Protest na FON-u

// Категорије: Инфо |

Група студената, незадовољна јер нису обавештени почетком године од стране управе Факултета, да је промењен систем уписа у наредну годину , одржаће сутра, 3. септембра, протест испред ФОН-а са почетком у 13 часова. Иако је Студент продекан Марин Јовановић у почетку стао на страну студената и подржао протест, данас се није појавио на састанку са организаторима протеста.

Како незванично сазнајемо на протесту ће се покренути петиција за смену Студента продекана.

Саопштење за јавност преносимо у целости без икаквих измена:

"Danasnji sastanak povodom dogovora oko aktuelnih tema (citaj:PROTEST) je prosao u najboljem mogucem redu, toliko dobrom da se student prodekan posle potvrde dolaska i izjava da ce licno pomoci oko iznosenja problema pred nadlezne ,nije ni pojavio.
Naime, visecasovno cekanje i pozivi na telefon studenta prodekana nisu urodili polodom. Cak nas nije ni udostoijo poruke ili bilo kakvog drugog obavestenja da se nece pojaviti (pre,tokom ili nakon), sto je i vise nego neodgovorno (to je i bezobrazno). Ma koliko se njemu licno ne svidjala ideja, njegov posao je da prenosi nasa misljenja i predstavlja stavove profesorima, a pre svega da zastupa nase interese.Ovim gestom, potvrdio je misljenja mnogih studenata.
Zasto se nije pojavio, verovatno ce ostati "misterija".


No, to nije sprecilo studente da se na sve moguce nacine upute u " trenutnu sitaciju" (
uz konsultaciju studenata-prodekana sa drugih fakulteta, pravnika i ljudi iz Univerzitetskih studentskih organizacija, saznali smo neke nove stvari
) detalji ce biti izlozeni u sredu na protesnom skupu u 13h).
Takodje napominjemo da svaki student koji ima neki pametan zahtev, a nije obuhvacen u prethodnoj listi to moze uraditi i u sredu saopstavajuci ga "delegaciji", koja ce govoriti u ime svih studenata. Takodje ta ista delegacija nakon sastavljanja zahteva, javno ce procitati svaki zahtev pred studentima koji se budu pojavili. Nakon pregovora ocekuje se izlazak nekog od nadleznih da saopsti sta je postignuto."

E bas tako! Samo sto preneses taj ispit moras da platis naravno 20 000 din, i da se molis da u oktobru odobre kompenzaciju. Do sada su je uvek odobravali. :udri:

Објављено: 03.09.2008 10:50 - ()


0
0
Ako npr. nisi ochistio prvu godinu (ostao ti jedan ispit), ti dash jedan ispit vishe od uslova iz druge i sa tim ispitom kompezujesh onaj stari i upishesh trecu godinu :D

Објављено: 03.09.2008 10:44 - ()


0
0
Kad se u oktobru za svoja prava bore svi oni koji su tokom godine bili u kaficima pored faksa i ispijali kafe. E onda tu iz uprave fakulteta se malo sazale, kao i uvek za pare naravno, i odobre svima da za preneti ispit iz neke od prethodnih godina (ako npr. upisujes trecu onda je to ispit iz prve godine - zamisli 2 god ne mozes da polozis ispit) platis 20 000 dinara. I tako nekih 1000 vrednih studenata svake godine ima neke molbe! Da, protest je odlicna stvar, umesto da ucis ti ides po fakultetu i druzis se sa kolegama.

Објављено: 03.09.2008 10:42 - ()


0
0
sta je kompezacija? :zbun:

Објављено: 03.09.2008 10:25 - ()


0
0
Kompenzacija obavezno x oo koliko vidim potrebna je mnogima, a i meni :) pozdrav svima i samo hrabro Sta ima ko da se ljuti iz svevisnje nam uprave, kada su nam sve uskratili? Barem mozemo da iskazemo nase nezadovoljstvo 'savremenim i svetskim' nacinom studiranja, koji nam namecu. Naravno da ne treba da cutimo. I ovako su od FON-a napravili sareno obdaniste, uzas Vidimo se u sredu kolege

Објављено: 03.09.2008 05:57 - ()


0
0
ne bi uspelo bez ove ilustracije

Објављено: 03.09.2008 05:46 - ()


0
0
+ da smenimo marina :ljutko:

Објављено: 03.09.2008 05:30 - ()


0
0
pa tek sad kad nece biti kompenzacije,, ima da ih naljutimo skroz! :((

Објављено: 03.09.2008 05:02 - ()


0
0
Kompenzacija obavezno!!!

Објављено: 03.09.2008 04:48 - ()


0
0
+ da odobre kompenzaciju! :)

Објављено: 03.09.2008 04:06 - ()


0
0
0
0

Постави коментар

E-mail:
Коментар:
Антиспам:

14 + 2

Коментари пролазе модерацију, зато што смо тако у могућности