Protest na FON-u

// Категорије: Инфо |

Група студената, незадовољна јер нису обавештени почетком године од стране управе Факултета, да је промењен систем уписа у наредну годину , одржаће сутра, 3. септембра, протест испред ФОН-а са почетком у 13 часова. Иако је Студент продекан Марин Јовановић у почетку стао на страну студената и подржао протест, данас се није појавио на састанку са организаторима протеста.

Како незванично сазнајемо на протесту ће се покренути петиција за смену Студента продекана.

Саопштење за јавност преносимо у целости без икаквих измена:

"Danasnji sastanak povodom dogovora oko aktuelnih tema (citaj:PROTEST) je prosao u najboljem mogucem redu, toliko dobrom da se student prodekan posle potvrde dolaska i izjava da ce licno pomoci oko iznosenja problema pred nadlezne ,nije ni pojavio.
Naime, visecasovno cekanje i pozivi na telefon studenta prodekana nisu urodili polodom. Cak nas nije ni udostoijo poruke ili bilo kakvog drugog obavestenja da se nece pojaviti (pre,tokom ili nakon), sto je i vise nego neodgovorno (to je i bezobrazno). Ma koliko se njemu licno ne svidjala ideja, njegov posao je da prenosi nasa misljenja i predstavlja stavove profesorima, a pre svega da zastupa nase interese.Ovim gestom, potvrdio je misljenja mnogih studenata.
Zasto se nije pojavio, verovatno ce ostati "misterija".


No, to nije sprecilo studente da se na sve moguce nacine upute u " trenutnu sitaciju" (
uz konsultaciju studenata-prodekana sa drugih fakulteta, pravnika i ljudi iz Univerzitetskih studentskih organizacija, saznali smo neke nove stvari
) detalji ce biti izlozeni u sredu na protesnom skupu u 13h).
Takodje napominjemo da svaki student koji ima neki pametan zahtev, a nije obuhvacen u prethodnoj listi to moze uraditi i u sredu saopstavajuci ga "delegaciji", koja ce govoriti u ime svih studenata. Takodje ta ista delegacija nakon sastavljanja zahteva, javno ce procitati svaki zahtev pred studentima koji se budu pojavili. Nakon pregovora ocekuje se izlazak nekog od nadleznih da saopsti sta je postignuto."

ovo se odnosilo na @protestantkinja

Објављено: 04.09.2008 01:40 - ()


0
0
Sve sto smo se dogovorili i o cemu smo pricali za vreme tog sastanka i posle smo podelili sa vama... Npr. Pedja je ocigledno obavesten... a ti ako malo procitas postove,i neke vesti na puskicama,fonforumu i na kraju krajeva facebook bices i ti... toliko od mene....

Објављено: 04.09.2008 01:37 - ()


0
0
Byakuya, onda me prosvetli i reci mi istinu, jer ja nisam bila baš u toj sobi, nego ispred fakulteta. Ja sam vam vrlo zahvalna što ste se uopšte i iscimali za ovo (stvarno, svaka vam čast), ali molim te onda objavi kako se Marin zauzeo kad si već bio tu. I to samo činjenice, znači tačno šta je rekao...

Објављено: 04.09.2008 01:33 - ()


0
0
Marin se pokazao koliko je spreman da se zalaze kada je poslao dezinformaciju, kada je odbio da se sastane sa studentima koji organizuju protest, kada se nije zalagao do ovog problema ne dodje (jer nisu svi nasi problemi poceli juce)... Vec je ucestvovao na kojekakvim takmicenjima, uzimao pare na menadzerijadi, sada cujem da treba da uzme pare na BIG-u... A za studente, sta je konkretno uradio za studente, i da ne pominjemo ove najsvezije kikseve??

Објављено: 04.09.2008 01:23 - ()


0
0
Pa kada si ima tu privilegiju da budes u toj sobi na sastanku sa delegacijom, ispricaj nam za sta se zauzeo on, da znam da li je zaista kriv za sve ono sto ga optuzuju???

Објављено: 04.09.2008 01:18 - ()


0
0
Bio na faksu,bio na sastanku ali ne znas koga je zastupao ili za sta se borio....tvoja prica nema podlogu u svakom slucaju...veruj mi...

Објављено: 04.09.2008 01:12 - ()


0
0
Ja nisam rekla da neko njemu duguje izvinjenje, ja sam izložila činjenice. Dakle, činjenica je da je bio danas na faksu, da je prisustvovao sastanku, i da je on zaslužan za sastanke koji su zakazani za sve studente od I-IV godine 11. i 12. septembra.. I ne pišem prvu stvar koja mi padne na pamet, nego ono što je istinito. Ovo se odnosi na Byakuyu, koji verovatno koristi nick iz Bleacha xD

Објављено: 04.09.2008 01:02 - ()


0
0
@protestantkinja koja ti je to totalna dezinformacija... Niko mu ne duguje izvinjenje vec on nama...odbio je da saradjuje sa studentima i da ih obavestava a to sto je danas bio na faksu je slucajnost(s obzirom da je imao neke druge sastanke i obaveze nevezane za protest)... Molim te nemoj pisati prvu stvar koja ti padne na pamet... Jos jednom se zahvaljujem ljudima koji su danas izdvojili vremena i dosli...

Објављено: 04.09.2008 00:51 - ()


0
0
0
0

Постави коментар

E-mail:
Коментар:
Антиспам:

12 + 16

Коментари пролазе модерацију, зато што смо тако у могућности