Novo obaveštenje o upisu godina

// Категорије: Инфо |
Након прелиминарног истраживања (благо речено прим. аут.) конфузног првог обавештења управе и вишедневног не одговарања надлежних, истраживачки тим Пушкица је био приморан да посегне за својим високо рангираним контактима блиским управи ПентаФОН-а и добије праве информације, које се нису никоме свиделе.
Револтирани таквим понашањем, студенти су се побунили и организовали протест, на који је управа (а где се ту део студент продекан прим. аут.) имала разумевања и објавила је следећи документ у коме су јасно дефинисани услови уписа за другу и трећу годину.
Управа се у документу изјаснила и по питању "обавезног осигурања", које сада више то није, али се (цитат из документа) "препоручује студентима да изврше уплату осигурања". Драго нам је да је управа још једном показала разумевање и поверење у своје студенте да имају довољно здравог разума да сами расуђују о својим приоритетима, а не да им их други зацртавају, а и даље се поставља питање: Зашто и у договору са киме је управа првобитно одредила осигурање обавезним за све студенте.
Експертски тим Пушкица задужен за студентска питања је већ почео детаљно да анализира горепоменути документ, а остаје отворено још једно питање, а то је одобравање компензације, на које се управа није огласила.
[b]Sta bre izmisljaju na svim fakultetima je 43 za budzet, kakva bre rang lista.. Daj puskice pomazite !!![/b]

Објављено: 05.09.2008 21:18 - ()


0
0
Pa mozemo da se zalino i na to sto je jedino na nasem fakultetu uveden ogranicen broj ljudi na budzetu, pa na svim ostalim je ko da uslov 43espb prelazi na budzet!!! [size=18][color=red]PUSKICE POMAZITE[/color][/size]

Објављено: 05.09.2008 20:13 - ()


0
0
Po bolonji vam jeste da je broj ljudi na budzetu ogranicen tj da drzava finansira (budzetira) samo najbolje. Jedino na sta mozete da se zalite da je prerano da se taj clan bolonje primenjuje sada ( a inace i trebalo je tek od 2010 godine....)

Објављено: 05.09.2008 18:55 - ()


0
0
Da li neko moze da mi objasni detaljno sta se menja prelaskom na taj novi program sa bodovima.ja sam generacija 05 meni je trebalo 7 ispita da predjem na budzet,ako kojim slucajem padnem trecu a ostanem na starom planu tj. planu po kom sam upisala prvu godinu 2005 da li ja padam na samofinansirajuce ili samo placam obnovu.Malo mi je cudno,osim sto kod novog programa imamo te bodove tj.potrebno nam je nekih 6-7 ispita, a po starom nam treba 7 ispita po starom programu mi imamo prava da ako smo na budzetu i padnemo godinu da platimo tu obnovu i da se vratimo na budzet dok po novom programu padamo na status samofinansiranja.Ajde ako neko moze ovo da mi objasni bila bih mu veoma zahvalna

Објављено: 05.09.2008 18:07 - ()


0
0
Ajde da pisemo prigovor ministarstvu. samo treba svi da se slozimo i neko da je posalje. Po mom misljenju, ako su rekli da je uslov za upis na budzet 43 boda, onda je to uslov za sve, bez obzira koliko nas je!!!! To je tako na svim fakultetima! NPR. na filoloskom su 27. avgusta izbacili obavestenje da svi koji daju taj uslov idu na budzet!!!

Објављено: 05.09.2008 17:58 - ()


0
0
Jedino sto nam preostaje je da piemo prigovor ministarstvu,da odobri dodatni broj mesta na budzetu za drugu godinu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Објављено: 05.09.2008 17:30 - ()


0
0
Meni nije jasno samo, ako vec hoce po zakonu, onda po tom clanu koji su naveli, studenti koji su sad na budzetu i ociste god do oktobra, i u okt, moraju da ostanu na budzetu.... a tih 20% vise je za studente koji su ocistili god i hoce sa samofin da predju na budzet.... i za njih se pravi lista... ne mogu oni kako hoce da primenjuju taj zakon.... i nisu za prvake nista postigli, gore je nego sto je bilo, ogotovo sto su sve to objavili tek sad, sta je sa ljudima koji su prihvatali bilo koje ocene u junu samo da bi dosli do uslova a sad im to nema nikakve veze.... stvarno su bezobrazni i treba preduzeti nesto povodom toga 11og!!! oni misle da niko nece ocistiti god, a vec posle sep ce ocistiti jos sigurno 150 ljudi....

Објављено: 05.09.2008 17:19 - ()


0
0
Hvala vam na odgovorima. Meni cak i odgovara da predjem na novi sistem od 31+ bodova. Samo me jos interesuje kada i kome trebam da se prijavim da bi ucestvovao u razgovoru sa Marticem? Ili ako neko moze, ko ucestvuje u razgovorima sa Marticem, da detaljno razjasni ovu situaciju sa Marticem i da i da se zalozi za ovo da generacija 05 moze da da uslov kao i generacija 06 od 31 bodova i da da uslov za trecu godinu po tim kriterijumima.

Објављено: 05.09.2008 17:15 - ()


0
0
koliko sam ja shvatila,jedino sto mozemo da uradimo je da pisemo taj prigovor ministarstvu kako bi nam oni povecali br ljudi na budzetu... !!! hajde da pisemo prigovor!!

Објављено: 05.09.2008 16:56 - ()


0
0
Kad obnovis 2 put istu godinu padas na samofinansiranje do kraja studija i po starom i po novom planu.

Објављено: 05.09.2008 16:35 - ()


0
0
0
0

Постави коментар

E-mail:
Коментар:
Антиспам:

10 + 14

Коментари пролазе модерацију, зато што смо тако у могућности