У оквиру хуманитарне акције "Знањем до комјутера" коју спроводи Лутрија Србије јуче је 10 студената са инвалидитетом добило преносиве рачунаре као награду за успех на досадашњим студијама, а у циљу олакшања у даљем студирању. Међу њима су и два ФОНовца, Маргита Јоксимовић студент 3 године са просечном оценом 9,00 и Душан Грујић студент 2 године са просечном оценом 9,27. Међутим жалосно је и скандалозно да се њихов факултет (Факултет организационих наука) није потрудио да им студирање учини приступачним и створи им услове за нормалан рад.
Данас је ФОН један од ретких факултета на Универзитету у Београду који нема рампу за улазак инвалидским колицима у зграду (и она што је направљена, а није се користила јер су врата била закључана је недавно расклопљена), док са друге стране промотери ФОН-а по средњим школама иду службеним аутомобилима и са службеним возачима. Чини нам се да је продекан за финансије и организацију проф. др. Милан Мартић проценио да се ипак више исплати довести коју стотину студената више да конкуришу на ФОН од улагања у стварање квалитетних услова за студирање за све студенте на ФОН-у.
И док се ФОН промовише службеним колима, а рампа кисне напољу, некоришћена, продекан за наставу Проф. др Милија Сукновић заборавља да на нашем факултету има оних који немају услове да се крећу несметано кроз зграду или пак не могу да прате наставу и полажу испите као други студенти. Тако до сада нисмо никада видели неко званично обавештење о организовању наставе за студенте са хендикепом сходно њиховим потребама, или пак прилагођавању реализације испита њиховом хендикепу.
Међутим да ситуација буде још гора, њихов колега, кога изабраше да штити њихове интересе и права, студент продекан Марин Јовановић се није ни потрудио да буде бољи од немарних професора. Не видимо ни кад би успео да се бави студентским проблемима када се скоро и није појављивао на факултету док је трајало такмичење у програмирању Imagine Cup (чије се локално финале завршило 16.05.2008.), да не помињемо превремено летовање у Израелу са ватерполо екипом ФОН-а. Недавно је своја интересовања усмерио и на промоцију Symorg-a 2008, док нам у међувремену стижу (благо речено) очајни распореди за септембарски рок .
Екипа Пушкица поздравља овај хумани гест Лутрије Србије уз напомену руководству ФОН-а да испрати поменути симпозијум Symorg 2008 на тему друштвене одговорности. Можда би управа ФОН-а могла да почне да игра ЛОТО не би ли прикупили преко потребна средства за завршетак радова на додатној згради и повећања квалитета студија.

Постави коментар