Састанак са студентима I и II године око уписа

// Категорије: Инфо |

Састанак са студентима уписаним у I годину студија школске 2005/06. или раније око услова уписа у III годину биће одржан у уторак, 28.10.2008. године, у 14:00 у сали И-5.
Састанак са студентима уписаним у I годину студија школске 2007/08. око услова уписа у II годину биће одржан у уторак, 28.10.2008. године, у 09:00 у новом амфитеатру АМФ-2.

 

Da li su nekog zvali ovi sa fakulteta da polaze ispit?

Објављено: 29.10.2008 22:08 - ()


0
0
Za vojsku?

Објављено: 29.10.2008 21:31 - ()


0
0
ljudi da li je neko dobio poziv????????

Објављено: 29.10.2008 21:19 - ()


0
0
Jad i beda ko je prihvatio Bolonju to je isto kao komunizam lepo u zamisli neostvarivo u praksi mozda do skolske 2098/2099 bude uvedena do kraja ali do tada nista . Ovo je obmana na prolece svi u strajka da rusimo ovu glupost Društveni fakulteti: završit će svaki treći Ivana Kalogjera-Brkić/Jutarnji list Subota, 29.10.2008. Prema službenim podacima, koji su u četvrtak prezentirani članovima Rektorskoga zbora, diplomski bi studij na jesen 2008./2009. u najboljem slučaju mogao upisati tek svaki treći “bolonjac”. Procjena je da većina studenata do upisnoga roka neće uspjeti položiti sve ispite i skupiti potrebnih 180 ECTS bodova. ZAGREB - Prema službenim podacima, koji su u četvrtak prezentirani članovima Rektorskoga zbora, diplomski bi studij na jesen 2008./2009. u najboljem slučaju mogao upisati tek svaki treći “bolonjac”. Procjena je da većina studenata do upisnoga roka neće uspjeti položiti sve ispite i skupiti potrebnih 180 ECTS bodova. Prema analizi koju je napravio prof. dr. Pero Lučin, prorektor Riječkog sveučilišta i naš glavni pregovarač s EU za područje obrazovanja, najsporije napreduju studenti na tehničkim studijima: od 2499 studenata tehničkih fakulteta koji su bili obuhvaćeni analizom u treću je godinu studija sa 120 ECTS bodova (dakle, s položenim svim ispitima s prve i druge godine) upisalo svega 263 studenta ili njih 10 posto! Najbolji su studenti biomedicinskih znanosti gdje je većina skupila potreban broj bodova i upisala višu godinu. Na području društvenih znanosti “bez dugova” u treću se godinu studija upisalo svega 16 posto studenata, dok je na području humanističkih znanosti takvih bilo 22 posto. Nerealna očekivanja Analiza je napravljena na temelju podataka sa svih sveučilišta, osim zagrebačkog, koje je među studentima 3. godine samo provelo anketu o namjerama vezanim uz daljnje školovanje. Na nekim fakultetima, poput Pomorskog u Splitu, niti jedan student upisan u treću godinu tijekom prve dvije godine studija nije skupio svih 120 ECTS bodova. No na Fakultetu ipak očekuju da će 10 posto od 545 upisanih studenata u roku završiti preddiplomski studij i steći uvjete za upis na diplomski. Uzmemo li u obzir da je i prije Bolonje studij završavao svaki treći upisani student, s pravom se može reći da je novi model zakazao u praksi. - Kako je to prva generacija, bolji se rezultati nisu mogli očekivati - komentirao je prof. dr. Lučin, koji vjeruje da će pojedinačne mjere koje su primijenili fakulteti, a posebice one koje je usvojio Rektorski zbor, dovesti do toga da kroz pet do šest godina svaki drugi student studij završi u roku. - To bi s obzirom na uvjete studiranja bilo zadovoljavajuće. U ovim uvjetima nije realno očekivati da će 80 posto upisanih završiti studij - kaže. Danijela Kokotovića, tajnika Socijaldemokratske studentske unije i studenta Rudarsko-geološko naftnog fakulteta prezentirani podaci nisu nimalo iznenadili. - Mi se samo igramo Bolonje. Sustav je zamišljen kako bi studentima olakšao studiranje, no na većini fakulteta malo se toga promijenilo u organizaciji nastave - kaže Kokotović. Osnovni problem vidi u tome što Sveučilište i Ministarstvo nisu napravili kvalitetnu edukaciju za profesore i studente o tome što je Bolonja i kako bi ju trebalo primjenjivati. Dodatan je problem manjak prostora i nastavničkog kadra. Fakultet elektrotehnike i računarstva najbolje je proveo Bolonju. Dekan, prof. dr. Vedran Mornar, kaže kako je od 350 upisanih 2005./06. na prvu godinu studija (uključujući i ponavljače) sve bodove u roku prikupilo njih 30 posto. - No FER je uvijek bio bolji od prosjeka - ističe Mornar. FER najbolji I on se slaže da je na fakultetima što se primjene Bolonje tiče bilo mnogo nesnalaženja. - Programi nisu dovoljno rasterećeni, a malo je i profesora koji su predavanja prilagodili ECTS-u - tvrdi Mornar. Na zagrebačkom Filozoskom fakultetu od 1069 studenata upisanih 2005./06. na prvu godinu u treću je prešlo njih 750, no o tome koliko je njih prikupilo sve bodove nema podataka. Dekan, prof. dr. Miljenko Jurković, optimistički očekuje da će 50 posto studenata 3. godine (32 posto od onih koji su se upisali na 1. godinu) ostvariti uvjete za upis diplomskog studija. Podaci ne iznenađuju - U bolonjski proces ušli smo nespremni, pa podaci ne iznenađuju. Umjesto da su Vlada i Ministarstvo učili na pogreškama, sve govori da ćemo i u drugi ciklus ući organizacijski, kadrovski, financijski i sadržajno nespremni jer se još ne zna što će studenti biti kada završe diplomski studij - komentirao je bivši ministar znanosti prof. dr. Gvozden Flego Mjere za spas Organizacija Studenti bi trebali odslušati i polagati predmet po predmet, a ne šest paralelno Kvaliteta Sve bi visokoškolske ustanove u Hrvatskoj trebale proći procjenu kvalitete Manje sati Kako bi studenti bili manje opterećeni, smanjit će se broj sati, predavanja i vježbi Manje gradiva Gradivo iz svih predmeta treba prilagoditi stvarnom opterećenju studenata Ocjenjivanje Najmanje 70 posto ocjene studenti bi trebali skupiti na nastavi, ispit bi bio samo forma Koliko su bodova skupili studenti ECTS je kratica za Europski sustav prijenosa bodova. U Hrvatskoj jedan bod znači 25 - 30 sati rada prosječnog studenta. Tijekom tri godine studija treba skupiti 180 ECTS-a. Studenti tehničkih fakulteta - najlošiji Od 2499 studenata tehničkih fakulteta prvu i drugu godinu studija u cijelosti je očistilo svega njih 263 10 % studenata skupilo 120 ECTS-a Društveni fakulteti: završit će svaki treći Od 3800 studenata 648 očistilo u roku drugu godinu, fakulteti očekuju da će ih 30 posto upisati diplomski studij. 16 % studenata skupilo 120 ECTS-a Humanističko područje:očekuju lošije rezultate Analizirani podaci za 1967 studenata, 468 skupilo sve bodove, na nekim fakultetima očekuju da će uspjeh biti i gori. 22 % studenata skupilo 120 ECTS-a Biomedicina: najbolja prolaznost studenata Prema podacima medicinskih fakulteta u Splitu i Rijeci, sve uvjete ispunilo je od 80 do 100 posto studenata. 79 % studenata skupilo 120 ECTS-a FER: fakultet koji je najuspješniji u Bolonji Na fakultetu koji je uvijek bio bolji od prosjeka svaki treći student u roku je završio sve godine studija. 30 % studenata skupilo 120 ECTS-a

Објављено: 29.10.2008 20:31 - ()


0
0
:((

Објављено: 29.10.2008 18:51 - ()


0
0
[size=24]DA LI IMA NEKO DA SUTRA POLAZE ISPIT, I DA LI JE DOBIO DANAS POZIV OD FAKULTETA? [/size]

Објављено: 29.10.2008 17:50 - ()


0
0
Da li jos neko polaze sutra strukture podataka i algoritme? Da li je neko dobio poziv od fakulteta, a sutra ima ispit? Jos me niko nije zvao sa fakulteta da mi kaze u koliko sati sutra polazem.

Објављено: 29.10.2008 16:34 - ()


0
0
Tako neshto pise na glavnom sajtu fakulteta. Nema bas logike, ali tako je.

Објављено: 29.10.2008 16:31 - ()


0
0
DAKLE OVI SA 42+ KOJI SU VEC NA BUDZETU UPISUJU OPET NA BUDZET,A MI SA 54 IZVISISMO...

Објављено: 29.10.2008 16:22 - ()


0
0
0
0

Постави коментар

E-mail:
Коментар:
Антиспам:

19 + 17

Коментари пролазе модерацију, зато што смо тако у могућности