Nagrađeni studenti sa invaliditetom, ali ne od FONa

// Категорије: Инфо |
Више нас поштују други него наши...
У оквиру хуманитарне акције "Знањем до комјутера" коју спроводи Лутрија Србије јуче је 10 студената са инвалидитетом добило преносиве рачунаре као награду за успех на досадашњим студијама, а у циљу олакшања у даљем студирању. Међу њима су и два ФОНовца, Маргита Јоксимовић студент 3 године са просечном оценом 9,00 и Душан Грујић студент 2 године са просечном оценом 9,27. Међутим жалосно је и скандалозно да се њихов факултет (Факултет организационих наука) није потрудио да им студирање учини приступачним и створи им услове за нормалан рад.

Данас је ФОН један од ретких факултета на Универзитету у Београду који нема рампу за улазак инвалидским колицима у зграду (и она што је направљена, а није се користила јер су врата била закључана је недавно расклопљена), док са друге стране промотери ФОН-а по средњим школама иду службеним аутомобилима и са службеним возачима. Чини нам се да је продекан за финансије и организацију проф. др. Милан Мартић проценио да се ипак више исплати  довести коју стотину студената више да конкуришу на ФОН од улагања у стварање квалитетних услова за студирање за све студенте на ФОН-у.

И док се ФОН промовише службеним колима, а рампа кисне напољу, некоришћена, продекан за наставу Проф. др Милија Сукновић заборавља да на нашем факултету има оних који немају услове да се крећу несметано кроз зграду или пак не могу да прате наставу и полажу испите као други студенти. Тако до сада нисмо никада видели неко званично обавештење о организовању наставе за студенте са хендикепом сходно њиховим потребама, или пак прилагођавању реализације испита њиховом хендикепу.

Међутим да ситуација буде још гора, њихов колега, кога изабраше да штити њихове интересе и права, студент продекан Марин Јовановић се није ни потрудио да буде бољи од немарних професора. Не видимо ни кад би успео да се бави студентским  проблемима када се скоро и није појављивао на факултету док је трајало такмичење у програмирању Imagine Cup (чије се локално финале завршило 16.05.2008.), да не помињемо превремено летовање у Израелу са ватерполо екипом ФОН-а. Недавно је своја интересовања усмерио и на промоцију Symorg-a 2008, док нам у међувремену стижу (благо речено) очајни распореди за септембарски рок .

Екипа Пушкица поздравља овај хумани гест Лутрије Србије уз напомену руководству ФОН-а да испрати поменути симпозијум Symorg 2008 на тему друштвене одговорности. Можда би управа ФОН-а могла да почне да игра ЛОТО не би ли прикупили преко потребна средства за завршетак радова на додатној згради и повећања квалитета студија.

:lol: Kukamanga, svaka ti je zlatna!

Објављено: 30.06.2008 23:55 - ()


0
0
samo neko plitak moze da pomisli da se ovde radi o pljuvanju fona po stoti put, a ne o buntu zbog uskracivanja osnovnih prava odredjenim studentima. samo neko "patetican i laznog morala" moze da pomisli da hendikepiranim studentima treba rampa, i ne samo to, nego i prevoz do fakulteta, pomoc u nastavi i studiranju, a vi sa "pravim moralom" to cuvajte duboko za sebe. sta je vladimire, tesko ti je da shvatis da je nekim ljudima zaista stalo da pomognu drugima, ili ti je "gledam svoje d**e" jedino poznato? ;)

Објављено: 30.06.2008 23:52 - ()


0
0
Ma nemoj! A FON i studenta prdekana Marina ne treba da bude sramota? Da si na mestu hendikepiranih studenata TEBE bi trebalo da bude sramota sto pises takve stvari. Ajde sad nam drzi predavanja o gramatici i lepom pisanju, poeziji i prozi! Samo da se skrene paznja sa problema. Ovaj Vladimir je ili neki "sportista" ili Marin. Niko normalan ne bi mogao da bude protiv toga da se stvore bolji uslovi za hendikepirane studente. Ma sta ce FONu rampa? Najbolje da kupe pozlacene kvake i light show za hodnik. U hodniku bi DIVNO stajao jedan chupavi tepih narandzaste boje... A mogli bi i plasticne palme ispred ulaza da stave sa Deda Mrazom u shortsu! Deda Ibica! Zasto uloziti pare u nesto korisno kad toliko GLUPOSTI moze jos da se uradi na FONu. E da, mogli bi sve sportiste u trosku FONa da posalju u Dubai. A Marinu FON treba da kupi dzip. Zasluzio je, bas je vredan decko. Samo verovatno ni oni ne znaju gde nam je student prdekan? H!H!

Објављено: 30.06.2008 17:20 - ()


0
0
chitam i ne mogu da verujem... kakvi ste vi kreteni. puni ste sazaljenja i patetike i laznog morala. da imate bar malo obzira ka gore spomenutim kolegama ne bi ste pisali ovakve postove. pritom znate da budete i jako vulgarni. da sam na mestu hendikepiranih studenata, bilo bi me sramota da me vi branite. a sramota me je i ovako. svaka vam chast, nemam rechi...

Објављено: 30.06.2008 15:55 - ()


0
0
Alo ti veliki brate! nemoj da lupas gluposti. Sto bi nas bilo briga kakvi su uslovi na filozofskom. Bacaju se pare na deda mraza plasticnog, jelku plasticnu, neke air wick-ove itd. Sto bi hendikepirani placali te gluposti. Koji ce nam jelka, bolje da urade prilaz za njih, oni su veci ljudi uod nas. Ne razumem, ako su mogli kapiju koja radi na dugme, pa se otvara da dekanka ili neki profesor moze da ufura svog saaba ili mercedes ml-a sto ne bi mogli i prilaz za nase kolege?? vazno je da od novog amfitetra nema nista, iako je obecano pocetkom ove godine, ali izgleda nece ni pocetkom sledece biti. Marin, ko marin, boliga k, vazno je da je bio na imagine cup-u, i njegova misija na faxu je zavrsena...

Објављено: 30.06.2008 15:15 - ()


0
0
Ja sam to uopsteno govorio nisam hteo tebe da prozivam, iako tako izgleda. Razumem sta hoces da kazes.

Објављено: 30.06.2008 13:06 - ()


0
0
Pa dobro,da se ne osecas zapostavljeno evo i tebi jedno SVAKA CAST. Pomenute kolege ne znam ali me je ova vest bas iznervirala,ali ne toliko koliko su me odusevile kolege svojom upornoscu stoga sam morao da napisem to SVAKA CAST.

Објављено: 30.06.2008 05:43 - ()


0
0
Bilo bi interesantno napraviti istrazivanje o tome koliko hendikepiranih studenata ima na svakom fakultetu i kakvi su uslovi na fakultetima. Lako je sada pricati SVAKA CAST. Do juce Margitu i Dusana niko nije video ni znao. Zestoko su se namucili. Bar mogu za Margitu da kazem. Njoj je svaki odlazak na fakultet bio komplikovan i naporan. I njenoj majci nije lako, obicno joj je ona bila pratioc na fakultetu. Nisu Margy i Dusan jedini studenti sa hendikepom na FON-u, sta je sa drugima koji ne mogu da dolaze redovno i ciji roditelji rade i ne mogu da ih nose uz stepenice FONa? Nisu hendikep samo kolica, na FONu ima studenata sa ostecenim vidom, sluhom, govorom itd sta je za njih uradjeno? NISTA. Da li je bolje uraditi nesto KORISNO za njih ili bacati pare na Izrael i Turnir 5 lopti u Parizu gde je otislo 5 ekipa i donelo 5 pehara koji ce skupljati prasinu? Glupi prestiz. Nije FON DIF,alo?! Ja sam na internetu pokusao da nadjem nesto o tom velicanstvenom turniru i nista nisam nasao. Mora da je to neki jak turnir cim je FON svuda prvi bio ili ja nisam dobro Googlao. Ocekuje se navala studenata iz inostranstva koji ce zbog tih pobeda doci da studiraju sport na FONu! Nevenka! Dosta reklame ! Uradi nesto korisno za hendikepirane studente. Znate sta cu da uradim, pokusacu u jednom dnevnom listu da provucem pricu o uklanjanju rampe i nemaru FONa prema studentima sa hendikepom itd itd pa cu malo da trazim od drugarice da "zabiberi" i napumpa. Mozda ce to upravi FONa privuci paznju. Njima je to do bola bitno da stalno budu hvalospevi, e sad nek procitaju kritiku. Koji drzavni fakultet ima vise para od FONa ? (odnos velicina fakulteta-prihodi) A ni rampu nema... Katastrofa. Mora da se krka dobro. Dodju kombiji,donesu sve, konobari,konobarice,kuvari ,svi uniforme. Donesu skupe tanjire, skupe stoljnjake. A vrhunac je bila ziva muzika u sali 300 pre neko vece. Sta je sledece? Musko-zenski striptiz? Nastup Cece ili Karleuse? Za krkanje imaa para a studente u kolicima,gluve,slabovide,neme ko ..be. BRAVO!

Објављено: 30.06.2008 05:08 - ()


0
0
Ljudi, mozda ste u pravu. Sad razmisljam o tome, i kapiram da sam previse pod utiskom drugih fakulteta u Beogradu koji su kriminalni i gde hendikepirani ljudi ni ne studiraju, jer osim sto nema rampe, nema cak ni osobe koja bi pomogla tim ljudima da se popnu. S te strane je FON ok, al i dalje je tacno da se pare trose na pogresne stvari...

Објављено: 30.06.2008 04:04 - ()


0
0
Platis osoblju fona automobile,ruckove,putovanja a oni ti vrate sijalicama i klupama i treba da budemo zahvalni. Da budem zahvalan za nesto sto ja placam. Kao da ta rampa kosta milion evra. Nije problem novac NEGO IH STUDENTI NE ZANIMAJU. I ovo sto urade,urade da bi se opravdali drzavi i da povecaju troskove da bi povecali skolarine. Sto se tice nasih kolega koji se sa nejednakim sansama i diskriminacijom probijaju kroz zivot SVAKA CAST ali zaista SVAKA CAST!! Sto neko rece,zbog vas se ja postidim. @Veliki Brat Kako mogu da pljujem majku,pa ipak mi je ona platila fon. :D

Објављено: 30.06.2008 03:34 - ()


0
0
0
0

Постави коментар

E-mail:
Коментар:
Антиспам:

20 + 9

Коментари пролазе модерацију, зато што смо тако у могућности