На јучерашњем збору са студентима прве године, којем су присуствовали продекан за финансије проф. др. Милан Мартић и продекан за наставу проф. др. Милија Сукновић, дошло се до сагласности о корацима за решење проблема уписа бруцоша у наредну годину. Уз став да се Закон о високом образовању није примењивао у потпуности на претходне генерације договорено је да се подржи став Сената Универзитета да услов за упис у другу годину буде освојених 43 ЕСПБ. Међутим, јавља се проблем финансирања тих студената, јер Закон дозвољава финансирање само 366 студената на терет буџета. Како би се тај проблем решио, на збору је договорено да комисија од четири представника са прве године, студенти представници у Савету факултета и горе поменути продекани саставе званичан допис Министарству просвете у којем се од њих тражи да дозволе финансирање из буџета свим студентима који стекну услов за упис. Мишљење продекана је да постоји велика шанса да овај се овај предлог усвоји, чиме би били решени сви проблеми наших бруцоша. Сада једино можемо да ишчекујемо одлуку Министарства, која ће, надамо се, бити послата и усвојена што пре, како би бруцоши, сходно томе, могли да организују своје учење и полагање испита.Што се тиче компензације и октобра 2, никаква одлука није донешена, нити се њено разматрање назире у скорије време. На збору су се појавили студенти треће године и, прилажући петицију за компензацију са потписаних око 400 студената, тражили од продекана за наставу да се одобри компензација.

Постави коментар