Novo obaveštenje o upisu godina

// Категорије: Инфо |
Након прелиминарног истраживања (благо речено прим. аут.) конфузног првог обавештења управе и вишедневног не одговарања надлежних, истраживачки тим Пушкица је био приморан да посегне за својим високо рангираним контактима блиским управи ПентаФОН-а и добије праве информације, које се нису никоме свиделе.
Револтирани таквим понашањем, студенти су се побунили и организовали протест, на који је управа (а где се ту део студент продекан прим. аут.) имала разумевања и објавила је следећи документ у коме су јасно дефинисани услови уписа за другу и трећу годину.
Управа се у документу изјаснила и по питању "обавезног осигурања", које сада више то није, али се (цитат из документа) "препоручује студентима да изврше уплату осигурања". Драго нам је да је управа још једном показала разумевање и поверење у своје студенте да имају довољно здравог разума да сами расуђују о својим приоритетима, а не да им их други зацртавају, а и даље се поставља питање: Зашто и у договору са киме је управа првобитно одредила осигурање обавезним за све студенте.
Експертски тим Пушкица задужен за студентска питања је већ почео детаљно да анализира горепоменути документ, а остаје отворено још једно питање, а то је одобравање компензације, на које се управа није огласила.
Da to je tacno. Trazite preraspodelu broja mesta po smerovima ili ako ostane npr. 20 nepopunjenih mesta na budzetu na UK posle okt2 trazite da se prebace na men ili isit. Mislim da je tako nesto izvodljivo ali i pored toga ste u nezgodnoj situaciji. Imate onaj sastanak 11-og pa tamo gledajte da ostvarite neke olaksice.

Објављено: 06.09.2008 02:06 - ()


0
0
Upravu si za budzet ali neki od nas bi hteli da upisu i smer koji zele.A sa brojem 366 ce se mnogo smanjuje broj ljudi koji ce da upisu isit koji je najtrazeni na budzet!

Објављено: 06.09.2008 01:34 - ()


0
0
Verovatno ce oko 500 ljudi uopste drugu godinu (max 600 ali malo verovatno), zar stvarno mislite da ce 366 imati oko 54 boda i vise,i to je malo verovatno. Tako da cete vi sa 54,ako ostanete na 54,vrlo verovatni upisati drugu na budzet. Nemojte dirati puskice da njih nije bilo tesko i da bi ovo uradili sto je uradjeno. Da nema njih ne bi skupili ni polovinu potpisa za kompenzaciju. Sami se organizujte nemojte cekati da vam se sve servira a vi samo da se pojavite.

Објављено: 06.09.2008 00:13 - ()


0
0
Evo sta kaze kolega na forumu, ako neko ne cita tamo sta se desava. Moramo nesto da uradimo dok ne bude kasno. Ma napravicemo protest sigurno. Ja samo znam 30 ljudi koji hoce da protestvuju. Sigurno ce nas biti puno. I ko ce uopste 11-tog da predstavlja nas prvake? Mislim da bi trebali svi lepo da odemo... A zasto ja licno mislim da treba da se bunimo? Evo da objasnim moju situaciju, a sigurno vas ima jos takvih... Upisem ti ja lepo FON na samofinansiranje. Ucim cele prve godine kao konj da predjem na budzet. Dam u junu 10 od 11 ispita. (54 ESPB). Krajem juna odem u studentsku sluzbu i pitam: Koliko ce biti potrebno bodova za budzet? Simpaticna gospodja mi odgovori :43. Ja pitam: Jel to i za trenutne samofinansirajuce i sa budzeta studente? Kaze ona meni : Jeste pile, za sve 43. Ja odem da se napijem jer imam 54 boda u JUNU!!! Srecan kao malo dete, bezbrizno sam provodio "raspust" razmisljajuci, ma ostavicu ja mozda taj jedan ispit za oktobar(nije bas lak ispit, ali dao sam sebi oduska znajuci da cu da upadnem na budzet). Dodje septembar i oni nama kazu da su skroz promenili sistem upisivanja u odnosu na proslu godinu! Puskice pisu kako je posle protesta vecina problema studenata resena, ali za studente prve godine je situaacija nesto komplikovanija? Ja nisam dobro spremio ispit sada za septembar. I sada strahujem da li cu upasti na budzet... A bio sam tako ponosan na moja 54 boda u junu.

Објављено: 05.09.2008 23:49 - ()


0
0
I vi ste nas izdali, pa pomozite nekako da organizujemo protest, to mozete.

Објављено: 05.09.2008 23:47 - ()


0
0
Poštovane kolege, Puškice nemaju instrumente niti ovlašcena kojima mogu da utiču na upravu fakulteta ili pak neke druge institucije. Puškice su samo glasilo studenata FONa, i najcitaniji studentski fakultetski medij. To dovodi do zaključka, da pored sve želje da pomognemo svim kolegama i utičemo na svaku nepravdu koja se nanosi studentima nekada nemamo "za šta da se uhvatimo". Prave adrese da se nešto konkretno učini su Studentski parlament i Student prodekan, studentske organizacije i neformalne studentske grupe. Predstavnike svih ovih institucija(formalnih) možete kontaktirati preko naše rubrike pitajte ili u odeljku za studentske organizacije. Pozdrav www.puskice.org

Објављено: 05.09.2008 23:08 - ()


0
0
Izdao nas je onaj piiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii od studenta prodekana piiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii nemoj te i vi puskice.Pa nece imati ko da vas cita :) ako ovako bude!!!

Објављено: 05.09.2008 22:23 - ()


0
0
neces se u toj crkvi pomoliti

Објављено: 05.09.2008 21:53 - ()


0
0
ako je obnovljena prva godina,sa indexa 06,znaci li isto 43 kao i generaciji 07 ili treba kao prosle godine 37?

Објављено: 05.09.2008 21:32 - ()


0
0
Stvarno, pomagajte, kad se moglo za drugake, moze nesto sigurno da se uradi i za nas prvake... Ako nista drugo, bar neki savet kako da se obratimo ministarstvu. Ili eventualno da se fakultet zalozi za nas kod Ministarstva... :((

Објављено: 05.09.2008 21:29 - ()


0
0
0
0

Постави коментар

E-mail:
Коментар:
Антиспам:

4 + 20

Коментари пролазе модерацију, зато што смо тако у могућности