Novi modul na IS-u

// Категорије: Инфо |
Bratislav PetrovicПрезентација новог модула "Финансијски инжењеринг и управљање ризиком" за све заинтересоване студенте који су уписали четврту годину, а и све остале који желе да чују нешто више о модулу, одржаће се у среду 10.10.2007. године на факултету у сали 201 са почетком у 12 часова.
Проф Братислав Петровић и асистент Небојша Николић ће представити модул, његове предмете и будуће предаваче на овом модулу.
Предмети који ће се слушати на модулу су:
1. Modeling of financial systems
2. Fuzzy logic in finance
3. Risk management systems
4. Optimization methods in finance
5. Financial economics
6. Matlab applications in Finance

Уколико желите да чујете нешто више о предметима, предавачима, али и о могућностима будућег запослења са знањем из ове области, добродошли сте на ово предавање.
@stole : O boze covece ! Pa jesi li uopste cuo da ce na modulu predavati profan sa Ekonomskog, Neki nasi strucnjaci koji su u inostranstvu na doktorskim studijama, Nebojsa, Prof Bata ce imati verovatno par svojih predavanja na teme koje se ticu sistema i matlaba, ali sto se tice oblasti analize rizika to on nece predavati ... Valjda ti je sad jasno da je on tu samo neko ko ce da omoguci sve to, jer Fakultet KOCI ponavljam KOCI ovu ideju jer im se ne svidja da menadzerima otimaju psao informaticari @Sto se tice rasprave oko toga da li ovo treba menadzerima uvesti: Ja licno iz iskustva znam da u nasim bankama a pogotovu u svetskim menadzeri i uopste oni koji nisu usmerenja matematika, informatika i statistika ne mogu da rade ovaj posao JER JE OVO KVANTITATIVNA NAUKA. Zato se i zove Finansijski INZENJERING

Објављено: 13.10.2007 19:20 - ()


0
0
Koliko sam ja skapirala, Bata je samo idejni tvorac svega ovoga, i eventualno ce drzati 1 ili 2 predmeta. Osalo drze drugi profesori ukljucujuci i one sa ekonomskog, kao i Nebojsa Nikolic koji magistrira u ovoj oblasti.

Објављено: 13.10.2007 18:54 - ()


0
0
Ma sta bre vise filozofirate, pa valjda je to sto ovaj smer vodi Bratislav Petrovic dovoljna garancija da ce predavanja biti i vise nego kvalitetna. Valjda je svima poznato da je on doajen u oblasti finansija, sa visegodisnjim iskustvom i velikim brojem uspesnih poslovnih poduhvata iza sebe. Googlajte samo njegovo ime pa cete videti koliko je covek znacajan u tom svetu. Milim da je radio za vise od 20 kompanija sa Fortune 500 liste.

Објављено: 12.10.2007 20:13 - ()


0
0
Slazem se sa Milosem u potpunosti. * Koga zanima samo suvo programiranje, trebao je da upise matf, ili etf. * da ne ponavljam Milosev post, o vaznosti matematicke osnove, i dovoljnim kursevima iz finansijskih oblasti. * Menadzeri su kod nas na faksu zbog linije manjeg otpora sami sebe udaljili od nekih egzaktnih metoda, matematike i statistike, pa se sad cude sto su zabrazdili u teoriju, isto na sto nacina...

Објављено: 12.10.2007 15:06 - ()


0
0
Nije poenta u "svetskim trendovima". Jednostavno finansijski inzenjering je vise kvantitativna nego "menadzerska" oblast. Na primer za izvodjenje jedne kljucne formule potrebno je znati parcijalne diferencijalne jednacine a to se koliko znam uci u okviru matematike 3. Veoma pozdravljam ovakvu inicijativu samo se jos nadam da ce to da izvedu kako treba i da ce biti jako sa kvantitativne strane. ISiT kao smer je odlicna podloga za ovakav modul bas zbog toga sto se radi vise matematike kao i programiranje.

Објављено: 12.10.2007 04:58 - ()


0
0
Meni samo nije jasno zasto MENADZERIMA nije ponudjeno makar nesto SLICNO??? Nije fer da na smeru za menadzment finansije nisu toliko razvijene da i mi pratimo svetske trendove. Nama su ponudili po ko zna koji put osnove finansija na 100 nacina, kao i finansijske institucije - teorija :(( :udri: :fokus: :ljutko: :durisha:

Објављено: 12.10.2007 03:58 - ()


0
0
U redu je da vas ne zanimaju ali definitvno gresite kada kazete da su one interesantne samo menadzerima. Nase finansijsko trziste je veoma mlado i nerazvijeno. Isto vazi i za svest domacih investitora. Cak evo i na fakultetu koji se delom bavi time ljudi bas i ne znaju sta je to finansijski inzenjering/kvantitativne finansije/... Ne verujem da neko moze da sazna bilo sta o slozenijim finansijskim proizvodima preko belex.co.yu sajta ili bilo kog domaceg iz prostog razlog sto se takvim proizvodima ne trguje ovde jos uvek. A zasto gresite? Poslednjih desetak godina finansijski instrumenti su postali izuzetno kompleksni. Ljudi koji ih prave su uglavnom matematicari/fizicari doskolovani u finansijama (obicno kroz neki master ili cak direktno na poslu!). Takodje zarada koju mozete ostvariti u inostranstvu radeci sa slozenim(izvedenim) finansijskim instrumentima(derivatives) visestruko premasuje zaradu u google-u, microsoftu ili bilo kojoj drugoj softverskoj firmi. I to definitivno nije "menadzerski posao". To je cak vise programerski posao iako je programiranje tu samo da stvori alat za kasniji pricing. Bas me zanima na primer koliko ce rigorozan taj modul biti po pitanju matematike. Jer nije poenta da nam neko "prica pricu" jer to moze svako na internetu da sazna. Mislim da bi na tom modulu morale da ucestvuju i katedre za statistiku i matematiku. Da se obradjuju stohasticki procesi na primer koji su bitan deo finansijskog inzenjeringa. Nadam se da ce to biti najtezi modul jer oblast kao sto je finansijski inzenjering to zasluzuje svakako!

Објављено: 12.10.2007 03:32 - ()


0
0
nekoliko napomena: 1. u pitanju je bila prezentacija svih izbornih predmeta, a ne samo ovih finansijskih. 2. da li je nesto privlacno ili ne stvar je licnih sklonosti. recimo, ja se sasvim slazem da je ova oblast mnogo dobra stvar i da tu ima puno para. ali, mene licno, kao ni jovu, finansije ne zanimaju, vec neke druge stvari.

Објављено: 12.10.2007 01:16 - ()


0
0
Uuuu, sin Nebojsha, vrli struchnjak, predstavlja miodul. Dechko nije u stanju da prepishe zadatak iz sveske da ne pogrijeshi, a kamo li da ga sam uradi...

Објављено: 11.10.2007 22:32 - ()


0
0
Sve je to ok ali mene ne interesuje berza i bilo sta sto ima veze sa finansijama ili ekonomijom :D Zato sam i rekao da MISLIM da je to vise za menadzere.

Објављено: 11.10.2007 19:54 - ()


0
0
0
0

Постави коментар

E-mail:
Коментар:
Антиспам:

13 + 12

Коментари пролазе модерацију, зато што смо тако у могућности