Nagrađeni studenti sa invaliditetom, ali ne od FONa

// Категорије: Инфо |
Више нас поштују други него наши...
У оквиру хуманитарне акције "Знањем до комјутера" коју спроводи Лутрија Србије јуче је 10 студената са инвалидитетом добило преносиве рачунаре као награду за успех на досадашњим студијама, а у циљу олакшања у даљем студирању. Међу њима су и два ФОНовца, Маргита Јоксимовић студент 3 године са просечном оценом 9,00 и Душан Грујић студент 2 године са просечном оценом 9,27. Међутим жалосно је и скандалозно да се њихов факултет (Факултет организационих наука) није потрудио да им студирање учини приступачним и створи им услове за нормалан рад.

Данас је ФОН један од ретких факултета на Универзитету у Београду који нема рампу за улазак инвалидским колицима у зграду (и она што је направљена, а није се користила јер су врата била закључана је недавно расклопљена), док са друге стране промотери ФОН-а по средњим школама иду службеним аутомобилима и са службеним возачима. Чини нам се да је продекан за финансије и организацију проф. др. Милан Мартић проценио да се ипак више исплати  довести коју стотину студената више да конкуришу на ФОН од улагања у стварање квалитетних услова за студирање за све студенте на ФОН-у.

И док се ФОН промовише службеним колима, а рампа кисне напољу, некоришћена, продекан за наставу Проф. др Милија Сукновић заборавља да на нашем факултету има оних који немају услове да се крећу несметано кроз зграду или пак не могу да прате наставу и полажу испите као други студенти. Тако до сада нисмо никада видели неко званично обавештење о организовању наставе за студенте са хендикепом сходно њиховим потребама, или пак прилагођавању реализације испита њиховом хендикепу.

Међутим да ситуација буде још гора, њихов колега, кога изабраше да штити њихове интересе и права, студент продекан Марин Јовановић се није ни потрудио да буде бољи од немарних професора. Не видимо ни кад би успео да се бави студентским  проблемима када се скоро и није појављивао на факултету док је трајало такмичење у програмирању Imagine Cup (чије се локално финале завршило 16.05.2008.), да не помињемо превремено летовање у Израелу са ватерполо екипом ФОН-а. Недавно је своја интересовања усмерио и на промоцију Symorg-a 2008, док нам у међувремену стижу (благо речено) очајни распореди за септембарски рок .

Екипа Пушкица поздравља овај хумани гест Лутрије Србије уз напомену руководству ФОН-а да испрати поменути симпозијум Symorg 2008 на тему друштвене одговорности. Можда би управа ФОН-а могла да почне да игра ЛОТО не би ли прикупили преко потребна средства за завршетак радова на додатној згради и повећања квалитета студија.

Eh! Sramota me je stvarno! Jao propao bih odmah u zemlju ali ima puno betona do zemlje pa ne ide! HVALA na sijalicama i prozorima! A Margita, Dusan i ostali neka cekaju da ih neko prenese do vrata. Ja ne idem na Filozofski i apsolutno me ne interesuje situacija tamo kao sto me ne interesuje situacija na fakultetima u Africi i drzavi Burkina Faso! FON nista nije ucinio za hendikepirane studente a student prodekan je nula.i sta tu ima da se kaze? Hoces sad da kazes da treba da budemo zahvalni i na kantama za smece? Biljkama u hodnicima? To su sve gluposti. Sustina je vazna a ne sminka!

Објављено: 30.06.2008 03:06 - ()


0
0
Treba srecni da budete sto imate sijalice i stolice u ucionicama, a o projektorima da ne govorimo. Idite malo na filozofski fakultet pa mi objasnite gde je tamo rampa, gospodo draga koja pljujete i rodjenu majku sto vas je rodila! Stid da vas bude, u misije rupe da se sakrijete!!!

Објављено: 30.06.2008 02:15 - ()


0
0
treba da pokazu bar minimum postovanja! pozdrav za Dusana, svaka mu cast na volji, toleranciji i istrajnosti, covek putuje iz Lazarevca da bi studirao pod ovim kriminalnim uslovima. studentski parlament (da li neko zna sta oni rade cele godine?) i student prodekan (takodje?) bi trebalo da pokrenu ovu temu. ajde da vidimo bas sto se tice nove zgrade, da li su tamo makar vodili racuna o dostupnosti i prilazima ucionicama?

Објављено: 29.06.2008 21:45 - ()


0
0
Pa upis je u junu. Tad stize najsladja lova. A mozda su mislili na januar 2009. ? Da pitamo studenta Marina? Jel dosao sa odmora? Bas je vredan, pcelica nasa. Nego batalite mafiju i sl. sta FON treba da uradi za hendikepirane studente?

Објављено: 29.06.2008 19:36 - ()


0
0
xaxa!!! Pa ljudi vi ne znate koja je mafija na fonu!! Pogledajte zgradu. rekli su u decembru da bi krajem januara trebala da bude zavrsena. od tog dana proslo je 6MESECI

Објављено: 29.06.2008 18:31 - ()


0
0
:D hehhe danas sam hladniji malo. Mozda cu da napisem opet isto, samo cenzurisano.

Објављено: 29.06.2008 16:15 - ()


0
0
a zasto postavljena rampa NIKAD nije ni pocela da se koristi?

Објављено: 29.06.2008 15:28 - ()


0
0
Одређени коментари су обрисани због непримерног начина изражавања. Саветујемо Вам да, уколико желите да изразите свој став и мишљење овде, користите пристојан речник како коментар не би би обрисан.

Објављено: 29.06.2008 15:15 - ()


0
0
[size=18]Pa jeste kada zna kome da se cepi. Cuo sam da kupuje nove pertle, kaze ove od 2m su mu kratke, jedva su ga izvukli kada se uvlacio za Izrael. :D [/size]

Објављено: 29.06.2008 15:12 - ()


0
0
0
0

Постави коментар

E-mail:
Коментар:
Антиспам:

19 + 9

Коментари пролазе модерацију, зато што смо тако у могућности