Raspored upisa i obnove godine

// Категорије: Инфо |

Експертски тим Пушкица тумачећи обавештење о упису и обнови године које је постављено на сајту ФОН-а дошао је до закључка да је ФОН решио да части студенте који уписују компензацијски четврту годину. Наиме, у тој вести нигде не пише колико кошта упис наредне године (компензацијски), већ само да они тим уписом задржавају свој претходни статус.

Овом приликом желимо да истакнемо да Управа Факултета није у потпуности одржала обећање које је дала студентима који су протествовали почетком септембра. Том прилико је обећано да осигурање није обавезујуће, што можете видети овде, док на сајту пише да осигурање није обавезно за самофинансирајуће студенте као и за оне који обнављају годину. За студенте који студирају на терет буџета осигурање је обавезно и износи 360 динара.

Распоред уписа и обнове године:

Активност Датум
Упис у II годинуОстварено 60 ЕСПБ бодова из И године (буџет)
Остварено 37 и више ЕСПБ бодова из И године (самофинансирајући)
20.10.2008.
Неће се вршити ни упис ни обнова године као ни пријем докумената за дом 21.10.2008.
Обнова I године(60 – број освојених ЕСПБ) * 1.000,00 дин 22.10.2008.
Обнова III годинебуџетски – 19.000,00 дин
самофинансирајући – 37.500,00 дин
23.10.2008.
Упис у IV годину (статутарни услов) 24.10.2008.
Обнова II године(120 – број освојених ЕСПБ) * 1.000,00 дин 25.10.2008.
Упис у IV годину (компензациони услов)студент задржава статус (буџетски или самофинансирајући) који је имао у шк. 2007/08 години 27.10.2008.
Упис у III годину 28.10.2008.
Упис у II годинуНа основу усвојених измена Закона о високом образовању 29.10.2008.

"Ekspertski tim puskica" Pfffffff...I da, slobodno mi logujte IP.

Објављено: 22.10.2008 23:04 - ()


0
0
[/b]kada dobijamo rezultate sa prve godine :durisha: :bljak: :bljak: :bljak: :bljak: :bljak: :bljak: :bljak: :bljak: :bljak: [/quote]

Објављено: 20.10.2008 23:12 - ()


0
0
@shone...nisam saznala...javljam sutra...

Објављено: 20.10.2008 20:44 - ()


0
0
Jel je ovo sigurna informacija da se kompenzacija ne placa ili samo trac? :zbun:

Објављено: 19.10.2008 23:26 - ()


0
0
Ja mislim da vi cekate da se prvo upisu svi koji imaju uslov za smer...

Објављено: 19.10.2008 19:26 - ()


0
0
@koleginica moze li ovo u ratama , jesi saznala mozda...

Објављено: 19.10.2008 18:53 - ()


0
0
znate li da li moze u rate ovo da se placa, mislim na obnovu godine...

Објављено: 19.10.2008 18:51 - ()


0
0
STA SE DESAVA SA LJUDIMA KOJI SU DALI USLOV ZA DRUGU GODINU, A NEMAJU USLOV ZA SMER??????

Објављено: 19.10.2008 18:14 - ()


0
0
Da li ovo znaci da svi koji 29.-og upisuju drugu, a imaju vise od 42 boda prelaze na budzet, ili se pravi ta rang lista, da li zna neko koliko uopste ljudi je do sada upisalo drugu na teret budzeta???

Објављено: 19.10.2008 17:01 - ()


0
0
@kolega A da... ;)

Објављено: 19.10.2008 16:59 - ()


0
0
0
0

Постави коментар

E-mail:
Коментар:
Антиспам:

1 + 12

Коментари пролазе модерацију, зато што смо тако у могућности