica 2010 godina isuvise kratak period da se tako nesto primeni u potpunosti, a rezultirace drasticno smanjenim brojem studenata. Koji uopste upisuju vise skole i falkultete jer ce onda neko ko bi hteo da se skoluje morao bi da odvoji sve vece i vece sume novca za skolovanje, jer se skolarine iz godine u godinu povecavaju. dok ce neki minijaturan broj studenata ostvariti uslov za upis druge godine ( minijaturan mislim kada se gleda u okviru svih falkulteta .. i visih skola u srbiji ) zato ili ce tranzicija biti malo sporija, ili neprimetljiva, ili skolovanja nece biti !

Објављено: 12.09.2008 21:26 - ()


0
0
ljudi,jel tih 198 studenata koji su ocistili godinu u septembru proverena informacija? kakve sanse za upis na budzet imaju oni sa manje od 60 bodova,tipa 54?ako je ovih 196 tacno,onda ostaje negde oko 100 mesta(ako ministarstvo ne usvoji zahtev).koliko ljudi,odokativno,ocisti godinu u oktobru?

Објављено: 12.09.2008 21:14 - ()


0
0
nemoj da nasedate, nije problem zakon vec ovi sa faksa. zamisli kad prodekan za finansije (Martic) pomaze studentima u pisanju molbe da se sto vise primi na budzet (sto manje para faksu). paradox. i kazu da se prethodnih godina nije u potpunosti postovao zakon pri upisu u narednu godinu a onda se pozivaju na taj isti zakon kako ne mogu svi sa vise od 43 na budzet. mislite svojom glavom. ps svaki fakultet ima autonomiju u primeni tog istog zakona, barem u ovih nekoliko godina uvodjenja

Објављено: 12.09.2008 21:05 - ()


0
0
A sta bi sa onih 37 je to ostaje ili ne? Tj da li oni koji imaju 37 upisuju kao samofinansirajuci ili svi moraju da imaju 43 da bi upisali drugu?

Објављено: 12.09.2008 20:34 - ()


0
0
^ ^ a ja sam ti seoska dzukela - DZUKAC

Објављено: 12.09.2008 20:12 - ()


0
0
a ja sam mala pit bul terijer @@@@@

Објављено: 12.09.2008 19:37 - ()


0
0
Nevenka je dekan fakulteta!!!

Објављено: 12.09.2008 19:30 - ()


0
0
Postovane kolege, u septembarskom roku 198 studenata je polozilo sve ispite iz prve godine.

Објављено: 12.09.2008 19:12 - ()


0
0
daj ne moguce,lupio si to,pa toliko ih je u junu ocistilo.......................sad je bar 100-150

Објављено: 12.09.2008 19:04 - ()


0
0
0
0

Постави коментар

E-mail:
Коментар:
Антиспам:

3 + 4

Коментари пролазе модерацију, зато што смо тако у могућности