Novo obaveštenje o upisu godina

// Категорије: Инфо |
Након прелиминарног истраживања (благо речено прим. аут.) конфузног првог обавештења управе и вишедневног не одговарања надлежних, истраживачки тим Пушкица је био приморан да посегне за својим високо рангираним контактима блиским управи ПентаФОН-а и добије праве информације, које се нису никоме свиделе.
Револтирани таквим понашањем, студенти су се побунили и организовали протест, на који је управа (а где се ту део студент продекан прим. аут.) имала разумевања и објавила је следећи документ у коме су јасно дефинисани услови уписа за другу и трећу годину.
Управа се у документу изјаснила и по питању "обавезног осигурања", које сада више то није, али се (цитат из документа) "препоручује студентима да изврше уплату осигурања". Драго нам је да је управа још једном показала разумевање и поверење у своје студенте да имају довољно здравог разума да сами расуђују о својим приоритетима, а не да им их други зацртавају, а и даље се поставља питање: Зашто и у договору са киме је управа првобитно одредила осигурање обавезним за све студенте.
Експертски тим Пушкица задужен за студентска питања је већ почео детаљно да анализира горепоменути документ, а остаје отворено још једно питање, а то је одобравање компензације, на које се управа није огласила.
Ljudi organizujte se zajedno da napisete peticiju ili sta god ministarstvu a akko opet bude protesta imate nasu podrsku!:)Ajde da ih zezenmo do kraja i da branimo nase kolege! Viva la we!:D :yo:

Објављено: 06.09.2008 14:26 - ()


0
0
Da i nama treba 7 od 11 za trecu

Објављено: 06.09.2008 14:22 - ()


0
0
ili ovog puta nije bitno koliko mesta ima po smerovima, tamo pise, da je DOVOLJAN uslov da je student rangiran do 366 mesta po ovim kriterijumima gore, pa to znaci da ako je svih 366 prijavu dalo za npr. isit, onda svi oni idu na isit??? to pise u onom novom dokumentu>? nijge se ne pominje ogranicenje po smerovima

Објављено: 06.09.2008 14:21 - ()


0
0
Neophodan uslov za budzet je ostvarena 43 espb boda. Dovoljan uslov je da ima mesta na smeru koji oces. to znaci i da moze da se desi da je neko sa 54espb upisao samofin. na jednom smeru, a neki kolega sa 43 espb upisao budzet na drugom smeru. kriterijumi za rang lisu su 1.espb 2.ukupan prosek 3.kada je dat uslov za upis smera

Објављено: 06.09.2008 14:14 - ()


0
0
[size=18][color=blue]legenda:--Potpuno ista situacija kao i tebi.Propustih septembar i sad da razbijam glavu da li cu biti na budzetu,strasno.Jedna godina na samof. je i vise nego dovoljna.Od 11 ispita das10 u junu i opet si pod znakom pitanja :udri:[/color] [/size]

Објављено: 06.09.2008 13:31 - ()


0
0
ja sam generacija 05 upisala sam se kao samofinasirajuci student a upis trece jel i nama treba 7 ispita

Објављено: 06.09.2008 10:07 - ()


0
0
[size=16][color=blue]chekajte. znachi da moze da se upishe druga godina na budzet ako ostvarish 43 boda, a ostane mesta na smeru koji zelish?? jel sam dobro skontao??? ili je 43 za budzet, ali se prvo upisuju ovi sa vishe?? :fokus: a potrebno je 37? ili shta? :zbun: [/color][/size]

Објављено: 06.09.2008 09:05 - ()


0
0
[quote][size=9]Poštovane kolege, Puškice nemaju instrumente niti ovlašcena kojima mogu da utiču na upravu fakulteta ili pak neke druge institucije. Puškice su samo glasilo studenata FONa, i najcitaniji studentski fakultetski medij. To dovodi do zaključka, da pored sve želje da pomognemo svim kolegama i utičemo na svaku nepravdu koja se nanosi studentima nekada nemamo "za šta da se uhvatimo". Prave adrese da se nešto konkretno učini su Studentski parlament i Student prodekan, studentske organizacije i neformalne studentske grupe. Predstavnike svih ovih institucija(formalnih) možete kontaktirati preko naše rubrike pitajte ili u odeljku za studentske organizacije.[/size][/quote] To znamo. A kad ste "samo glasilo" jel biste mogli da stavite kao novu vest tipa: PRVACI I DALJE NEZADOVOLJNI, SPREMA SE PROTEST itd, itd.. i da "istrazite" tj. vidite sta uprava misli o tome... Molim vas, razmotrite to...

Објављено: 06.09.2008 04:19 - ()


0
0
Puskice, makar toliko mozeteda nam pomognete!!!

Објављено: 06.09.2008 03:04 - ()


0
0
Dobro bi bilo da i mi pocnemo da pisemo peticiju za upis svih studenata koji su dali uslov od 43 boda, pa da se ta peticija, sa potpisima svih onih koji to zele prosledi ministarstvu!!!

Објављено: 06.09.2008 03:03 - ()


0
0
0
0

Постави коментар

E-mail:
Коментар:
Антиспам:

5 + 13

Коментари пролазе модерацију, зато што смо тако у могућности