Експертски тим Пушкица тумачећи обавештење о упису и обнови године које је постављено на сајту ФОН-а дошао је до закључка да је ФОН решио да части студенте који уписују компензацијски четврту годину. Наиме, у тој вести нигде не пише колико кошта упис наредне године (компензацијски), већ само да они тим уписом задржавају свој претходни статус.
Овом приликом желимо да истакнемо да Управа Факултета није у потпуности одржала обећање које је дала студентима који су протествовали почетком септембра. Том прилико је обећано да осигурање није обавезујуће, што можете видети овде, док на сајту пише да осигурање није обавезно за самофинансирајуће студенте као и за оне који обнављају годину. За студенте који студирају на терет буџета осигурање је обавезно и износи 360 динара.
Распоред уписа и обнове године:
| Активност | Датум |
| Упис у II годинуОстварено 60 ЕСПБ бодова из И године (буџет) Остварено 37 и више ЕСПБ бодова из И године (самофинансирајући) |
20.10.2008. |
| Неће се вршити ни упис ни обнова године као ни пријем докумената за дом | 21.10.2008. |
| Обнова I године(60 – број освојених ЕСПБ) * 1.000,00 дин | 22.10.2008. |
| Обнова III годинебуџетски – 19.000,00 дин самофинансирајући – 37.500,00 дин |
23.10.2008. |
| Упис у IV годину (статутарни услов) | 24.10.2008. |
| Обнова II године(120 – број освојених ЕСПБ) * 1.000,00 дин | 25.10.2008. |
| Упис у IV годину (компензациони услов)студент задржава статус (буџетски или самофинансирајући) који је имао у шк. 2007/08 години | 27.10.2008. |
| Упис у III годину | 28.10.2008. |
| Упис у II годинуНа основу усвојених измена Закона о високом образовању | 29.10.2008. |

Постави коментар