Raspored upisa i obnove godine

// Kategorije: Info |

Ekspertski tim Puškica tumačeći obaveštenje o upisu i obnovi godine koje je postavljeno na sajtu FON-a došao je do zaključka da je FON rešio da časti studente koji upisuju kompenzacijski četvrtu godinu. Naime, u toj vesti nigde ne piše koliko košta upis naredne godine (kompenzacijski), već samo da oni tim upisom zadržavaju svoj prethodni status.

Ovom prilikom želimo da istaknemo da Uprava Fakulteta nije u potpunosti održala obećanje koje je dala studentima koji su protestvovali početkom septembra. Tom priliko je obećano da osiguranje nije obavezujuće, što možete videti ovde, dok na sajtu piše da osiguranje nije obavezno za samofinansirajuće studente kao i za one koji obnavljaju godinu. Za studente koji studiraju na teret budžeta osiguranje je obavezno i iznosi 360 dinara.

Raspored upisa i obnove godine:

Aktivnost Datum
Upis u II godinuOstvareno 60 ESPB bodova iz I godine (budžet)
Ostvareno 37 i više ESPB bodova iz I godine (samofinansirajući)
20.10.2008.
Neće se vršiti ni upis ni obnova godine kao ni prijem dokumenata za dom 21.10.2008.
Obnova I godine(60 – broj osvojenih ESPB) * 1.000,00 din 22.10.2008.
Obnova III godinebudžetski – 19.000,00 din
samofinansirajući – 37.500,00 din
23.10.2008.
Upis u IV godinu (statutarni uslov) 24.10.2008.
Obnova II godine(120 – broj osvojenih ESPB) * 1.000,00 din 25.10.2008.
Upis u IV godinu (kompenzacioni uslov)student zadržava status (budžetski ili samofinansirajući) koji je imao u šk. 2007/08 godini 27.10.2008.
Upis u III godinu 28.10.2008.
Upis u II godinuNa osnovu usvojenih izmena Zakona o visokom obrazovanju 29.10.2008.

"Ekspertski tim puskica" Pfffffff...I da, slobodno mi logujte IP.

Objavljeno: 22.10.2008 23:04 - ()


0
0
[/b]kada dobijamo rezultate sa prve godine :durisha: :bljak: :bljak: :bljak: :bljak: :bljak: :bljak: :bljak: :bljak: :bljak: [/quote]

Objavljeno: 20.10.2008 23:12 - ()


0
0
@shone...nisam saznala...javljam sutra...

Objavljeno: 20.10.2008 20:44 - ()


0
0
Jel je ovo sigurna informacija da se kompenzacija ne placa ili samo trac? :zbun:

Objavljeno: 19.10.2008 23:26 - ()


0
0
Ja mislim da vi cekate da se prvo upisu svi koji imaju uslov za smer...

Objavljeno: 19.10.2008 19:26 - ()


0
0
@koleginica moze li ovo u ratama , jesi saznala mozda...

Objavljeno: 19.10.2008 18:53 - ()


0
0
znate li da li moze u rate ovo da se placa, mislim na obnovu godine...

Objavljeno: 19.10.2008 18:51 - ()


0
0
STA SE DESAVA SA LJUDIMA KOJI SU DALI USLOV ZA DRUGU GODINU, A NEMAJU USLOV ZA SMER??????

Objavljeno: 19.10.2008 18:14 - ()


0
0
Da li ovo znaci da svi koji 29.-og upisuju drugu, a imaju vise od 42 boda prelaze na budzet, ili se pravi ta rang lista, da li zna neko koliko uopste ljudi je do sada upisalo drugu na teret budzeta???

Objavljeno: 19.10.2008 17:01 - ()


0
0
@kolega A da... ;)

Objavljeno: 19.10.2008 16:59 - ()


0
0
0
0

Postavi komentar

E-mail:
Komentar:
Antispam:

14 + 1

Komentari prolaze moderaciju, zato što smo tako u mogućnosti