Nagrađeni studenti sa invaliditetom, ali ne od FONa

// Категорије: Инфо |
Више нас поштују други него наши...
У оквиру хуманитарне акције "Знањем до комјутера" коју спроводи Лутрија Србије јуче је 10 студената са инвалидитетом добило преносиве рачунаре као награду за успех на досадашњим студијама, а у циљу олакшања у даљем студирању. Међу њима су и два ФОНовца, Маргита Јоксимовић студент 3 године са просечном оценом 9,00 и Душан Грујић студент 2 године са просечном оценом 9,27. Међутим жалосно је и скандалозно да се њихов факултет (Факултет организационих наука) није потрудио да им студирање учини приступачним и створи им услове за нормалан рад.

Данас је ФОН један од ретких факултета на Универзитету у Београду који нема рампу за улазак инвалидским колицима у зграду (и она што је направљена, а није се користила јер су врата била закључана је недавно расклопљена), док са друге стране промотери ФОН-а по средњим школама иду службеним аутомобилима и са службеним возачима. Чини нам се да је продекан за финансије и организацију проф. др. Милан Мартић проценио да се ипак више исплати  довести коју стотину студената више да конкуришу на ФОН од улагања у стварање квалитетних услова за студирање за све студенте на ФОН-у.

И док се ФОН промовише службеним колима, а рампа кисне напољу, некоришћена, продекан за наставу Проф. др Милија Сукновић заборавља да на нашем факултету има оних који немају услове да се крећу несметано кроз зграду или пак не могу да прате наставу и полажу испите као други студенти. Тако до сада нисмо никада видели неко званично обавештење о организовању наставе за студенте са хендикепом сходно њиховим потребама, или пак прилагођавању реализације испита њиховом хендикепу.

Међутим да ситуација буде још гора, њихов колега, кога изабраше да штити њихове интересе и права, студент продекан Марин Јовановић се није ни потрудио да буде бољи од немарних професора. Не видимо ни кад би успео да се бави студентским  проблемима када се скоро и није појављивао на факултету док је трајало такмичење у програмирању Imagine Cup (чије се локално финале завршило 16.05.2008.), да не помињемо превремено летовање у Израелу са ватерполо екипом ФОН-а. Недавно је своја интересовања усмерио и на промоцију Symorg-a 2008, док нам у међувремену стижу (благо речено) очајни распореди за септембарски рок .

Екипа Пушкица поздравља овај хумани гест Лутрије Србије уз напомену руководству ФОН-а да испрати поменути симпозијум Symorg 2008 на тему друштвене одговорности. Можда би управа ФОН-а могла да почне да игра ЛОТО не би ли прикупили преко потребна средства за завршетак радова на додатној згради и повећања квалитета студија.

Da li stvarno mislite da ce neko u julu mesecu da se cima da dolazi na fax?? Pa svi zapalise na more, letovanja!! to je trebalo vec ranije uraditi... Najbolje bi bilo kad pocne septembar to pokrenuti! I daj da smenimo ovog marina. dosadio je! CHACK NORIS JE POSTAVIO RAMPU NA FON-U

Објављено: 06.07.2008 19:01 - ()


0
0
Predlog: [color=red]Okacite negde peticiju koju ce moci svi da potpisu, pa da je predamo dekanu.[/color] Od neceg se mora poceti...

Објављено: 06.07.2008 03:58 - ()


0
0
A sta ti to radis volonterski? Filozofiras? Ajde ne lazi... Pa sto teras "tikve", "nezrelu gospodu" da preduzimaju konkretne akcije kad si ti takva mentalna i moralna velicina? Sta si ti konkretno uradio? Odakle ti podatak da 90% fakulteta nema rampu i sta znaci drljavo-klizava rampa koju ima FON ako nije namontirana??? Da li znas da neki drzavni fakulteti imaju LIFT? Sta ima FON? Nista. Sve ti znas. Idi kod dekana. Hoce to tako, kuc kuc pa kod Nevenke, i kafu ces da dobijes od sekretarice Terminatora.

Објављено: 05.07.2008 20:26 - ()


0
0
Pa vi ste svi rodjeni u politiku da se denete! Preobrnete pricu i tudje reci kao dobar dan, e necemo tako gospodo nezrela! Ja licno radim vec sedam godina volonterski u udruzenju za pomoc osobama sa jednom vrstom invaliditeta i najbolje poznajem tikve koje se jave da stanu u odbranu ljudima sa posebnim potrebama samo kada im to oduzme 10 sekundi vremena kucanjem pljuvackih odgovora na racun kojecega. Nemate vi nikakvo pravo o njihovim narusenim pravima da pricate jer nijednom niste stali uz njih konkretnim akcijama, vec samo jakim jezikom! FON rampu ima, Filozofski fakultet i 90% ostalih fakulteta na BU nisu za rampu culi, a to sto je razmontirana zbog glupog kafica, to je stvar koju treba da resite tako sto cete pokucati na vrata dekanata i pitati cemu onda rampa uopste. Uradite nesto konkretno osim sto blebecete ovde na komentarima!

Објављено: 05.07.2008 17:20 - ()


0
0
je l zato sto za manje od 10 dana imas kog njega Osnove organizacije? :) Cudanov niej za premijera tu treba jedan neradnik kao sto je Kostunica. :) recimo nas student-prodekan. Kapiram da bi mu se svidela pozicija.

Објављено: 03.07.2008 20:51 - ()


0
0
Cvetkovic - Dacek E moj Milija, kad mi ovakve gluposti lupamo!!! Mozes misliti do koje je mere ova stvar kulminirala. Za pocetak mogao bi da das otkaz, a marina da razresis duznosti slihtare!! Cudanov za premijera!!

Објављено: 02.07.2008 02:38 - ()


0
0
Imamo samo jednu otadzbinu, Kosovo i Metohija je srce Srbije! Brinucemo o nasem narodu narocito o nasoj deeeci i njihovoj buducnosti. Kad cak i tako najmanje stvari... Ustani Srbijo!! Socijalisticka partija srbije Vladaju vec 8 :yo: godina

Објављено: 02.07.2008 02:30 - ()


0
0
Dragi Marine Veliki Brate, Ivane i ostali, ja ne znam kako vi mozete da pricate takve gluposti, kad je opste poznato da su u Banjaluckom cevapu pljeskavice najbolje, choveche...

Објављено: 02.07.2008 02:26 - ()


0
0
jea! ;)

Објављено: 02.07.2008 00:36 - ()


0
0
Da, kojesta jos su konkretne ideje o poboljsanjima u nastavnom procesu i zgradi FONa. Zbog ovakvih drzava propada. Cekaj ti Marina, treba peticija, ali da se TO dete smeni, bili bi zanimljivi rezultati ankete na FONu, pitanje:Da li znate KO je student prOdekan? Verujem da vecina nema pojma. Nisu ni primetili da neko sa tom "titulom" nesto radi na fakultetu i stiti interese studenata. Da su hteli student prdekan i cika Milija bi vec uradili nesto.ALO? Margita je treca godina,nije juce dosla na FON.

Објављено: 01.07.2008 23:40 - ()


0
0
0
0

Постави коментар

E-mail:
Коментар:
Антиспам:

3 + 20

Коментари пролазе модерацију, зато што смо тако у могућности