Postignut dogovor sa upravom

// Категорије: Инфо |
На јучерашњем збору са студентима прве године, којем су присуствовали продекан за финансије проф. др. Милан Мартић и продекан за наставу проф. др. Милија Сукновић, дошло се до сагласности о корацима за решење проблема уписа бруцоша у наредну годину. Уз став да се Закон о високом образовању није примењивао у потпуности на претходне генерације договорено је да се подржи став Сената Универзитета да услов за упис у другу годину буде освојених 43 ЕСПБ. Међутим, јавља се проблем финансирања тих студената, јер Закон дозвољава финансирање само 366 студената на терет буџета. Како би се тај проблем решио, на збору је договорено да комисија од четири представника са прве године, студенти представници у Савету факултета и горе поменути продекани саставе званичан допис Министарству просвете у којем се од њих тражи да дозволе финансирање из буџета свим студентима који стекну услов за упис. Мишљење продекана је да постоји велика шанса да овај се овај предлог усвоји, чиме би били решени сви проблеми наших бруцоша. Сада једино можемо да ишчекујемо одлуку Министарства, која ће, надамо се, бити послата и усвојена што пре, како би бруцоши, сходно томе, могли да организују своје учење и полагање испита.
Што се тиче компензације и октобра 2, никаква одлука није донешена, нити се њено разматрање назире у скорије време. На збору су се појавили студенти треће године и, прилажући петицију за компензацију са потписаних око 400 студената, тражили од продекана за наставу да се одобри компензација. Једину информацију коју су могли добити од њега је да тај предлог треба да упути студент продекан преко Студентског парламента (који ће се данас, напокон, конституисати), а да одлуку може да разматра једино НН веће, чија се седница не очекује пре 20-ог септембра.
Alo ljudi..Ja sam generacija 06, tako su i prosle godine imali neke abnormalne zahteve o upisu u narednu godinu, pa je na kraju ispalo kako su studenti trazili...Opusteno! :cupavi:

Објављено: 19.09.2008 23:46 - ()


0
0
pa zar vec nije odobren okt2 11.i 12.okt??

Објављено: 16.09.2008 12:11 - ()


0
0
Zna neko mozda kad je upis u drugu god. posle septembarskog roka????

Објављено: 16.09.2008 01:26 - ()


0
0
[color=red]Ljudi cemu frka?!Opustite se i spremajte ispite!Aj se kladimo da ce biti okt.2![/color]Pa ne bi davali ovoliko teske rokove u sept.Cekaju da drpe pare na taj rok!Ista prica ko sa tim da ce morati da se cisti cela godina-slusajte visarijeg studenta! :D Vole oni na FON-U da dignu frku!

Објављено: 15.09.2008 21:57 - ()


0
0
Extra onda, planirao sam samofinansiranje..Samo uslov da dam! Hvala na odgovoru

Објављено: 15.09.2008 17:04 - ()


0
0
mislim da ti za samofinansiranje treba 37 a za budzet moras da sacekas da donesu odluku...

Објављено: 15.09.2008 17:00 - ()


0
0
i jos nesto Jel ovo i dalje vazi za 37 bodova ili ne?????? [url]http://www.fon.bg.ac.yu/osnovnestudije/upisiobnova/[/url]

Објављено: 15.09.2008 13:11 - ()


0
0
Sta je sa generacijom 06 koja je obnovila prvu, jel nama sad za upis treba 37 bodova kao sto je trebalo prosle iili 43 po novom kriterijumu??

Објављено: 15.09.2008 13:09 - ()


0
0
ima velike razlike izmedju druge i trece godine (e sada, ne znam sta je sa indexima 05-)...jer za ove po novom programu, II god - bodovi i to koliko sam shvatio je nadlezno ministarstvo prosvete i tu se odluke izglasavaju na skupstini ili tako nesto...dok za ove na III god je nadlezan rektorat.... mozda gresim, ali sam ja tako shvatio....

Објављено: 15.09.2008 01:12 - ()


0
0
Slazem se!i mislim da i ako odobre kompenzaciju,nece biti da III moze,a II ne moze!?to je vece krsenje zakona nego njeno odobravanje...

Објављено: 14.09.2008 00:30 - ()


0
0
0
0

Постави коментар

E-mail:
Коментар:
Антиспам:

13 + 12

Коментари пролазе модерацију, зато што смо тако у могућности