Novi modul na IS-u

// Категорије: Инфо |
Bratislav PetrovicПрезентација новог модула "Финансијски инжењеринг и управљање ризиком" за све заинтересоване студенте који су уписали четврту годину, а и све остале који желе да чују нешто више о модулу, одржаће се у среду 10.10.2007. године на факултету у сали 201 са почетком у 12 часова.
Проф Братислав Петровић и асистент Небојша Николић ће представити модул, његове предмете и будуће предаваче на овом модулу.
Предмети који ће се слушати на модулу су:
1. Modeling of financial systems
2. Fuzzy logic in finance
3. Risk management systems
4. Optimization methods in finance
5. Financial economics
6. Matlab applications in Finance

Уколико желите да чујете нешто више о предметима, предавачима, али и о могућностима будућег запослења са знањем из ове области, добродошли сте на ово предавање.
DDA vrlo dobro znam njegove studije na ekonomiji! Nista ne rekoh za to VEC ZA BUBANJE cirtaj malo pa bio je najbolji od svih na studijama zahvaljujuci suvom bubacenju! ja licno dok je jos studirao fon sam pitala da mi objasni nesto on je deklamovao definicije nemojmo da se lazemo taj veze sa zivotom nema!

Објављено: 15.10.2007 15:12 - ()


0
0
[b]Alo ljudi, ovo je retka prilika da se na nasem faksu pojavi neka kreativna i dobra inicijativa[/b]. Mislim da ne bi trebalo propustiti ovaj modul. Nece stetiti ni onima koje samo programiranje zanima. Mozes samo da dobijes siru osnovu za kasnije, izbor firme i posla, ko zna da li ce te za 3-4 godine zanimati iste stvari kao sada, zasto sebi da uskratis mogucnost da radis nesto sto je relativno novo kod nas u zemlji

Објављено: 15.10.2007 14:05 - ()


0
0
@ Milos Da to je istina. Znam pouzdano uprava fakulteta VEOMA koci ovaj poduhvat. Posebno ih iritira mogucnost da se na ISu izucavaju finansije jer Boze to je njihova oblast, a veze oni nemaju sa ovim Kvantitativnim finansijama ... al sta ces ... tako je to .. @Sonja Ne znam sta si ti umislila ko se ovde prepisuje i dopisuje.... al bata nije sigurno ... Ako te interesuje da li je to tacno...pusti mail puskicama oni proveravaju sve konverzacije na sajtu pa ce ti oni reci i servere i IP adrese sa kojih ove poruke dolaze ... @molim vas A za tebe samo jedno pitanje: Jel znas na kojim je Master studijama Nebojsa kad to izjavljujes za njegovu magistraturu ?

Објављено: 15.10.2007 05:18 - ()


0
0
Ovaj batica i ovaj nebojša su poludeli. sami sebe hvale i prepisuju se ovde preko komentara.. Batica Petrović je jedan od najvećih nestručnjaka na FON-u Nebojša NE UME da objasni ama baš ništa, evo ja sam bila prošle godine na sve vežbe dečko je blago.... Koji profesori sa ekonomskog fakulteta I dajte malo tih google linkova na PREDAVAČE ! i njiihov DOSADAŠNJI rad u BILO KOJOJ OBLASTI Nema ih nigde jer nemaju radove. Nastavite da se dopisujete

Објављено: 15.10.2007 03:21 - ()


0
0
Nebojsa Nikolic ume da nabuba to sto on magistrira nema vez sa pravim znanjem! Pitam se sta ce on moci da objasni! Definicije bas kako glase u inostranom udzbeniku!

Објављено: 15.10.2007 01:28 - ()


0
0
Za one koji ne znaju šta je finansijski inženjering i mešaju ga sa mendžmentom ovim našim olakšanim neka idu na [url=http://www.amazon.com/s/ref=nb_ss_gw/103-1992971-2634218?initialSearch=1&url=search-alias%3Daps&field-keywords=financial+engineering&Go.x=0&Go.y=0&Go=Go]amazon i pretraže knjige[/url] o ovoj oblasti, a i na eMule-u ih ima. Ovi naši mendžeri će odmah početi da povraćaju i beže od toga ko od krsta.

Објављено: 15.10.2007 00:00 - ()


0
0
Ljudi, ajde sada :konkretno pitanje za one koji su bili na prezentaciji: od koliko do koliko sati bi trajala ta predavanja, kojim danom i sl. ? Nadam se poslepodne, tako da bi i zaposleni mogli da se ukljuce... :cool:

Објављено: 14.10.2007 18:32 - ()


0
0
@Milos Brate, iznenadio bi se kad bi znao koliko sujete postoji medju profesorima!? Jesi li primetio (ako si bio na toj prezentaciji izbornih) kako su napushavali jedni druge?

Објављено: 14.10.2007 17:20 - ()


0
0
Pa, mislim da bi stvarno bilo loshe da se ovaj predmet omoguci menadzerima (bar sa nashih fakulteta, mozda se na nekim inostranim faxevima radi matematika na menadzmentu, ali nashi realno nisu za to). I uopshte nije kriv profesorski kadar niti uprava fakulteta, shto se tiche onemogucavanja menadzera da pohadjaju ovaj modul. Pa bre, ljudi, skinuli su vam matematiku 3, programiranje, numerichku analizu, pa sa kojim osnovama vi da slushate ovaj modul? Chak ste iskukavali i verovatnocu i statistiku, vecina vas je jedva dala to, a mnogi i na seminarski... Dosta vishe sa vashom bahatoshcu, jel hocete da dodjete i na taj modul, pa da ga zbog vas olakshaju? Nema potrebe, slushajte vi vashe finansije u slici i rechi i na 100 nachina, nas bar pustite da iskoristimo jedinu normalnu shansu koju smo dobili...

Објављено: 13.10.2007 23:03 - ()


0
0
Iskreno se nadam se da Fakultet ne koči ovu inicijativu i nadam se da to što si napisao nije istina. Ako jeste onda je količina sujete među profesorima neverovatna.

Објављено: 13.10.2007 19:48 - ()


0
0
0
0

Постави коментар

E-mail:
Коментар:
Антиспам:

6 + 4

Коментари пролазе модерацију, зато што смо тако у могућности