Protest na FON-u

// Категорије: Инфо |

Група студената, незадовољна јер нису обавештени почетком године од стране управе Факултета, да је промењен систем уписа у наредну годину , одржаће сутра, 3. септембра, протест испред ФОН-а са почетком у 13 часова. Иако је Студент продекан Марин Јовановић у почетку стао на страну студената и подржао протест, данас се није појавио на састанку са организаторима протеста.

Како незванично сазнајемо на протесту ће се покренути петиција за смену Студента продекана.

Саопштење за јавност преносимо у целости без икаквих измена:

"Danasnji sastanak povodom dogovora oko aktuelnih tema (citaj:PROTEST) je prosao u najboljem mogucem redu, toliko dobrom da se student prodekan posle potvrde dolaska i izjava da ce licno pomoci oko iznosenja problema pred nadlezne ,nije ni pojavio.
Naime, visecasovno cekanje i pozivi na telefon studenta prodekana nisu urodili polodom. Cak nas nije ni udostoijo poruke ili bilo kakvog drugog obavestenja da se nece pojaviti (pre,tokom ili nakon), sto je i vise nego neodgovorno (to je i bezobrazno). Ma koliko se njemu licno ne svidjala ideja, njegov posao je da prenosi nasa misljenja i predstavlja stavove profesorima, a pre svega da zastupa nase interese.Ovim gestom, potvrdio je misljenja mnogih studenata.
Zasto se nije pojavio, verovatno ce ostati "misterija".


No, to nije sprecilo studente da se na sve moguce nacine upute u " trenutnu sitaciju" (
uz konsultaciju studenata-prodekana sa drugih fakulteta, pravnika i ljudi iz Univerzitetskih studentskih organizacija, saznali smo neke nove stvari
) detalji ce biti izlozeni u sredu na protesnom skupu u 13h).
Takodje napominjemo da svaki student koji ima neki pametan zahtev, a nije obuhvacen u prethodnoj listi to moze uraditi i u sredu saopstavajuci ga "delegaciji", koja ce govoriti u ime svih studenata. Takodje ta ista delegacija nakon sastavljanja zahteva, javno ce procitati svaki zahtev pred studentima koji se budu pojavili. Nakon pregovora ocekuje se izlazak nekog od nadleznih da saopsti sta je postignuto."

Debili! Sta vam smeta student prodekan. I njega su zavrnuli kao i sve ostale. I vi veliki predstavnici studentskih organizacija ste studenti na prvom mestu pa onda sve ostalo. Tako i on. Ako treba da strajkuje sa nama, neka strajkuje kao student, a ne kao Student Prodekan. Strajk nije njegov posao. Kad se vec hvalite tim vasim "istrazivackim timom", nadjite lepo osobu od koje poticu ove promene, pa da lepo pisemo peticiju za njegovu smenu. I svi ste naprasno zaboravili da je i prosle godine bila rang lista na osnovu bodova i kvota za upis godine. Jedina razlika ove godine je sto su studentima koji su ocistili godinu omogucili da upisu godinu bez guzve, dok su se prosle godine gurali sa ostalim studentima. A zaboravili ste da i prosle godine bilo obavezno osiguranje. Ili vam to tada nije smetalo? Aj lepo nek se javi taj iz puskica lepo, taj koji se kandidovao za mesto studenta prodekana i kome je Marin uzeo mesto. I nemojte da vrbujete studente prve godine za postizanje nekih vasih skrivenih ciljeva. Slazem se sa protestom, u slucaju da uprava ne dozvoli uslov za upis. I ovo sa osiguranjem je stvarno sramota, to im treba nabiti na nos. Kad bi znao ko je nadlezan za te stvari, odmah bi im poslao neku inspekciju. Ali nemojte se praviti da je ovo, sve je ovo vidjeno i prosle godine!

Објављено: 03.09.2008 15:39 - ()


0
0
Da li je saopsteno neko obavestenje na protestu? Iz Kragujevca sam pa nisam mogao da dodjem...

Објављено: 03.09.2008 15:33 - ()


0
0
OOstavka Marine, OSTAVKA MARINE, stavka Marine, OSTAVKA MARINE, Ostavka Marine, OSTAVKA MARINE, Ostavka Marine, OSTAVKA MARINE, Ostavka Marine, OSTAVKA MARINE, Ostavka Marine, OSTAVKA MARINE, Ostavka Marine, OSTAVKA MARINE, Ostavka Marine, OSTAVKA MARINE, Ostavka Marine, OSTAVKA MARINE, Ostavka Marine, OSTAVKA MARINE, Ostavka Marine, OSTAVKA MARINE, Ostavka Marine, OSTAVKA MARINE, Ostavka Marine, OSTAVKA MARINE, Ostavka Marine, OSTAVKA MARINE,

Објављено: 03.09.2008 15:33 - ()


0
0
Zasto treba protestovati protiv uprave FON-a. Pa ovako, redom: 1. Jer uslove za upis godine objavljuju krajem drugog semestra pa cak i pred poslednje rokove – sto je nedopustivo! To se mora znati na pocetku godine! 2. Jer zeleci da samo uzmu pare, studente tretiraju kao idiote, mazuci im oci krecenjem zidova i postavljanjem fensi ogradica i vrata cak i tamo gde nemaju nikakvu svrhu (primer - prolaz ka 015), samo da bi opravdali otimanje para i malverzacije i pranje istih! 3. Jer su u toj otimacini bezobrazno bahati! 4. Jer sprovode Bolonju samo kad treba udariti po studentima, a pri tome nisu ni zapoceli Bolonju preispitivanjem rada i literature profesora, koja je daleko od Bolonje! Preopsirna i nepotrebna materija! Neki profesori cak i kad nemaju sta da kazu i ne znaju sta da napisu, a ipak su obavezni da imaju neke svoje knjige, onda ih pisu fontom 30, samo da bi nakupili stranica... A prvo se trebalo krenuti od toga, dakle, programa i literature i rada profesora! Jer to je baza! A reforma u tom pogledu je bila samo u tome da su prepolovljeni dvosemestralni ispiti i podeljeni na jednosemestralne! Dakle suvise nezainteresovana i lenja reforma gradiva!!! 5. Sada prakticno traze da mi finansiramo njihovu losu organizaciju i planiranje u proslom periodu! Pa tek sad dogradjuju radni prostor za studente kako bi se mogla nastava normalno odvijati, a pri tome su u nekoliko proslih generacija upisivali X puta vise studenata nego sto su im kapaciteti dozvoljavali!!! Opet naravno samo da bi uzeli pare, pri cemu nisu razmisljali o kvalitetu sprovodjenja nastave u takvim, prostorom oskudnim uslovima! 6. I zato jer su sve to radili sa predumisljajem (samo zbog para ), a ne iz nehata! Sto njihovu krivicu cini jos vecom! Verujem da je njima lepo i da se vec smeskaju jer sigurno imaju racunicu otimacine i svako svoje procente od toga, ali zato mi taj racun treba da im pomrsimo – PROTEST!!!

Објављено: 03.09.2008 13:36 - ()


0
0
kako volim ove vredne ucenike sto ne sede po kaficima, i redovno ciste godinu, kolega mozda jos neko ne sedi u kaficima, ali nismo svi kapacitet kao vi, tako da bolje ne iznosite takve zle komentare na ovakvom mestu, neukusno je jako!

Објављено: 03.09.2008 13:31 - ()


0
0
ajmo polako ljudi krenite prema faxu!!!

Објављено: 03.09.2008 12:39 - ()


0
0
Kompenzacija obavezno!!!!!!!!!!!!!!!!!

Објављено: 03.09.2008 12:30 - ()


0
0
Komepenzacija kosta 11 000, a ne 20 000. Meni licno nije trebala, ali ce mi mozda ove godine zatrebati, pa se nadam da ce je odobriti. A uz to nisam sedela tokom godine po kaficima, kako kaze kolega, jednostavno ima nekih teskih ispita koje je malo teze dati, a zbog kojih ne bih da gubim godinu. Mada se jos uvek trudim da dam, jer tu su nadam se jos 2 roka, ako odobre okt2. Ali je ipak lepo da je odobre zbog sigurnosti. Pa bolje 11 000 za kompenzaciju, nego 20 za obnovu. Zar ne?

Објављено: 03.09.2008 11:58 - ()


0
0
0
0

Постави коментар

E-mail:
Коментар:
Антиспам:

10 + 0

Коментари пролазе модерацију, зато што смо тако у могућности