Raspored upisa i obnove godine

// Категорије: Инфо |

Експертски тим Пушкица тумачећи обавештење о упису и обнови године које је постављено на сајту ФОН-а дошао је до закључка да је ФОН решио да части студенте који уписују компензацијски четврту годину. Наиме, у тој вести нигде не пише колико кошта упис наредне године (компензацијски), већ само да они тим уписом задржавају свој претходни статус.

Овом приликом желимо да истакнемо да Управа Факултета није у потпуности одржала обећање које је дала студентима који су протествовали почетком септембра. Том прилико је обећано да осигурање није обавезујуће, што можете видети овде, док на сајту пише да осигурање није обавезно за самофинансирајуће студенте као и за оне који обнављају годину. За студенте који студирају на терет буџета осигурање је обавезно и износи 360 динара.

Распоред уписа и обнове године:

Активност Датум
Упис у II годинуОстварено 60 ЕСПБ бодова из И године (буџет)
Остварено 37 и више ЕСПБ бодова из И године (самофинансирајући)
20.10.2008.
Неће се вршити ни упис ни обнова године као ни пријем докумената за дом 21.10.2008.
Обнова I године(60 – број освојених ЕСПБ) * 1.000,00 дин 22.10.2008.
Обнова III годинебуџетски – 19.000,00 дин
самофинансирајући – 37.500,00 дин
23.10.2008.
Упис у IV годину (статутарни услов) 24.10.2008.
Обнова II године(120 – број освојених ЕСПБ) * 1.000,00 дин 25.10.2008.
Упис у IV годину (компензациони услов)студент задржава статус (буџетски или самофинансирајући) који је имао у шк. 2007/08 години 27.10.2008.
Упис у III годину 28.10.2008.
Упис у II годинуНа основу усвојених измена Закона о високом образовању 29.10.2008.

sto se tice upisa III god...u petak su me vratili iako imam preko 31 bod iz II jer cekaju odluku skupstine za nasu generaciju...rekli su da pratimo obavestenja na sajtu, a upis ce biti oko 27og. nadaju se da ce sve biti ok ali moramo da sacekamo...

Објављено: 18.10.2008 19:56 - ()


0
0
zanima me da li neko mozda zna da mi odgovori sta se desava sa studentima koji imaju dovaljan broj bodova da upisu drugu godinu na budzet, a nemaju uslov ni za jedan smer? i da li sad ovo obavestenje o upisu u drugu godinu znaci da na fonu ima mesta da svi studenti koji imaju 42 boda upisu na budzet? :zbun: unapred hvala

Објављено: 18.10.2008 18:24 - ()


0
0
Moja drugarica je u cetvrtak upisala 4. godinu na budzet i nije platila osiguranje! Nemojte da sirite dezinformacije!

Објављено: 18.10.2008 16:13 - ()


0
0
[color=darkred][/color][size=18][/size][size=18][/size] Ja bih u normalnoj situaciji trebala da predjem na budzet ako sam dala godinu za godinom,a sad ispadne posto upisujem kompenzacijski cetvrtu,da ne mogu.eto gde su se setili da zarade,nije fer da sad smisljaju sta znaci kompenzacijski.

Објављено: 18.10.2008 16:08 - ()


0
0
Zashto je upis trece godine tako kasno, i zashto za trecu godinu nisu stavljeni uslovi upisa?

Објављено: 18.10.2008 15:43 - ()


0
0
alo sta se iscudjavate za besplatnu kompenzaciju SADA PA VI je l vam lose? hocete da uvale i neku cifru tu?

Објављено: 18.10.2008 15:38 - ()


0
0
Naravno da ne mozes da upises!!!

Објављено: 18.10.2008 15:08 - ()


0
0
ostaje

Објављено: 18.10.2008 13:28 - ()


0
0
0
0

Постави коментар

E-mail:
Коментар:
Антиспам:

18 + 4

Коментари пролазе модерацију, зато што смо тако у могућности