Raspored upisa i obnove godine

// Категорије: Инфо |

Експертски тим Пушкица тумачећи обавештење о упису и обнови године које је постављено на сајту ФОН-а дошао је до закључка да је ФОН решио да части студенте који уписују компензацијски четврту годину. Наиме, у тој вести нигде не пише колико кошта упис наредне године (компензацијски), већ само да они тим уписом задржавају свој претходни статус.

Овом приликом желимо да истакнемо да Управа Факултета није у потпуности одржала обећање које је дала студентима који су протествовали почетком септембра. Том прилико је обећано да осигурање није обавезујуће, што можете видети овде, док на сајту пише да осигурање није обавезно за самофинансирајуће студенте као и за оне који обнављају годину. За студенте који студирају на терет буџета осигурање је обавезно и износи 360 динара.

Распоред уписа и обнове године:

Активност Датум
Упис у II годинуОстварено 60 ЕСПБ бодова из И године (буџет)
Остварено 37 и више ЕСПБ бодова из И године (самофинансирајући)
20.10.2008.
Неће се вршити ни упис ни обнова године као ни пријем докумената за дом 21.10.2008.
Обнова I године(60 – број освојених ЕСПБ) * 1.000,00 дин 22.10.2008.
Обнова III годинебуџетски – 19.000,00 дин
самофинансирајући – 37.500,00 дин
23.10.2008.
Упис у IV годину (статутарни услов) 24.10.2008.
Обнова II године(120 – број освојених ЕСПБ) * 1.000,00 дин 25.10.2008.
Упис у IV годину (компензациони услов)студент задржава статус (буџетски или самофинансирајући) који је имао у шк. 2007/08 години 27.10.2008.
Упис у III годину 28.10.2008.
Упис у II годинуНа основу усвојених измена Закона о високом образовању 29.10.2008.

[size=18]Jel ostaje uslov za trecu 31 bod iz druge i cista prva godina posto ovde nista ne pise?[/size]

Објављено: 18.10.2008 13:24 - ()


0
0
Sta znaci 42 boda u skolskoj godini nisam sa fona pa me interesuje kako vi to tumacite da li to znaci da jedan predmet koji sam preneo iz prve i polozio u toku skolske 2007/2008 da li on ulazi u skor od ova 42 boda jer ako neulazi sta je sa tim predmetom imam cistu prethodnui godinu

Објављено: 18.10.2008 13:04 - ()


0
0
jaka stvar 360 dinara...

Објављено: 18.10.2008 13:00 - ()


0
0
Jel mogu ja da upisem trecu godinu sa 36 bodova i jednim iz prve god?! Jer je za trecu potrebno 31 iz druge a ja imam 36! Mislim stvarno je bezveze da imam 70% ispita iz druge polozeno i da ne mogu upisati sledecu godinu!

Објављено: 18.10.2008 12:57 - ()


0
0
zapalicu ih ako ne upisem drugu god.29-tog na teret budzeta sa 54poena.aloooo jesu li oni normalni!!!!!!!!!!

Објављено: 18.10.2008 12:52 - ()


0
0
Zasto vise polemika oko tog osiguranja kad ga na kraju vecina i onako plati... Drugo, nije obavezno ni za studente na budzetu jel zena shto radi tamo fino pita da li zelimo da ga platimo :udri: :udri: :udri: :udri: :udri: :udri: :udri: :udri: :udri: :udri:

Објављено: 18.10.2008 12:01 - ()


0
0
Ma platicu im 5 osiguranja, samo da ne platim kompemzaciju... ZIVEO FON :D

Објављено: 18.10.2008 11:47 - ()


0
0
0
0

Постави коментар

E-mail:
Коментар:
Антиспам:

16 + 5

Коментари пролазе модерацију, зато што смо тако у могућности