На основу анкете која је недавно спроведена на сајту Пушкице, Научно-Наставно Веће и управа ФОН-а су одлучили да ћемо од ове године поново имати јануарски и фебруарски рок везано!
April u februaru
Da li je pola od vas imalo prilike da oseti oba pa da da misljenje?
Prosta psihologija - krenes da ucis, a to kretanje i priprema traje mesec dana jer je studentski mozak realno prilicno inertan, i onda spremis 3 ispita za januar realno. Padnes mozda jedan mozda dva, i onda imas 10 dana da malo obnovis, mada je to realno 20ak dana nebitno, i onda izadjes u februaru, das to sto si pao, mozda i neki ispit plus. Plus ono tokom semestra sto je dato i ocistis semestar i zaboravis na te ispite.
Ako imamo april, onda imas ispit dva sto si pao, dva meseca ih ne pipnes, zaboravis pola, treba ti 10 dana rada da obrnovis svaki, da osvezis znanje, plus 10 dana priprema da krenes da ucis jer te cimaju predavanja u toku i sl. i najbitniji faktor [b]LEPO VREME[/b] Ljudi bre!!! Pa lakse mi je da se nabijem u kucu i da ucim u ruznom februaru a onda da na miru docekujem prolece u aprilu uz kaficu, eventualno neki kolokvijum, ili da dam sebi raspust do juna. U junu dam koliko mi treba za uslov po onoj vrucini, cisto da se ne cimam previse, onda polako preko leta jos neki ispit i lagano odradim sve. Doduse sada sam 4ta godina pa nema uslova.
Ali ko misli da ne moze d asprami ispit za 10 dana, neka krene sada, ko mu brani. Ja na 50% ispita nisam ni isao ni na predavanja ni na vezbe, pa imam knjigu, sednem pa naucim, skroz nebitno da sam sinhronizovan sa semestrom.
[b]Zato deco, ucite kada je zima uz ajvar i slaninu, a kada je april jedite jagode i uzivate u prirodi[/b]
Објављено: 03.11.2007 15:24 - ()
e moj decko. a jesi ti svestan da ti mnogo lakse i brze mozes da ponovis sve sto si naucio tj za par dana a pritom imas vremena i za drugi neki ispit. ali cemu sve ovo kada je anketa koja je sprovedena na puskicama netacna jer svako moze da glasa vise od jedan put.i glavna stvar [size=18][color=red][b]na fonu i na fonovom sajtu nema nista od promene ispitnog roka[/b][/color][/size]. niti ce biti posto klinci koji studiraju po bolonji moraju da imaju april zbog nacina na koji polazu ostale ispite iz drugog semestra. :) jeeee :)
Објављено: 03.11.2007 12:11 - ()
Prvi put mi je zao sto puskice postoje jer je ova glupost delom i njihova zasluga!!!
Објављено: 02.11.2007 15:56 - ()
Ti si skroz propustio poentu! I sam si rekao da nam za februar daju minimalno dana!!! Pa da li je to normanlno? Koliko odvoje za februar, mogu da odvoje i za april. Pa jel studiram organizacione nauke ili sta?
I jedno pitanje - ako stignem da spremam tu statistiku i ne znam sta vec spominjes u februaru, ali zbog nedostatka vremena ne stignem sve lepo i padnem, sta da radim do juna posle, ipak je to 4 meseca razlike!!!!!! A da nam prebace i jun malo ranije? I nemoj se vaditi na vanredni aprilski rok, kad tu ne dolaze svi ispiti, ako se u opste i organizuje neki
Објављено: 02.11.2007 12:05 - ()
Decko, za 3 meseca predmeti tipa usmeni iz statistike, usmeni iz matematike...i svi oni glupi menadzerski predmeti kod kojih se samo bubaju podele napamet se zaborave vrlo lako!
A sto se tice mog znanja iz onih predmeta sto sam polozio, garantujem ti da sa svakom mojom 7-icom znam vise od bilo koje tvoje 10-ke (ako ih i imas uopste...ali pretpostavljam da na sjajnom MENADZMENTU svi imaju 10-ke).
A sto se tice nekog pametnog i organizovanja aprilskog roka sa pauzama...to je nemoguce! Jer je ovako pauza za februar minimalna - par dana, ako i to bude. Tako da se skoro nista i ne gubi...Jedino bi teoretski bilo izvodljivo da nam daju pauzu, ali onda da nam nadoknade to u junu :P
@Ime^^ ...ne zaboravi se, decko, za 10 dana nego za 3 meseca!
Објављено: 02.11.2007 11:22 - ()
xXx, da se nasao neko pametan da aprilski rok organizuje kako treba, sa sve pauzom za rok, ne bi bilo pitanja predavanja - ispit - kolokvijum. Ako se za februarski rok odvaja vreme bez predavanja, moze i za april.
A druga stvar - da li rok treba da se prilagodjava studentima koji padaju ispite, ili onima koji ih polazu? Sta je sa onima koji svoje ispite polazu, a zbog februara nemaju vremena da spreme neki obimniji ispit? Da i oni taj padnu u februaru zbog nedostatka vremena, pa da popravljaju u junu?
Објављено: 02.11.2007 01:53 - ()
tuga.... najbolje da ukinemo i februar i april..... tada bi ovakvi (xXx) pametni bili naj srecniji......... a ti ako zaboravis za 10 dana ono sto si ucio ti....ti imas gadan problem ;)
Објављено: 02.11.2007 01:46 - ()

Постави коментар