Protest na FON-u

// Категорије: Инфо |

Група студената, незадовољна јер нису обавештени почетком године од стране управе Факултета, да је промењен систем уписа у наредну годину , одржаће сутра, 3. септембра, протест испред ФОН-а са почетком у 13 часова. Иако је Студент продекан Марин Јовановић у почетку стао на страну студената и подржао протест, данас се није појавио на састанку са организаторима протеста.

Како незванично сазнајемо на протесту ће се покренути петиција за смену Студента продекана.

Саопштење за јавност преносимо у целости без икаквих измена:

"Danasnji sastanak povodom dogovora oko aktuelnih tema (citaj:PROTEST) je prosao u najboljem mogucem redu, toliko dobrom da se student prodekan posle potvrde dolaska i izjava da ce licno pomoci oko iznosenja problema pred nadlezne ,nije ni pojavio.
Naime, visecasovno cekanje i pozivi na telefon studenta prodekana nisu urodili polodom. Cak nas nije ni udostoijo poruke ili bilo kakvog drugog obavestenja da se nece pojaviti (pre,tokom ili nakon), sto je i vise nego neodgovorno (to je i bezobrazno). Ma koliko se njemu licno ne svidjala ideja, njegov posao je da prenosi nasa misljenja i predstavlja stavove profesorima, a pre svega da zastupa nase interese.Ovim gestom, potvrdio je misljenja mnogih studenata.
Zasto se nije pojavio, verovatno ce ostati "misterija".


No, to nije sprecilo studente da se na sve moguce nacine upute u " trenutnu sitaciju" (
uz konsultaciju studenata-prodekana sa drugih fakulteta, pravnika i ljudi iz Univerzitetskih studentskih organizacija, saznali smo neke nove stvari
) detalji ce biti izlozeni u sredu na protesnom skupu u 13h).
Takodje napominjemo da svaki student koji ima neki pametan zahtev, a nije obuhvacen u prethodnoj listi to moze uraditi i u sredu saopstavajuci ga "delegaciji", koja ce govoriti u ime svih studenata. Takodje ta ista delegacija nakon sastavljanja zahteva, javno ce procitati svaki zahtev pred studentima koji se budu pojavili. Nakon pregovora ocekuje se izlazak nekog od nadleznih da saopsti sta je postignuto."

Sve pohvale za momke koji su organizovali protest, odlicno su se snasli u "novoj ulozi". Pozdrav

Објављено: 03.09.2008 20:30 - ()


0
0
Prvo, jos jednom svaka cast ovim momcima, koji su sve ovo uzeli na sebe! Ovo je pravi primer sta znaci kolegijalnost, dobra organizacija i zelja da se nesto uradi za grupu. Ovime su pokazali sta znaci timski duh, i ostavili u amanet novim generacija...dobro, izvinite, malo sam se zaneo :D U svakom slucaju, bilo ko od vas, ko bude zeleo da se kandiduje za prodekana, imace moj glas :D A za onog...onog..Marina: :) prijatelju, najbolje sto ti sad mozes da uradis, je da se SAM povuces, a ne da te nekakvim peticijama smenjujemo. Nista lose nema u "ljudi, izvinite, nisam uspeo, prepustam ovo nekom drugom..". Ljudi ce ovo ipak ceniti, nego da se ti pravis lud i teras po svome. Mesto prodekana bude i prodje..ono sto ostaje, je da ces ti jos 2-3 godine sedeti pored ovih ljudi, i da ces kad-tad zatraziti njihovu pomoc. Moj savet: nemoj praviti sebe omrazenim u drustvu, ne pravi sebi neprijatelje kada to ne moras.. Eto, toliko.. Pozdrav svima

Објављено: 03.09.2008 20:24 - ()


0
0
a jel se to za 47, 48 bodova odnosi i na oktobarski rok, ili samo junski i septembarski, i oni sto predju u sledecu godinu, preciznije drugu a nisu na budzetu placaju ceo iznos skolske godine? hvala unapred

Објављено: 03.09.2008 20:21 - ()


0
0
kakav je ono raspored izasao na fonovom sajtu?

Објављено: 03.09.2008 19:45 - ()


0
0
ma znam ja sve to, ali uvek je bilo kompenzacije.. bas sada kada mi treba nema..

Објављено: 03.09.2008 19:23 - ()


0
0
KAko smo dobri!:D

Објављено: 03.09.2008 19:22 - ()


0
0
dacemo mi sve od sebe za to ali zakon ne zna za kompenzaciju tao da je to ZVANICNO ilegala..nazalost

Објављено: 03.09.2008 19:21 - ()


0
0
ljudi, moramo se izboriti za kompenzaciju! moramooo!! :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :((

Објављено: 03.09.2008 19:13 - ()


0
0
Za obnovu i sve detalje cete sutra saznati u odluci, kako je rekao prof Milan Martic

Објављено: 03.09.2008 18:54 - ()


0
0
Menjajte ovu sliku sto stoji 2 meseca vec..>!

Објављено: 03.09.2008 18:52 - ()


0
0
0
0

Постави коментар

E-mail:
Коментар:
Антиспам:

17 + 3

Коментари пролазе модерацију, зато што смо тако у могућности