Izveštaj sa NN Veća

// Категорије: Инфо |

Након данас одржане седнице НН већа донета је одлука о одржавању рока Октобар 2, који ће бити одржан 20. и 21. октобра.  Студенти ће имати могућност да пријаве и полажу само један цео испит у овом року. Предлог Студентског парламента о одобравању компензације је наишао на подељена мишљена међу професорима.
Надокнада за пријаву испита у испитном року Октобар2 износиће 900. динара без обзира на статус студента.

У даљем тексту следи саопштење студента продекана:

Прва тачка дневног реда била је предлог Проф. др. Милије Сукновића за одржавање рока Октобар2. Иницијатива је наишла на готово једногласну подршку. Након тога на нашу иницијативу покренуто је питање компензације. Предата је листа студената (17. А4 страна) који су затражили овaј уступак за упис наредне године. Такође, обавестили смо НН веће да је на појединим факултетима компензација већ одобрена. Реакције су биле различите, један део професора је показао отворено слагање са предлогом студената, док је један број ускратио своју подршку.
На следећој седници Наставно-научног већа која ће бити одржана 17.10.2007. године, предлог компензације ће се ставити на гласање. Мој утисак је да смо на добром путу да добијемо већинску подршку.
Апелујем на све студенте да буду стрпљиви, да не реагују преурањено до коначне одлуке јер то може бити само контрапродуктивно. Морамо показати сложност и јединство и циљ ће само на тај начин бити остварен.

Надамо се да ће предлог Студентског парламента бити успешно усвојен на следећој седници, јер би у противном 600 студената ФОН-а постале жртве лоших услова и организације студирања на ФОН-у.

 

Iako sam rekao da se ne treba obazirati na izvesne komentare, moram reći da moj [i]respect[/i] ide Suzdržanom kolegi koji me je demantovao da se nekim ljudima ne može objasniti. Školski primer kako se može uočiti suština stvari. Da je samo više sa, a manje onih bez rezona... :( @katastrofa Odakle ti taj info?

Објављено: 06.10.2007 03:50 - ()


0
0
Ne racunajuci statistiku i upravljanje kvalitetom poslednji ispit u oktobarskom roku je 11. oktobra. Od tada do oktobra 2 (20. i 21. oktobar) svako ce imati [color=red][size=18]MINIMUM 9 dana[/size][/color] (a vecina studenata i vise) da spremi taj jedan ispit. [color=red][size=18]GARANTUJEM[/size][/color] da se svaki ispit na FON-u moze spremiti za 9 dana, i mata i statistika i marketing i ekonomija... A da ne spominjem kriterijume koji vaze u oktobru 2. Tada padaju samo oni koji ne znaju ni koje je boje knjiga. Ako bi taj 17. oktobar proveli uceci umesto strajkujuci,mislim da bi imali mnogo vece sanse da upisete narednu godinu. Srecno

Објављено: 06.10.2007 02:17 - ()


0
0
e ovako kolege, posto sam nacuo, nisam siguran da je to tacno, radi se o tome da ce kompezaciju odobriti samo ako citav univerzitet odobri, znaci ili ce kompezacija biti na svim fakultetima ili nece biti ni na jednom...zato je odgodjeno do 17.10. jer ce valjda navodno da glasaju profesori svih fakulteta i ako se pokaze vecina za bice ako ne nece....logicno!!! e sad ne mogu vam reci, da li je ova informacija tacna...ili je to jos jedna u nizu...budalestina... P.S. nikad necu shvatiti, kolege koji se bune za kompezaciju...sta tu smeta, stvarno ne znam...vjerujem da i oni ne znaju...pa samo se prave pametni

Објављено: 06.10.2007 01:48 - ()


0
0
jel moze neko od predstavnika parlamenta da se oglasi i da kaze nesto o kompenzaciji, a ne mi ovde da se prepucavamo

Објављено: 05.10.2007 23:29 - ()


0
0
Stvarno razumem da fakultet zeli da prekine praksu kompezacije jer po bolonji toga naravno nema...i prihvatanje bolonje nalazim kao jedini razlog..novac nije sigurno u pitanju. Ali isto tako bi bilo u redu da je ne dozvole generaciji koja je krenula po bolonji..ili je to trebalo da najave mnogo ranije..pa i na pocetku godine.. Da li je na sednici neko rekao razlog neodobravanja? Nevenka recimo? Na drugim fakultetima smanjuju broj ispita potrebnih za uslov..a i klincima su smanjili broj poena..ovde nece da odobre kompezaciju...uzas

Објављено: 05.10.2007 23:20 - ()


0
0
Upravu si. Izvinite kolege.

Објављено: 05.10.2007 22:44 - ()


0
0
@suzdrzani kolega: nista od tvojih komentara nije suzdrzano, vidi svako ima svojih problema i muka u zivotu to sad nije primarna stvar mislim jeste naravno da su vazni ali je isto tako vazno da se studenti s jedne strane pokazu kao jedinstveni jer kao sto i sam znas da je timski rad u kojem svi rade zarad viseg grupnog cilja daleko produktivniji od onog timskog rada u kojem svaki pojedinac radi za sebe...ja sam pre neki dan uspeo da dam uslov ali mi je pre toga kompenzacija bila potrebna... kao sto ni ja ni bilo ko ne moze da tebi ospori tvoj trud i zalaganje tako ni ti niti bilo ko ne moze da drugima prebacuje tipa sta si radio i ostalo...na kraju svako je kovac svoje srece i sudbine..ali isto tako znas i da je vise nego ljudski pomoci nekome nema veze sto ti ili bilo ko nece izvuci neku korist od toga jer stetu neces sigurno...ja smatram da kolege i koleginice treba podrzati i dati im punu podrsku...jer s jedne strane stoje studenti a s druge su profesori, uprava ministarstvo...ne znam koliko si upucen u desavanja ali oni su (mislim na generalno univerzitet) zagazili duboko u bolonju i ne znaju sta ce sad mislili su da ce moci preko 1 generacije da slome i gotovo al to tako ne ide i onda kao domine kad oboris sve se nastvlja kao lancana reakcija... i najgora stvar koju kolegi/koleginici mozes da kazes u ovom trenutku je upravo to a sta ste radili sto niste ucili jer ne kompenzuju oni celu godinu i 10 15 ispita nego 1 ili cak pola sto je sasvim podnosljivo i ne mozes im reci da nista nisu radili...jer takvi komentari odgovaraju svemu samo ne kolegijalnosti...

Објављено: 05.10.2007 22:26 - ()


0
0
"e ljudi ignorisite ovakve likove kao sto je "Suzdrzani kolega". to su bre paramecijumi koji zive od svojih roditelja ceo zivot i koji nemaju pojma koliko je tesko zaraditi 110000din." - Oca nemam od osme godine a majka mi radi ko cistacica. Crko dabogda ako lazem.

Објављено: 05.10.2007 21:31 - ()


0
0
Pogresno me shvatas. Nemam nista protiv toga da se odobri sve u korist studenata i voleo bi da bude kompenzacije. To odma znaci da razjasnimo. Nisam ja neki uvrnuti debil koji to nebi voleo. Ali ono sto mene nervira je to sto veliki broj studenata jednostavno trazi problem u drugom tj. u faxu, profesorima etc... Ove prethodne postove sam napisao iz razloga sto bi najiskrenije voleo da svaki nas kolega prvo duboko u sebi nadje odgovor a tek onda da ga potrazi van sebe. To je sve. I da. Glupo je brate da procenjujes ljude na osnovu jednog dva posta na sajtu razumes? U mojim postovima neces sigurno videti upiranje prstom u pojedinca. Nije to lepo.

Објављено: 05.10.2007 21:29 - ()


0
0
@Suzdrzani kolega. lolo ja sam obnovio jednu godinu zbog zezanja ali sam to ja platio (radio sam i zaradio i iz svog dzepa platio obnovu). Jeo sam dobro, lepo sam se oblacio i uzivao u zivotu dao 9 ispita iz sledece godine ali onda naidjes na budaletine i birokratski sistem koji ti zajebe i u oktobru ti kaze da ne vazi nesto sto si polozio negde drugde i kuvac. Onda ti izadjes na to i profesor se izdrka na tebe jer je isfrustriran dosao na ispit i ... i onda ti kazu da bas ove godine nece biti kompenzacije bez nekog objasnjenja (meni je jasno da faks treba da se prosiri ali to ja necu da finansiram). E pa drugovi moji to nece moci, kako to Sava iz Kikinde kaze. Budi pravi kolega pa dodji i ti [color=red][size=18]17.10. u 10:30[/size][/color] i stani na nasu stranu. Trebace i tebi nesto jednog dana a bice ti tesko kad ti niko od tvojih kolega/drugova (koleginica/drugarica) ne pomogne zato sto si takav kakav si. mani se tih parola zivela srbija i dace bog budi pravi kolega i dodji. ili se budi suzdrzan do kraja i cuti!

Објављено: 05.10.2007 20:45 - ()


0
0
0
0

Постави коментар

E-mail:
Коментар:
Антиспам:

5 + 19

Коментари пролазе модерацију, зато што смо тако у могућности