Nagrađeni studenti sa invaliditetom, ali ne od FONa

// Категорије: Инфо |
Више нас поштују други него наши...
У оквиру хуманитарне акције "Знањем до комјутера" коју спроводи Лутрија Србије јуче је 10 студената са инвалидитетом добило преносиве рачунаре као награду за успех на досадашњим студијама, а у циљу олакшања у даљем студирању. Међу њима су и два ФОНовца, Маргита Јоксимовић студент 3 године са просечном оценом 9,00 и Душан Грујић студент 2 године са просечном оценом 9,27. Међутим жалосно је и скандалозно да се њихов факултет (Факултет организационих наука) није потрудио да им студирање учини приступачним и створи им услове за нормалан рад.

Данас је ФОН један од ретких факултета на Универзитету у Београду који нема рампу за улазак инвалидским колицима у зграду (и она што је направљена, а није се користила јер су врата била закључана је недавно расклопљена), док са друге стране промотери ФОН-а по средњим школама иду службеним аутомобилима и са службеним возачима. Чини нам се да је продекан за финансије и организацију проф. др. Милан Мартић проценио да се ипак више исплати  довести коју стотину студената више да конкуришу на ФОН од улагања у стварање квалитетних услова за студирање за све студенте на ФОН-у.

И док се ФОН промовише службеним колима, а рампа кисне напољу, некоришћена, продекан за наставу Проф. др Милија Сукновић заборавља да на нашем факултету има оних који немају услове да се крећу несметано кроз зграду или пак не могу да прате наставу и полажу испите као други студенти. Тако до сада нисмо никада видели неко званично обавештење о организовању наставе за студенте са хендикепом сходно њиховим потребама, или пак прилагођавању реализације испита њиховом хендикепу.

Међутим да ситуација буде још гора, њихов колега, кога изабраше да штити њихове интересе и права, студент продекан Марин Јовановић се није ни потрудио да буде бољи од немарних професора. Не видимо ни кад би успео да се бави студентским  проблемима када се скоро и није појављивао на факултету док је трајало такмичење у програмирању Imagine Cup (чије се локално финале завршило 16.05.2008.), да не помињемо превремено летовање у Израелу са ватерполо екипом ФОН-а. Недавно је своја интересовања усмерио и на промоцију Symorg-a 2008, док нам у међувремену стижу (благо речено) очајни распореди за септембарски рок .

Екипа Пушкица поздравља овај хумани гест Лутрије Србије уз напомену руководству ФОН-а да испрати поменути симпозијум Symorg 2008 на тему друштвене одговорности. Можда би управа ФОН-а могла да почне да игра ЛОТО не би ли прикупили преко потребна средства за завршетак радова на додатној згради и повећања квалитета студија.

Marine, Marine... pametniji si nego sto sam mislio... :))

Објављено: 29.06.2008 13:57 - ()


0
0
Ivane,jel "konstruktivno" da dodjem sutra sa lemilicom na fakultet pa da "iskonstruisem" sama jedno -dve, tri rampe? Ja uvek pomognem kad vidim da treba i da mogu,ne bih rekla za sebe da "kenjkam". Zna se ko je zaduzen za poboljsanje polozaja svih studenata,a posebno onih sa posebnim potrebama-na prvom mestu gospodin Marin. A ako cemo da gledamo druge fakultete,hajde da gledamo npr. one u Sloveniji,a tvojom logikom mogli bi smo da se uporedjujemo i sa shtalom.

Објављено: 29.06.2008 05:54 - ()


0
0
Sve je to tacno. Samo si trebao malo lepse to da upakujes da ne bi obrisali zbog par psovki tako ostar a istinit komentar. Ja ne mrzim FON kao FON, vec tako neke gluposti na nasem fakultetu. Njima je bitna samo sminka ne sustinske prome. Da li se meni ucinilo ili se pojavila jos jedna plazma u hodniku kod 104? Za tako neke gluposti uvek imaju pare. A tu glupost ukljucuju samo kad neko sa strane dolazi u posetu. I cemu to sluzi? Da bi brucosi zinuli kad dodju? A Margita i ostali nek se muce. Sta ce FONu rampa za hendikepirane? Bolje je kupiti jedan jos tepih za profesorske kabinete ili napraviti krkanluk u ucionici 300 kao juce. Ljudi oni delju shampanjac i viski! Imali su i zivu muziku a o djakonijama i posluzi da ne govorimo. Margiti i svim studentima sa slicnim problemima treba maksimalno pomoci. Dosta je bilo forsiranja sporta zarad nekog glupog prestiza.

Објављено: 29.06.2008 04:17 - ()


0
0
Svaka vam cast! Zbog vas se ja postidim. Izguracete vi studije ko od sale. Samo napred! Kolege ce uvek pomoci. :)

Објављено: 29.06.2008 02:56 - ()


0
0
Nekazem da to nije veliki problem. Ali realno, kojim drugim fakultetima? Gde si ti video/la da postoji ikakav pomak u tom pravcu.Mozda na privatnim fakultetima, mada ni to mi nije poznato. Ako ti nesto smeta, nemoj samo da kenjkas okolo, nego preduzmi nesto konstruktivno. Da li stvarno mislis da ce ovakvi komentari da promene nesto...?

Објављено: 29.06.2008 02:21 - ()


0
0
Ovaj "ivan" je garant Suknovic ili Martic. Ko bi drugi mogao da tako reaguje? Mozda je i sportista (povlascena kategorija na FONu) . Pusti ti druge fakultete! Ako vec poredis poredi FON sa boljim od njega a ne sa gorim. Pricamo o uslovima u kojim studiraju nase hendikepirane kolege a ne o wc-ima,toalet papiru i fasadi FONa. Neki fakulteti imaju i rampe i lift i specijalne klupe a FON je i tu drljavu rampu razmontirao. Nema opravdanja. Sedi "ivane" u kolica pa probaj da udjes u zgradu a ako te neko prenese do ulaza probaj da udjes u 003 na prva vrata. A mogao bi posle u 200 da odes, do nje nema puno stepenika. Jesi li sad shvatio ?

Објављено: 28.06.2008 23:49 - ()


0
0
Hm,da razmislim :fokus: Trebalo je da im neko ukaze na propuste! Devojka svaki dan mora da moli nekoga da joj pomogne da udje na fakultet i da izadje! Ne zalimo se na cekanje, redove,studentsku sluzbu i sl. Samo trazimo da se obezbede JEDNAKI uslovi za sve. Margiti je to svakodnevica,i kada bi bar malo obratili paznju na nju,sve bi bilo mnogo lepse.

Објављено: 28.06.2008 23:23 - ()


0
0
Mislim da je zalosno to sto se svaka lepa vest i inicijativa, iskoristi da se ishejtuje FON. Umesto da se radujemo sto se nesto desava mi je samo pozdravljamo bljutavim pateticnim izjavama. FON nije savrsen to jeste tacno, ali u odnosu na druge fakultete je daleko iznad proseka po svom trudu da obezbedi studentima uslove za rad. I nekom mozda to ne izgleda dovoljno, ali razmislite sta je sve trebalo da se desi da on bude kakav je danas...

Објављено: 28.06.2008 23:17 - ()


0
0
0
0

Постави коментар

E-mail:
Коментар:
Антиспам:

13 + 0

Коментари пролазе модерацију, зато што смо тако у могућности