Protest na FON-u

// Категорије: Инфо |

Група студената, незадовољна јер нису обавештени почетком године од стране управе Факултета, да је промењен систем уписа у наредну годину , одржаће сутра, 3. септембра, протест испред ФОН-а са почетком у 13 часова. Иако је Студент продекан Марин Јовановић у почетку стао на страну студената и подржао протест, данас се није појавио на састанку са организаторима протеста.

Како незванично сазнајемо на протесту ће се покренути петиција за смену Студента продекана.

Саопштење за јавност преносимо у целости без икаквих измена:

"Danasnji sastanak povodom dogovora oko aktuelnih tema (citaj:PROTEST) je prosao u najboljem mogucem redu, toliko dobrom da se student prodekan posle potvrde dolaska i izjava da ce licno pomoci oko iznosenja problema pred nadlezne ,nije ni pojavio.
Naime, visecasovno cekanje i pozivi na telefon studenta prodekana nisu urodili polodom. Cak nas nije ni udostoijo poruke ili bilo kakvog drugog obavestenja da se nece pojaviti (pre,tokom ili nakon), sto je i vise nego neodgovorno (to je i bezobrazno). Ma koliko se njemu licno ne svidjala ideja, njegov posao je da prenosi nasa misljenja i predstavlja stavove profesorima, a pre svega da zastupa nase interese.Ovim gestom, potvrdio je misljenja mnogih studenata.
Zasto se nije pojavio, verovatno ce ostati "misterija".


No, to nije sprecilo studente da se na sve moguce nacine upute u " trenutnu sitaciju" (
uz konsultaciju studenata-prodekana sa drugih fakulteta, pravnika i ljudi iz Univerzitetskih studentskih organizacija, saznali smo neke nove stvari
) detalji ce biti izlozeni u sredu na protesnom skupu u 13h).
Takodje napominjemo da svaki student koji ima neki pametan zahtev, a nije obuhvacen u prethodnoj listi to moze uraditi i u sredu saopstavajuci ga "delegaciji", koja ce govoriti u ime svih studenata. Takodje ta ista delegacija nakon sastavljanja zahteva, javno ce procitati svaki zahtev pred studentima koji se budu pojavili. Nakon pregovora ocekuje se izlazak nekog od nadleznih da saopsti sta je postignuto."

[size=12][color=blue][/color][size=18][/size]Drago mi je sto smo danas uspeli da dodjemo bar do nekih odgovora! Jedino sto mi nije jasno je: zasto smo takvi ljudi?! Danas nas je bilo jako malo, pa nisu ova pitanja i sve ovo bitna samo za nas, koji smo danas bili , nego za mnoooooooge, ali oni se nisu pojavili... To je jedina stvar koja nam nedostaje.. da podrzavamo jedni druge! Kapiram da je rok, zato i necu biti toliko kriticna, ali... Imala sam priliku da cujem, a i da procitam ovde da su ljudi jako sebicni. Ovima koji su dali uslov, cast izuzecima, nije palo na pamet da se danas pojave i pruze podrsku nama ostalima! Pa dajmo! Cemu to... Ali, ne vredi sada pocinjati tu pricu... LJUDI, SVI KOJI STE DANAS BILI SVAKA VAM CAST!!! I HVALA STO STE SE POJAVILI!!![size=18][/size][size=12][/size][/size]

Објављено: 04.09.2008 00:04 - ()


0
0
Nisam rekla "stao pred studente" nego da se "zauzeo za studente". Lično sam videla Marina da je prošao pored protestanata i otišao u dekanat, ali čula sam takođe informaciju da je od zakazao te razgovore koji treba da se održe 11. i 12. septembra, a to nije objavljeno na puškicama, samo je objavljeno da treba da se smeni dečko, a on je ispoštovao svoju dužnost i zauzeo se za nas. Ne poznajem ga, ali na osnovu ovoga gore napisanog, ne želim da mu sudim jer se zauzeo za naša prava, iako mu to nije propisano funkcijom, već je propisano parlamentu koji se čak nije ni sastao oko cele ove frke.. I nakraju je ipak stao "pred" studente kad se prodekan obraćao studentima ispred fakulteta xD

Објављено: 03.09.2008 22:54 - ()


0
0
Jbg izgleda da je moje izvinjenje za Marina bilo preuranjeno sudeci po onome sto je objavljeno, a izgleda da si i ti pogresila sto si ga podrzala i rekla da je stao pred studente...

Објављено: 03.09.2008 22:37 - ()


0
0
Jbg svaka njima casta ali imaju se ispiti :(( :(( :(( :((

Објављено: 03.09.2008 22:01 - ()


0
0
Ja sam se sve vreme trudio da budem objektivan i sve vreme govorim da ne treba da mu se prigovra za uslov, da on na to ne moze da utice,ali ja mu jesam zamerao da on nije odgovarao na pozive i pokusaje da se do njega dodje i da je odbijo da nam pomogne oko protesta. E ako je danas zaista bio(posto ja nisam bio u mogucnosti da prisustvujem, zaista su opravdani razlozi), onda mu mnogi pa i ja (mada ga nisam pljuvao) duguju izvinjenje, naravno pod uslovom da je ono zasta se zauzeo za studente onda sve one prozivke nisu bile na mestu, i on onda jeste radio svoj posao

Објављено: 03.09.2008 21:58 - ()


0
0
Sramota, 50 ljudi ako je bilo na protestu!! Svi kao idemo, havarija, smena, ovo ono, svaka cast onima koji su bili, ali vecina nije!!

Објављено: 03.09.2008 21:58 - ()


0
0
Ja se zalazem za stecaj... ili dupleks ili nista!!! - Ilija Pandurovic garac... daj bre ljudi gledajte srecne ljude i uzivajte jebes fax....

Објављено: 03.09.2008 21:57 - ()


0
0
Uh kada bi ostali na budzetu oni koji obnove drugu. To je uvek do sada moglo ali kako se vreme menja ukidaju sve postepeno! Sutra cemo valjda znati nesto o toj obnovi a ako daju kompezaciju-nema obnove :)

Објављено: 03.09.2008 21:55 - ()


0
0
Imam da vam kažem samo jednu stvar što se tiče studenta prodekana. Te sastanke koji su zakazani na fonovom sajtu ćete imati ZAHVALJUJUĆI tom istom studentu prodekanu kojeg toliko pljujete. Nije njegova odgovornost da se zalaže za te stvari, nego odgovornost studentskog parlamenta, koji je u rasulu, tako da ako želite da smenite nekog, smenite njih. Vidim da na puškicama i na forumu ljudi konstantno nešto prigovaraju i žale se za svoja prava, a danas je bilo oko 50 ljudi na okupu. Tako da umesto da napušavate Marina, predlažem da prvo razmotrite činjenicu da je on danas BIO PRISUTAN sa studentima koji su išli kod bivšeg dekana i prodekana za nastavu da se žale, i da je ON izvojevao te sastanke koji će se održati.

Објављено: 03.09.2008 21:45 - ()


0
0
Kako je moguce da nisu za drugu nista odredili..... :(

Објављено: 03.09.2008 21:09 - ()


0
0
0
0

Постави коментар

E-mail:
Коментар:
Антиспам:

3 + 9

Коментари пролазе модерацију, зато што смо тако у могућности