Novo obaveštenje o upisu godina

// Категорије: Инфо |
Након прелиминарног истраживања (благо речено прим. аут.) конфузног првог обавештења управе и вишедневног не одговарања надлежних, истраживачки тим Пушкица је био приморан да посегне за својим високо рангираним контактима блиским управи ПентаФОН-а и добије праве информације, које се нису никоме свиделе.
Револтирани таквим понашањем, студенти су се побунили и организовали протест, на који је управа (а где се ту део студент продекан прим. аут.) имала разумевања и објавила је следећи документ у коме су јасно дефинисани услови уписа за другу и трећу годину.
Управа се у документу изјаснила и по питању "обавезног осигурања", које сада више то није, али се (цитат из документа) "препоручује студентима да изврше уплату осигурања". Драго нам је да је управа још једном показала разумевање и поверење у своје студенте да имају довољно здравог разума да сами расуђују о својим приоритетима, а не да им их други зацртавају, а и даље се поставља питање: Зашто и у договору са киме је управа првобитно одредила осигурање обавезним за све студенте.
Експертски тим Пушкица задужен за студентска питања је већ почео детаљно да анализира горепоменути документ, а остаје отворено још једно питање, а то је одобравање компензације, на које се управа није огласила.
Ljudi organizujte se svi zajedno i javite nam akko ce opet biti skupljanja da vam pomognemo kao sto smo to ucinili jedni drugima 3.9. Viva la we!:D

Објављено: 07.09.2008 23:24 - ()


0
0
Problem je i to sto se ovaj deo oko upisa, bodova i sl. radi PO statutu, ali smo mi prva generacija *(prvi put upisali I god.) koja ce za razliku od svojih kolega da zagreje stolice da bi zadrzali status budzeta (clan 170, uvodjenje novog sistema finansiranja studenata). Zanimljivi su clanovi 68 i 69,u vezi statusa studenata, i jedina je razlika u primeni ta sto kad se protumace oba clana, studenti na teret budzeta imaju pravo prvenstva nad samofin. u pogledu zadrzavanja statusa, ali samo i jedino ako osvoje 60 bodova. Ovako, kako je sad, ni ovi na budzetu nisu sigurni i kad daju 60 bodova u okt1, jer ako su mesta do tad popunjena, onda ide na samof... A statut kaze da odsad svako ko nema 60 bodova upisuje kao samofinansirajuci sledecu godinu... trebalo bi 11.9. da se u sto vecem broju okupimo da cujemo sta imaju da kazu. Sala 015, podne. Samo I godina

Објављено: 07.09.2008 23:13 - ()


0
0
Ljudi, ja predlazem ovako. Mislim, svi su se za prava borili. Nas prvaka nije ni bilo. Imamo 366 mesta za koje se trka 900 ljudi, ali nisu krenuli sa istog starta. Nije nas bilo na protestu jer smo ocekivali da ce stariji da nam budu mame i da se bore i za nas. JEsu donekle. Ali vise i ne treba. Vreme je da mi nesto preduzmemo. Da cemo se iskupiti, necemo, jer smo tunjavi, vise se pise nego sto se radi. Ali nadam se da ce biti ljudi da ovoj skupstini ove nedelje. Tu treba, uz ostalo uraditi sledece-po mom misljenju. Nas fax se keshira kao nenormalan. Primaju 300+360 studenta i za taj broj oni dobijaju i procenat za budzet. A nekako nikako da obaveste nadlezene u drzavi za sve studente koje prime ispod ruke, pa nas na kraju prime i po 1000. Gde je taj novac? ako mogu da prime vuise studenata sami po sebi, e pa mogu i da finansiraju nesto. Kome ide taj novac i gde? 300 na budzetu i 700 na samofinansiranje, daljinu, lepe oci, krecenje amfiteatra. Oni po zakonu kad njima odgovara, a kad ne, onda ga malo zaobidju. Neka specificiraju te troskove. Nabijem im ja svima redom. Na licu mesta to odraditi kako znamo i umemo, da se hvatamo za slamke. Ko zna nesto vise o statutu nek pogleda i to..pa nek nam je bog u pomoci, a najvise mi sami sebi, jebi ti to

Објављено: 07.09.2008 22:31 - ()


0
0
predlog na pocetku, deluje obecavajuci i time se povecavaju sanse onima koji nisu ocistili prvu godinu da ipak udju na teret budzeta, a to je zahtev za povecanje broja studenata na teret budzeta

Објављено: 07.09.2008 22:00 - ()


0
0
ova stvar drugovi vojnici, nece da se zavrsi dok se tim siptarskim govnima ne naje*emo keve, i dok ih ne oteramo do jadranskog mora pa da ih sve pobacamo ko machice! ma ovo je jedan tezak bezobrazluk! daj boze da bude neki skup da odem pa da podignem 2 prsta i da im se "kulturno" obratim! i sto ja mora da unosim ovde mejl?! koje su to fore! ima da psujem do mile volje! evo vam mejl!

Објављено: 07.09.2008 21:54 - ()


0
0
Ljudi jeste li za da preduzimamo nesto odmah !!!? Ispunimo 43 i da im placamo 120000, e vala nece moci. Napisemo neku peticiju ili zalbu da skinu ovu granicu i da se ne glupiraju nismo mi ovce.[color=darkblue][/color]

Објављено: 07.09.2008 13:09 - ()


0
0
vidi u statutu. ako je tako kao sto kazu onda to vazi vec 2 godine. ako to neigde ne pise onda imate pravo na zalbu i to ministarstvu. Budite pametni i iskoristite svoja prava na pravi nacin!

Објављено: 06.09.2008 19:29 - ()


0
0
Mi smo ubadljivo najvise osteceni, mucili se ko konji da damo 10 ispita u junu i onda aj da se zezamo i da damo u oktobru, i sad odjednom nije vazno kad si dao, pa od kad to?Pa to je uvek i svuda bio prvi kriterijum, uvek su bile rang liste posle junskog, pa posle septebarskog roka... I sad sto ja nisam znaao za ovo sto sam saznao tek u oktobarskom roku treba da izvisim. [color=red][size=18]STA NAM URADISE, STRASNO!!![/size][/color]

Објављено: 06.09.2008 16:12 - ()


0
0
Dakle, nakon junskog i nakon septembarskog ispitnog roka u drugu godinu studija na teret budžeta biće upisivani samo studenti koji su ostvarili [b]60 ESPB bodova.[/b] Zasto lepo ne kazu sta i kako ce biti....ovo je namerno maltretiranje i ostavljanje u nedoumici...treba 60, pa ne treba, pa sta tacno treba.....nema sanse da svih 366 mesta popune oni sa 60 bodova! tako da sigurno ostaje mesta i za one sa manje bodova, a pitanje je koliko. [color=darkblue] NEMA SANSE DA SADA, OD OVE GODINE BAS I TO OD SEPTEMBRA UVODE NEKA NOVA PRAVILA!!![/color]

Објављено: 06.09.2008 14:30 - ()


0
0
Da li mi možete reći koliko treba za uslov za treću godinu u Novom Sadu?

Објављено: 06.09.2008 14:30 - ()


0
0
0
0

Постави коментар

E-mail:
Коментар:
Антиспам:

14 + 19

Коментари пролазе модерацију, зато што смо тако у могућности