Protest na FON-u

// Категорије: Инфо |

Група студената, незадовољна јер нису обавештени почетком године од стране управе Факултета, да је промењен систем уписа у наредну годину , одржаће сутра, 3. септембра, протест испред ФОН-а са почетком у 13 часова. Иако је Студент продекан Марин Јовановић у почетку стао на страну студената и подржао протест, данас се није појавио на састанку са организаторима протеста.

Како незванично сазнајемо на протесту ће се покренути петиција за смену Студента продекана.

Саопштење за јавност преносимо у целости без икаквих измена:

"Danasnji sastanak povodom dogovora oko aktuelnih tema (citaj:PROTEST) je prosao u najboljem mogucem redu, toliko dobrom da se student prodekan posle potvrde dolaska i izjava da ce licno pomoci oko iznosenja problema pred nadlezne ,nije ni pojavio.
Naime, visecasovno cekanje i pozivi na telefon studenta prodekana nisu urodili polodom. Cak nas nije ni udostoijo poruke ili bilo kakvog drugog obavestenja da se nece pojaviti (pre,tokom ili nakon), sto je i vise nego neodgovorno (to je i bezobrazno). Ma koliko se njemu licno ne svidjala ideja, njegov posao je da prenosi nasa misljenja i predstavlja stavove profesorima, a pre svega da zastupa nase interese.Ovim gestom, potvrdio je misljenja mnogih studenata.
Zasto se nije pojavio, verovatno ce ostati "misterija".


No, to nije sprecilo studente da se na sve moguce nacine upute u " trenutnu sitaciju" (
uz konsultaciju studenata-prodekana sa drugih fakulteta, pravnika i ljudi iz Univerzitetskih studentskih organizacija, saznali smo neke nove stvari
) detalji ce biti izlozeni u sredu na protesnom skupu u 13h).
Takodje napominjemo da svaki student koji ima neki pametan zahtev, a nije obuhvacen u prethodnoj listi to moze uraditi i u sredu saopstavajuci ga "delegaciji", koja ce govoriti u ime svih studenata. Takodje ta ista delegacija nakon sastavljanja zahteva, javno ce procitati svaki zahtev pred studentima koji se budu pojavili. Nakon pregovora ocekuje se izlazak nekog od nadleznih da saopsti sta je postignuto."

Obrisaste vi lepo i onaj post gde sam napisao da je to automatska poruka, sto i jeste, posto ja to nisam napisao. Neko od vas je lepo isprogramirao da kad se pomene njegovo ime se pojavi onakva grozota! Malo je verovatno da je jos 1 Mirko u isto vreme napisao post kad i ja! Ajd lepo puskice odgovorite jel to neki drugi Mirko napisao, sa neke druge adrese?

Објављено: 03.09.2008 17:18 - ()


0
0
@@mirko student prodekan se i bira direktno @mirko genije inace prosle godine je bilo samo za upis druge godine jer je to zbog smerova pa otuda kvote, a ne za upis trece i za ostanak na buzetu, do sada je bilo ko da uslov on je na budzetu, a sada izgleda ako se prave rang liste svake godine moramo da se borimo da bi bili na budzetu, jer ima ogranicen broj mesta(sto je mozda i posteno), ali su duzni da nam to kazu na pocetku a ne na kraju godine

Објављено: 03.09.2008 17:16 - ()


0
0
E taman su puskice sklonile komentar, tako i treba stvarno manite se takvih primitivizama, Ma koliko bili ljuti na njega netreba to tako da se radi, vec lepo peticija i da se do kraja meseca smeni....Puskice vi to najbolje i mozete da organizujete

Објављено: 03.09.2008 16:18 - ()


0
0
Drzuze, ali samo bez uvrede ti si prso. Svi su ljuti na Marina zato sto on nista neradi samo gleda sebe i svoja posla, nejavlja se na poruke obecava da ce da podrzi strajk i onda iskulira, alo on je student pordekan mora da nas zasutpa onako kako mi to trazimo ili neka se skloni sa toga mesta, nego on sve kulira. Pa posao studenta prodekana je da nas predstavlja, a ne samo kada je sve lepo i mirno on da nosi titulu. Neradi se ovde o uslovu pa nije on za to kriv ,ali neka on ide sa nama na protest i pred profesore da se rasparavlja sa njima I jos nesto ajde pokazite malo civilizacije, a ne kao radikali u skupstini i manite se tih primitivnih uverda, na racun necije navodne nacionalnosti, kada vas cujem sramota me je da sam srbin

Објављено: 03.09.2008 16:16 - ()


0
0
Молимо колегу који је писао постове који распирују националну мржњу да то више не ради. У супротном, његова IP адреса ће бити банована за приступ комплетном сајту, и прослеђена истражним органима, обзиром да се ради о кривичном делу. Ма колико се неко не слегао са радом некога од људи у управи факултета, вређање (а нарочито оно које је обрисано) је типично лични обрачун, и примитивно насилничко понашање, за такво понашање на Пушкицама НЕМА МЕСТА!! www.puskice.org

Објављено: 03.09.2008 16:11 - ()


0
0
Zanima me kako protice protest. Ja sam bio sprecen da pruzim podrsku danas ali kao da sam sa vama! Ono sto ce vam predstavljati problem jeste to sto je dekanka odsutna cele nedelje tako da ce tek one tamo, mozda, raspravljati o tome.

Објављено: 03.09.2008 16:08 - ()


0
0
Da se razumemo,nisam za protest ali ovo je prevrsilo svaku meru.Ako neko misli da moze da zavrne ceo sistem i sve ljude u njemu onda se mnogo zabrojao.Necu da imenujem ni profesore ni studente. Koliko nasih kolega prepisuje,vara,i na nedozvoljee nacine polaze ispite. Da LI SU SVI ONI KOJI UCE BUDALE? Koliko profesora uopste ne dolazi na predavanja,koliko ih dolazi ali toiko lose predaju da je mozda bolje da ne dolaze? Koliko njih se izivljava na ispitima? Jednom reciju HAOS!

Објављено: 03.09.2008 15:41 - ()


0
0
0
0

Постави коментар

E-mail:
Коментар:
Антиспам:

12 + 14

Коментари пролазе модерацију, зато што смо тако у могућности