Protest na FON-u

// Категорије: Инфо |

Група студената, незадовољна јер нису обавештени почетком године од стране управе Факултета, да је промењен систем уписа у наредну годину , одржаће сутра, 3. септембра, протест испред ФОН-а са почетком у 13 часова. Иако је Студент продекан Марин Јовановић у почетку стао на страну студената и подржао протест, данас се није појавио на састанку са организаторима протеста.

Како незванично сазнајемо на протесту ће се покренути петиција за смену Студента продекана.

Саопштење за јавност преносимо у целости без икаквих измена:

"Danasnji sastanak povodom dogovora oko aktuelnih tema (citaj:PROTEST) je prosao u najboljem mogucem redu, toliko dobrom da se student prodekan posle potvrde dolaska i izjava da ce licno pomoci oko iznosenja problema pred nadlezne ,nije ni pojavio.
Naime, visecasovno cekanje i pozivi na telefon studenta prodekana nisu urodili polodom. Cak nas nije ni udostoijo poruke ili bilo kakvog drugog obavestenja da se nece pojaviti (pre,tokom ili nakon), sto je i vise nego neodgovorno (to je i bezobrazno). Ma koliko se njemu licno ne svidjala ideja, njegov posao je da prenosi nasa misljenja i predstavlja stavove profesorima, a pre svega da zastupa nase interese.Ovim gestom, potvrdio je misljenja mnogih studenata.
Zasto se nije pojavio, verovatno ce ostati "misterija".


No, to nije sprecilo studente da se na sve moguce nacine upute u " trenutnu sitaciju" (
uz konsultaciju studenata-prodekana sa drugih fakulteta, pravnika i ljudi iz Univerzitetskih studentskih organizacija, saznali smo neke nove stvari
) detalji ce biti izlozeni u sredu na protesnom skupu u 13h).
Takodje napominjemo da svaki student koji ima neki pametan zahtev, a nije obuhvacen u prethodnoj listi to moze uraditi i u sredu saopstavajuci ga "delegaciji", koja ce govoriti u ime svih studenata. Takodje ta ista delegacija nakon sastavljanja zahteva, javno ce procitati svaki zahtev pred studentima koji se budu pojavili. Nakon pregovora ocekuje se izlazak nekog od nadleznih da saopsti sta je postignuto."

JEEEEEEEEEEEEEEEEEE :yo: we rule :yo: sad mozda i upisem trecu :aaa: :aaa: :aaa:

Објављено: 03.09.2008 18:48 - ()


0
0
Jel se saznalo nesto za obnovu? Da li oni koji obnove drugu automatski padaju na samofinansiranje?

Објављено: 03.09.2008 18:45 - ()


0
0
I jos nesto. Sutra je rekao da ocekujemo odluku na sajtu fakulteta o ovome. I rekao je da ce upis trece biti posle septembarskog roka, i to otprilike oko 19. i 20. sept. Pozdrav svima!

Објављено: 03.09.2008 18:30 - ()


0
0
I da potvrdim jos jednom. Prof Milan Martic je rekao da ce SIGURNO biti 60 ESPB iz prve i 31 ESPB iz drug neophodno za BUDZET ZA TRECU!

Објављено: 03.09.2008 18:28 - ()


0
0
I da potvrdim jos jednom. Prof Milan Martic je rekao da ce SIGURNO biti 60 ESPB iz prve i 31 ESPB iz drug neophodno za BUDZET ZA TRECU!

Објављено: 03.09.2008 18:28 - ()


0
0
E evo da ukratko javim sta je bilo na protestu, posto sam bio tamo. Nije se skupilo toliko ljudi kao sto je vecina nas koji su dosli ocekivala, ali dobro. Sto je bilo jako cudno, bilo je jako malo studenata prve godine, jedva par ljudi. Uglavnom je bila druga godina. Ali,bitno je da smo uspeli u nekim stavkama. Bio je tu i student prodekan, ali je u pocetku prosao samo pored grupe, mada priznajem da se posle i pojavio i ucestvovao kao clan delegacije za pregovore. Na kraju je izasao prof Milan Martic i rekao sta ce biti zasad. - ZA UPIS TRECE je rekao da ce biti 60 ESPB iz PRVE i 31 ESPB iz DRUGE. Odnosno CISTA PRVA I 31 POEN IZ DRUGE. - ZA UPIS DRUGE je rekao da ce biti kao sto pise u Zakonu odnosno 20% vise studenata od predvidjenih 300 mesta, sto znaci 360 mesta za drugu godinu. I pretpostavlja da ce biti za drugu otprilike 47-48 poena. Nije bilo mnogo iz prve godine, svega par ljudi, tako da, ne znam sta kazem. -Bice OKTOBAR 2 i to za 1 ispit. -I kako je rekao NECE BITI KOMPENZACIJE - I NECE BITI OBAVEZNO OSIGURANJE

Објављено: 03.09.2008 18:26 - ()


0
0
hvala ekonomac i mi se nadama da kod vas ne pozure sa ovim pravilima studiranja koja treba da budu tek za generacuju upisanu 2010 Da brate slazem se ja da je uprava kriva i da Marin nemoze da utice na njihove odluke, ali se radi o tome sto ako se studenti bune njegova je duznos da nam se obrati, da proba da sazna nesto i da ako nista nezna da izadje pred nas i da kazes JA NISTA NEZNMA STA CEMO DA RADIMO, ali on smamo cuti, ignorise i potpuno je nezainteresovan za probleme koji snalaze 98% studenskog tela, e to je mozda ok za tebe ili mene, ali mi nismo ti koji smo se obavezali da cemo da zastupamo studente, inace ja sam dao uslov, a i dalje podrzavam strajk, mada se mene ovo nedotice ali njegovo ponasanje nije u skladu sa njegovom funkcijom

Објављено: 03.09.2008 17:28 - ()


0
0
Лепо је када се студенти боре за своја права. Можда се овог пута изборите али ако су то ови горе наумили то ће и да остваре, ове или следеће године није битно. Желим вам срећу. Поз са економског пс надам се да код нас неће бити тога, бар док не завршим факс

Објављено: 03.09.2008 17:21 - ()


0
0
Slazem se da su duzni da to kazu na pocetku godine. Hteo sam da kazem da je za to kriva uprava i da treba da se trazi pravi krivac.

Објављено: 03.09.2008 17:21 - ()


0
0
kako je bilo? ima li vesti?

Објављено: 03.09.2008 17:18 - ()


0
0
0
0

Постави коментар

E-mail:
Коментар:
Антиспам:

18 + 15

Коментари пролазе модерацију, зато што смо тако у могућности