Upis II godine

// Kategorije: Info |

Kako Puškice saznaju od izvora bliskih PentaFONu, do sada je u drugu godinu upisalo 281  student sa 60 ESPB poena. Još  276 studenata je  u toku ove godine sakupilo 42 ESPB poena ili više i samim tim se  postavlja pitanje  da li će svi studenti koji su dali uslov i upisati godinu na teret budžeta. Da apsurd bude veći, ne zna se da li će i svi studenti koji su skupili 54 ESPB poena upisati na budžet pošto ih, kako saznajemo, ima 105.

Uskoro sa novim vestima oko upisa u drugu godinu. Na pravom ste mestu. Ne menjajte kanal.

Ja iskreno, nisam ni poceo nista da spremam, kako nije bilo nikakvog obavestenja. Dekan nije znao nista da mi kaze sa sigurnoscu. Ako on ne zna, kako cu ja znati?

Objavljeno: 27.10.2008 00:33 - ()


0
0
Ovo shto fakultet radi nema veze sa ZAKONOM, vec je preveliki broj ljudi stekao uslov a upis trece godine, i sad fakultet nema dovoljno kapaciteta da svima pruzi kvalitetno pracenje nastave, a i trebaju im pare za novi parking. Poshto retko koji ispit moze da se spremi za 5 dana, pogotovu kad se pod ovakvim pritiskom, brdo ljudi ce popadati, a fakultet ce naravno reci: "Mi smo vam pruzili sansu, zashto je niste iskoristili".

Objavljeno: 27.10.2008 00:19 - ()


0
0
Kako su stvari krenule ne bi me cudilo da nam oduzmu status studenata. Ako se do 1. Novembra ne upise ili ne obnovi godina, gubi se status studenta. Obnove su vec prosle, a poslednji upis je 29. 10., a ovaj ispit koji treba da se polaze je isto 29.10., tako da ce profesori sigurno stici da sve studente ispitaju, i azuriraju bazu podataka sa ocenama, jer salter radi do 2. Poshto kad nas na faksu svako obavestenje izlazi u 5 do 12, prakticno sve je moguce.

Objavljeno: 27.10.2008 00:06 - ()


0
0
Pa ako se racunaju bodovi prenetih ispita iz prve moze se lako stici do 42. Itekako mogu,mogu npa. da nas ispisu i kazu - ZAKON.

Objavljeno: 26.10.2008 23:28 - ()


0
0
U sustini najvise ce najebati studenti koji su uslov dali u oktobru 2, jer svi ostali imaju upisane godine u indeksu, tako da im fakultet ne moze nista, moze samo da se sudi sa njima. Nije mi jasno kako neko ko ima cistu prvu i 31 bod iz duge, moze da skupi sad 42 boda, kad nijedan ispit ne vredi 9 bodava, tako da i da polozi sad jedan ispit, nista mu ne znaci. P.S. Izvinjavam se na recniku!

Objavljeno: 26.10.2008 23:20 - ()


0
0
Problem upisa nije samo za ovu vec i za sledecu godinu znaci ovako ispiti iz prve koje smo polagali plus iz druge i navuce se 42 boda . Ali svi kod Martica pa gospodine ja student glupi ovo nerazumem sta pise ova Nada Bokan . Pa ako i on nerazume neka mu objasni prorektor Nada Bokan . Ako fakultet nece da igra po pravilima ministar trazi pare iz budzeta nazad . Znaci svi ovu izjavu i u ponedeljak kod Martica kuc kuc ko je ja glupi student dosao da pitam molim nekog da na fon forum okaci tekst Nade Bokan

Objavljeno: 26.10.2008 21:17 - ()


0
0
Studenti protestovali ispred Vlade Srbije zahtevajući olakšice za upis naredne godine studija i jeftinije školarine Akademci na ulici, Univerzitet osniva radnu grupu „Nek vam žirafe projektuju“, poruka je beogradskih studenata političarima Autor: V. Andrić - Lj. Bukvić Beograd - Gotovo dve hiljade studenata Beogradskog univerziteta protestovalo je juče ispred zgrade Vlade Srbije tražeći da im se olakšaju uslovi za upis naredne godine studija i snizi cena školarine. Nakon dvočasovnog razgovora sa predstavnicima ministarstava finansija i prosvete, studenti nisu dobili nijedno sigurno obećanje osim toga da će oni „učiniti sve da im olakšaju uslov za upis naredne godine“. - Rekli su nam da moramo da sačekamo da stignu statistike sa imenama studenata s drugih univerziteta u Srbiji, da su svesni problema sa školarinama i da će one biti revidirane, ali da na to moramo da sačekamo - rekao je student prodekan FPN-a David Bakić okupljenim studentima, koji nisu bili zadovoljni rezultatom pregovora. Deo studenata sa Ekonomskog, FPN-a, FON-a i Saobraćajnog fakulteta najpre se okupio na Trgu Slavija oko 14 časova i potom sačekao još jednu veliku grupu kolega koji su stigli iz pravca Beogradske ulice, noseći transparent „Nek vam žirafe projektuju“. Svi zajedno su pod parolom „E, sad nam je dosta“ stigli do Vlade Srbije, gde su uz zvižduke pozivali nadležne da izađu i razgovaraju sa njima. Nakon odigrane partije malog fudbala, dobar deo studenata je ostavio svoju poruku kredom ispisanu na asfaltu u Nemanjinoj. Studenti su se razišli nešto posle 16 časova, kada je za saobraćaj normalizovana, najpre, ulica Kneza Miloša, a potom i Nemanjina. Jedan od zahteva bio je da se svima koji su ispunili uslov za upis naredne godine studija i dobili 42 boda omogući prelazak na budžet, bezuslovni upis završnih godina studija, ukidanje naplaćivanja prenetih bodova iz prethodne godine, kao i smanjenje školarine. U isto vreme održana je i sednica Senata Univerziteta u Beogradu na čijem dnevnom redu je, između ostalog, bio i upis studenata, kao i donošenje odluke o izmenama odluke o broju studenata koji se upisuju na studijske programe koje organizuje Univerzitet u Beogradu. Odlučeno je da prorektor za nastavu Neda Bokan formira radnu grupu koja će na osnovu odluke Skupštine Srbije o izmenama i dopunama Zakona o visokom obrazovanju predložiti uputstvo za upis studenata u narednu školsku godinu. O tom predlogu Senat Beogradskog univerziteta će raspravljati na sledećoj sednici, koja će biti održana u sredu. Razlog za takvu odluku su brojne nedoumice i različite interpretacije prelaznih odredbi Zakona o visokom obrazovanju. Članovi Senata su se saglasili da fakulteti treba da omoguće studentima koji studiraju po starom zakonu da odslušaju predmete i polažu ispite, ali da nema bezuslovnog upisa godine. - Prošle godine smo doneli odluku da student sa 37 bodova može da upiše drugu godinu. On je imao pravo da sluša i polaže bezuslovne predmete iz druge godine, kao i zaostale predmete iz prve i da tokom ove školske godine sakupi najmanje 42 boda. Kada je reč o samofinansirajućim studentima, oni upisuju narednu godinu sa najmanje 37 bodova. Takvo rešenje postoji u zakonu i za te studente niko nije tražio bilo kakvu promenu, jer je inicijativa na Beogradskom univerzitetu krenula za izmenu bodova za upis budžetskih studenata - kazala je Neda Bokan. Ovo je odluka prorektora za nastvu ali od toga nista ako super ljude na fakultetu ne pritisnete . To sto je neko super je ok ali oprosti zato svi u kancelariju sa ovim tekstom

Objavljeno: 26.10.2008 20:43 - ()


0
0
Znaci ako nas vrate u drugu godinu zbog njihove graske mi cemo morati da platimo obnovu ili bodove i posto postajemo samofinansirajuci placamo i III i IV godinu = 260.000 din. Dalje,uslov ove godina je 42 a sledece 48 kad cemo mozda biti opet druga pa one tako 54. Tako da cemo morati kad upisemo III za godinu dana da skoro cistimo godinu za IV i jos da placamo. Stvarno ce nas...

Objavljeno: 26.10.2008 20:01 - ()


0
0
Vi ste bar obavesteni. Sta ako nama kojima nista nije receno ne racunaju prenete ispite i kazu nam sutra da polazemo za dva dana da bi imali 42 boda. U svakom slucaju ispali su kreteni,i fakultet i drzava. Pa kako se niko nije setio ovih sto upisuju III i IV godinu nego su zakon donosili kao da samo prva godina postoji.

Objavljeno: 26.10.2008 19:57 - ()


0
0
ernesto kolega u istoj smo situaciji... ako ne budem polozila sto ti kazes idemo na sud, pa davidimo ko ce najebati..

Objavljeno: 26.10.2008 19:50 - ()


0
0
0
0

Postavi komentar

E-mail:
Komentar:
Antispam:

20 + 5

Komentari prolaze moderaciju, zato što smo tako u mogućnosti