Novo obaveštenje o upisu godina

// Категорије: Инфо |
Након прелиминарног истраживања (благо речено прим. аут.) конфузног првог обавештења управе и вишедневног не одговарања надлежних, истраживачки тим Пушкица је био приморан да посегне за својим високо рангираним контактима блиским управи ПентаФОН-а и добије праве информације, које се нису никоме свиделе.
Револтирани таквим понашањем, студенти су се побунили и организовали протест, на који је управа (а где се ту део студент продекан прим. аут.) имала разумевања и објавила је следећи документ у коме су јасно дефинисани услови уписа за другу и трећу годину.
Управа се у документу изјаснила и по питању "обавезног осигурања", које сада више то није, али се (цитат из документа) "препоручује студентима да изврше уплату осигурања". Драго нам је да је управа још једном показала разумевање и поверење у своје студенте да имају довољно здравог разума да сами расуђују о својим приоритетима, а не да им их други зацртавају, а и даље се поставља питање: Зашто и у договору са киме је управа првобитно одредила осигурање обавезним за све студенте.
Експертски тим Пушкица задужен за студентска питања је већ почео детаљно да анализира горепоменути документ, а остаје отворено још једно питање, а то је одобравање компензације, на које се управа није огласила.
Dajte puskice, molim vas vidite i za nas prvake nesto izdejstvujte da promene! Pa nama je najgore... sa ovakvim sistemom upisivanja, bukvalno se moze desiti da neko ima polozenih 10 ispita od 11 i da ne upise na budzet! pa ovo je strasno!!!

Објављено: 05.09.2008 03:41 - ()


0
0
[b]Svaka čast svim studentima (kolegama) koji su uspeli da izdejstvuju ovakvu odluku fakulteta! Ovo je dokaz da samo udruženi možemo da se izborimo za sva naša prava, i još jedna opomena da moramo biti obazrivi, pametni pri izboru članova novog studentskog parlamenta FON-a i studenta prodekana! Naravno sada smo valjda i svesni činjenice da na FON-u uprava može da donosi odluke koje njoj odgovaraju, a na štetu studenata sve dok ćutimo i takve sramne odluke prihvatamo. Još jednom SVAKA ČAST I HVALA![/b]

Објављено: 05.09.2008 03:24 - ()


0
0
...istina za IV godinu.. sta je sa njima tj nama? Kakvi su za nas uslovi? St ace sa nama da rade?

Објављено: 05.09.2008 02:10 - ()


0
0
@>>> [size=18]da, moze bilo koji ispit da se prijavi u okt2!!![/size] @tijana [size=18]366 sa njima!!![/size]

Објављено: 05.09.2008 01:49 - ()


0
0
da li za budzet postoji samo 366 mesta, ukljucujuci i one koji su ocistili godinu u junskom i septembarskom roku, ili bez njih?????

Објављено: 05.09.2008 01:36 - ()


0
0
Nije to upis 366 ljudi posle septembarskog roka,to je ukupan dozvoljen broj na budzet za drugu godinu !!!!!!!! znaci tepretski ako u septembru 300 ljudi ocisti(plus onih 60 iz juna) u oktobru nece biti mesta na budzetu vise !!!!!!!!!!!!!!

Објављено: 05.09.2008 01:34 - ()


0
0
Jel ovo sto kaze Nemanja tacno ili ce moci svako da prijavi ispit u okt2?

Објављено: 05.09.2008 01:13 - ()


0
0
Ma vi ste svi prsli. Koliko vidim nista se nije promenilo osim datuma upisa. Ne znam ko je ludji, vi sto izmisljate ove gluposti i dizete frku ili vi sto u to verujete. Ja se ne secam da je iko igde rekao / napisao da nece biti uslova za upis. Uslovi upisa su isti kao sto je receno i u juni. Ovo je studentski sajt, a ne zuta stampa! Alo, trgnite se malo!

Објављено: 05.09.2008 00:19 - ()


0
0
Na osnovu člana 90. stav 9. Zakona o visokom obrazovanju: [i]Изузетно, студент коме је преостао један неположени испит из студијског програма уписане године има право да тај испит полаже у накнадном испитном року до почетка наредне школске године.[/i] za studente koji budu ispunili uslov definisan ovim stavom biće organizovan 11. i 12. oktobra naknadni ispitni rok. Ako dobro tumacim zakonik, oktobar 2 ce biti samo za one studente kojima je ostao jedan ispit da ociste godinu, a ne da daju uslov!

Објављено: 05.09.2008 00:15 - ()


0
0
0
0

Постави коментар

E-mail:
Коментар:
Антиспам:

14 + 10

Коментари пролазе модерацију, зато што смо тако у могућности