Raspored upisa i obnove godine

// Категорије: Инфо |

Експертски тим Пушкица тумачећи обавештење о упису и обнови године које је постављено на сајту ФОН-а дошао је до закључка да је ФОН решио да части студенте који уписују компензацијски четврту годину. Наиме, у тој вести нигде не пише колико кошта упис наредне године (компензацијски), већ само да они тим уписом задржавају свој претходни статус.

Овом приликом желимо да истакнемо да Управа Факултета није у потпуности одржала обећање које је дала студентима који су протествовали почетком септембра. Том прилико је обећано да осигурање није обавезујуће, што можете видети овде, док на сајту пише да осигурање није обавезно за самофинансирајуће студенте као и за оне који обнављају годину. За студенте који студирају на терет буџета осигурање је обавезно и износи 360 динара.

Распоред уписа и обнове године:

Активност Датум
Упис у II годинуОстварено 60 ЕСПБ бодова из И године (буџет)
Остварено 37 и више ЕСПБ бодова из И године (самофинансирајући)
20.10.2008.
Неће се вршити ни упис ни обнова године као ни пријем докумената за дом 21.10.2008.
Обнова I године(60 – број освојених ЕСПБ) * 1.000,00 дин 22.10.2008.
Обнова III годинебуџетски – 19.000,00 дин
самофинансирајући – 37.500,00 дин
23.10.2008.
Упис у IV годину (статутарни услов) 24.10.2008.
Обнова II године(120 – број освојених ЕСПБ) * 1.000,00 дин 25.10.2008.
Упис у IV годину (компензациони услов)студент задржава статус (буџетски или самофинансирајући) који је имао у шк. 2007/08 години 27.10.2008.
Упис у III годину 28.10.2008.
Упис у II годинуНа основу усвојених измена Закона о високом образовању 29.10.2008.

jel moze obnova da se plati u ratama?...1000*espb je dosta...

Објављено: 19.10.2008 12:32 - ()


0
0
:)

Објављено: 19.10.2008 12:20 - ()


0
0
@zbunjena i treba da budes na fonu...

Објављено: 19.10.2008 12:20 - ()


0
0
Pa ja sam malo glupa :D Ne znam ni otkud ja na fonu :P

Објављено: 19.10.2008 01:56 - ()


0
0
Kako su te vratili? Pa ja sam upisao III godinu sa cistom prvom i 37 iz druge.

Објављено: 19.10.2008 01:55 - ()


0
0
@zbunjena pa to je ako si polozila 9 iz prve 21 iz druge a fali ti geografija,a u trecu nisi ni isla.Pa to je normalan uslov sta bi drugo bio,po statutu.cista prva,druga,5 ili 6 iz trece

Објављено: 19.10.2008 00:59 - ()


0
0
A kakav je to statutarni uslov?

Објављено: 19.10.2008 00:24 - ()


0
0
a oni koji su obnovili prvu? za njih ova mogucnost upisa druge na budzet ne vazi??? :zbun:

Објављено: 18.10.2008 22:29 - ()


0
0
moras da predas molbu ako hoces da upises sa 36 drugu godinu. verovatno ce ti odobriti

Објављено: 18.10.2008 22:04 - ()


0
0
JEL MOGU BRE DA UPISU STUDENTI DRUGU SA 36 BODA???? PA STA JE SAD OVO? GOVORE KAO DO SADA DA CE DA MOZE A OVAMO NISTA NE IZBACUJU NA SAJTU. DAJTE NEKA REAGUJE NEKO!!

Објављено: 18.10.2008 21:35 - ()


0
0
0
0

Постави коментар

E-mail:
Коментар:
Антиспам:

16 + 10

Коментари пролазе модерацију, зато што смо тако у могућности